Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 3.03.2024 z całego tygodnia w Zamościu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.02 a 2.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „ Chełmskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 3.03.2024. 25.02 - 2.03.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Chełmskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zobacz zdjęcia

W Chełmie 1 marca tradycyjnie odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

📢 „Nasze postulaty są słuszne”. Na razie nie widać końca rolniczych protestów

Na przejściach granicznych w Hrebennem, Dorohusku, Korczowej i Medyce nadal trwają rolnicze protesty. Zdeterminowanych gospodarzy można zobaczyć także w wielu innych miejscach naszego kraju (chodzi m.in. o blokady dróg). Rolnicy sprzeciwiają się bezcłowemu importowi produktów rolnych i żywności z Ukrainy, który destabilizuje polski rynek. Postulatów jest jednak więcej.

📢 Ekipa remontowa na odnowionej niedawno ulicy Partyzantów w Zamościu. Radny pyta dlaczego nawierzchnia była „pruta”

Remonty ulicy Partyzantów pochłonęły w sumie ponad 17 mln zł. Około 12 mln zł z tej kwoty stanowiło dofinansowanie zewnętrzne. Pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z programu „Polski Ład”. W sumie ten ważny trakt został odnowiony na długości ok. 1,4 km. Prace zostały niedawno zakończone. Znów jednak pojawiły się tam ekipy remontowe. Dlaczego?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.03.2024: 25.02-2.03.2024 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W krasnobrodzkim sanatorium otwarto nowy kompleks. Wydano na ten cel 15 mln zł

To było ważne wydarzenie w historii Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. W czwartek (29 lutego) oficjalnie otwarto tam dodatkowy kompleks sanatoryjny. Powstały w nim 62 nowe miejsca dla kuracjuszy. Będą mogli przebywać w 31 pokojach sypialnych. Powstały także nowe gabinety zabiegowe w tym: pomieszczenia masażu, hydrolecznictwa, lekarskie oraz sale rehabilitacji i ćwiczeń grupowych.

📢 Kłopotliwe „studzienkowe wertepy” na ulicach. W Zamościu ich nie brakuje. Jest szansa, że coś się w tej sprawie zmieni

Radny Wiesław Nowakowski przypomniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zamościu (obrady odbyły się 26 lutego) o pewnej zamojskiej pladze. Chodzi o studzienki w drogach. - Jestem może przewrażliwiony na ich punkcie. Bo chciałbym jeździć po wyremontowanej ulicy i nie czuć, że je mam pod kołami - mówił.

📢 Piżama party i nocowanka na Dzień kobiet dla najmłodszych

Dyskoteka, pizza, familijny seans filmowy, gry, doskonała zabawa i nocowanie. Akademia Pasji Lublin zaprasza najmłodsze kobiety na Dzień kobiet połączone z Piżama party i wszelkimi atrakcjami.

📢 Zabytkowy most w Biłgoraju zostanie odnowiony. Ogłoszono przetarg na tę inwestycję

Ulicą Lubelską można dojechać z Biłgoraja do drogi wojewódzkiej nr 835. Jak podkreślają miejscowi samorządowcy owa „wylotówka” ma dla miasta i całego powiatu strategiczne znaczenie. Znajduje się na tym ważnym trakcie zabytkowy, unikatowy most z pierwszej połowy lat 30. ubiegłego wieku. Jest on w złym stanie technicznym. To się zmieni.

📢 "Pił, aż mu w karku trzeszczało". O rekordach obżarstwa, gościnności bez granic i staropolskiej kuchni

„Bohdan na dworze księcia Bazylego Ostrogskiego, wojewody kijowskiego, na śniadanie zjadał ćwiartkę skopu (barana), pieczoną gęś, parę kurcząt, pieczeń wołową, ser, dwa chleby. Do tego wypijał trzy garnce miodu. Na obiad zjadał dwanaście sztuk mięsa, cielęciny, baraniny, wieprzowiny niemało, kapłona, gęś, prosię, trzy pieczenie, to jest wołową, baranią i cielęcą”.

📢 Florianka. Tam gdzie szumi potężny jawor. Warto go odnaleźć podczas naszych wycieczek

Pomnikowy okaz jawora jest drugim pod względem wielkości w Polsce. Zobaczymy go we Floriance (gm. Józefów). Jest majestatyczny, piękny.

📢 Lubelscy kibice dają radę! Zobacz jak fani wspierali naszych siatkarzy

W sobotnim meczu PlusLigi Bogdanka LUK Lublin przegrała w hali Globus z Wartą Zawiercie 0:3. Siatkarze nie dali rady, ale lubelscy kibice po raz kolejny spisali się na medal! Żywiołowy doping, wparcie drużyny i dobra zabawa. Zobacz galerię trybun hali Globus.

📢 Za nami Gala Mistrzów Sportu w Krasnymstawie. Wybrano najlepszych sportowców i trenerów. Zobacz zdjęcia

Podczas Gali Mistrzów Sportu 27 lutego w Krasnostawskim Dom Kultury ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na Najlepszego Sportowca, Najlepszą Drużynę, Trenera Roku i Sportowca Specjalnego powiatu krasnostawskiego za 2023 rok.

📢 Zamość. „Zapadająca się ulica Altanowa”. Nie widać końca napraw tego… wyremontowanego traktu

Prace wykonano na odcinku ponad 600 metrów. Remont ulicy Altanowej w Zamościu pochłonął w sumie około 11,5 mln zł z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło prawie 7 mln zł. Powstały tam także nowe chodniki, ścieżki rowerowe, sieć kanalizacji deszczowej oraz m.in. oświetlenie. Kłopot w tym, że jak jak określił to radny Rafał Zwolak: ulica się „zapada”. Efekt? Czekają ten odnowiony trakt... bardzo poważne remonty.

📢 Podmokły teren i „zintensyfikowane działania”. Wraca temat zalewanych piwnic na zamojskim osiedlu Karolówka

  • Na jakim etapie jest sprawa dotycząca zalewania piwnic w mieszkaniach przy ul. Klonowej w Zamościu? Czy wydział przygotował jakąś koncepcję w tej sprawie, bo z tego co wiem pan dyrektor Miechowiecki mówił, że nad tym pracuje, że ma jakieś propozycje rozwiązań? Jeżeli byłaby taka możliwość to chciałabym prosić o przybliżenie tych ustaleń – dopytywała Jolanta Fugiel, zamojska radna miejska na ostatniej sesji zamojskiej Rady Miejskiej (obrady odbyły się 26 lutego).

📢 Zegar zamojskiego Ratusza potrzebuje naprawy. Wykonawca prac jednak się wycofał, „bo nie będzie płacił przed ich rozpoczęciem”

  • W sprawozdaniu prezydenta z pracy pomiędzy sesjami widnieje zapis, że wybrano wykonawcę usługi polegającej na renowacji mechanizmu zegara na wieży ratuszowej. Z tego co widziałem na BiP odstąpił on od wykonania umowy. Co było tego powodem? - pytał Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu osiedla Stare Miasto w Zamościu na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zamościu (obrady odbyły się 26 lutego).

📢 Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński przyjechali do Lublina w ramach "Spotkań Wolnych Polaków". Czarnek nowym prezesem PiS? Zobacz zdjęcia

W sobotę (24 lutego) wieczorem w Lublinie odbyło się spotkanie z politykami PiS, m.in z Przemysławem Czarnkiem, Mariuszem Kamińskim, Maciejem Wąsikiem oraz kandydującym na prezydenta miasta Robertem Derewendą. Wydarzenie odbyło się w ramach "Spotkań Wolnych Polaków".

📢 Zamość, powiat zamojski. Plaga sklepowych kradzieży i pijanych kierowców

Raportu o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Zamościu - z uwzględnieniem działalności policji i Straży Miejskiej - za 2023 rok wywołał na ostatniej sesji zamojskiej Rady Miejskiej (obrady odbyły się 26 lutego) długą dyskusję. To był pretekst do omówienia wielu ważnych spraw. Na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadał podinsp. Tomasz Halinowski, pierwszy zastępca komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.

📢 Brakuje słów na to co się dzieje w moim sercu. To strach, pustka – mówiła Iwona Kasprzak, matka zamordowanego Eryka

Ta śmierć wstrząsnęła całą Polską. Chłopak miał na imię Eryk. Miał 16 lat, Uczył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, czyli popularnym „Ekonomiku”. Został zamordowany 28 lutego 2023 roku: kilkaset metrów od tej szkoły: na placu przy ulicy Piłsudskiego. W całym „zajściu” uczestniczyła grupa nastolatków.

📢 Fotoradary w woj. lubelskim. Przydrożne urządzenia są batem na niesfornych kierowców. Gdzie najczęściej przekraczają prędkość?

Ponad 31 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości zarejestrowały w 2023 r. fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w woj. lubelskim. To o 12 tys. mniej niż w 2022 r.

📢 Przed sądem stanie czwórka nastolatków. Tylko Danielowi G. grozi do 25 lat więzienia za zabójstwo Eryka

Termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na wtorek (27 lutego). W ten sposób rozpocznie się ważny i na pewno bardzo głośny proces. Chodzi o sprawę śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka, ucznia jednej z zamojskich szkół. Zarzut zabójstwa usłyszał już 17-letni Daniel G. Nie tylko on jednak zasiądzie we wtorek na ławie oskarżonych.

📢 Wygląda na to, że sezon turystyczny na Roztoczu już się rozpoczął. Tak jest na pewno na wieży widokowej na Białej Górze

Wprawdzie mamy jeszcze luty, ale turyści gromadnie ruszyli na Roztocze. Obok wieży widokowej na zwierzynieckiej Białej Górze spotkaliśmy w ostatnią niedzielę całe rodziny, często z małymi dziećmi. Bo pogoda była tego dnia wiosenna. Świeciło też słońce.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto