Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 19.11.2023 z całego tygodnia w Zamościu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zamościa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zamościa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.11 a 18.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Uderzenie zimy w obiektywie naszych Czytelników. Jest pięknie! Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 19.11.2023. 12.11 - 18.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Uderzenie zimy w obiektywie naszych Czytelników. Jest pięknie! Zobacz zdjęcia

Zima przyszła z dnia na dzień, uderzyła wielogodzinną śnieżycą i wygląda na to, że wyprosiła jesień. Nawet jeśli na razie nie zostanie jeszcze z nami na dobre, przywitała mieszkańców województwa lubelskiego przepięknymi widokami. Zobacz świat okryty białym puchem w obiektywie naszych Czytelników i Czytelniczek!

📢 Zamość. Piesi chodzili tędy „od niepamiętnych czasów”. Teraz znów to możliwe

Przejście dla pieszych przy ulicy Partyzantów w Zamościu (obok budynku dawnej „Ubezpieczalni”) zostało ponownie wyznaczone. Jest ono jednak oznakowane w sposób szczególny. Dlaczego? To centrum miasta, ruch pojazdów jest bardzo duży, dlatego w tym zakątku miast - także z tych względów – bywa niebezpiecznie. Trzeba tam bardzo uważać.

📢 Zamojscy strażacy zostali uhonorowani medalami, awansami i dyplomami

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w szczególny sposób uczczono Narodowe Święto Niepodległości. W środę (15 listopada) odbyła się tam uroczysta, strażacka zbiórka. Posypał się wówczas worek z odznaczeniami państwowymi i resortowymi, awansami na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomami. Nie tylko tam ich doceniono.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.11.2023: 12.11-18.11.2023 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wyremontują ulicę Podwale w Zamościu oraz dwa trakty powiatowe. Pójdzie na to ponad 20 mln zł

To dobre wiadomości dla kierowców z Zamościa i Zamojszczyzny. Niebawem rozpoczną się remonty trzech ulic. Miasto Zamość wystarało się właśnie o dofinansowanie w wysokości 1 mln 38 tys. zł na remont ulicy Podwale. Odnowiona zostanie także droga z Udrycz Kolonii do Dębowca oraz z miejscowości Gródki do Czernięcina w powiecie zamojskim.

📢 Wielka, żywa choinka i dekoracje wykonane przez uczniów. Zamość przygotowuje się do świąt

Na zamojskim Rynku Wielkim stanie w tym roku wielka, żywa choinka. Miasto rozpoczęło poszukiwania odpowiedniego drzewka. Zwróciło się w tym celu do mieszkańców.

📢 Pierwsza Dama w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Puławach. Zdjęcia

Puławski Ośrodek Wychowawczy, który odwiedziła w czwartek (16 listopada) Małżonka Prezydenta RP, należy do najstarszych tego typu placówek w kraju i jest przeznaczony dla chłopców. Przez prawie sześćdziesiąt lat otoczono tam opieką kilka tysięcy wychowanków.

📢 Najlepsi ortopedzi w Lublinie. Tych specjalistów polecają pacjenci. Zobacz u kogo warto się leczyć

Bolą cię stawy lub kości? Powinieneś skonsultować się z lekarzem ortopedą. W naszym artykule znajdziesz najlepszych specjalistów "od kości", którzy przyjmują swoich pacjentów w Lublinie. Zobacz!

📢 Te restauracje z woj. lubelskiego przeszły kuchenne rewolucje Magdy Gessler. Zobacz, ile przetrwało te odwiedziny

„Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler mają już ponad 13 lat! Popularna restauratorka wielokrotnie odwiedzała nasze województwo, niestety nie wszystkie lokale, które wzięły udział w jej programie przetrwały. Sprawdziliśmy co dalej dzieje się z lokalami na Lubelszczyźnie, które wzięły udział w popularnym programie.

📢 Stare Miasto w Zamościu przyciąga coraz więcej turystów. Nie tylko tam bywa tłoczno

Zamojski magistrat podsumował sezon turystyczny. Ze statystyk wynika, iż miasto odwiedziło w tym roku dokładnie 241 tys. 900 osób. To ponad 2,5 procent więcej niż rok wcześniej. Potwierdzają to także m.in. mieszkańcy i stali „bywalcy” zamojskiej Starówki.

📢 Przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym powstaną nowe miejsca parkingowe. W miejscu wyburzanej „lodowni”

Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała tam szpitalna spiżarnia oraz magazyn. Niektóre z pomieszczeń wypełniano lodem i przechowywano tam m.in. mięso (w tym świńskie półtusze). Od pewnego czasu budynek był jednak opuszczony i zaczął popadać w ruinę. Zapadła zatem decyzja o jego zburzeniu. Powstaną tam miejsca parkingowe.

📢 Zwierzyniec jak wielki ogród. O „Plenipotentówce” i pięknej „Borowiance”

Jednym z najpiękniejszych gmachów w Zwierzyńcu jest wybudowana u podnóża Bukowej Góry – „Plenipotenówka”. Budynek postawiono w latach 1880 –1890 dla zarządców Dóbr Ordynacji Zamojskiej. Okazała była też sąsiednia „Borowianka”.

📢 O historii „Zmartwychwstańców” i ich działalności usłyszymy w zamojskim Ratuszu

„Zmartwychwstańcy – ludzie, idee, działania” – to tytuł konferencji, która w poniedziałek (20 listopada) odbędzie się w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. Jej organizatorami są: Dom Generalny Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, Akademia Zamojska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Muzeum Narodowe w Lublinie.

📢 Zamość. Unikatowe walory polskich obiektów wpisanych na listę UNESCO

„Polskie obiekty UNESCO” – to tytuł wystawy promocyjno-edukacyjnej, która dzisiaj (16 listopada) zostanie otwarta na drugim piętrze zamojskiego Ratusza. Wernisaż zaplanowano o godz. 14. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 grudnia.

📢 Lubelskie morsy zanurzyły się w Zalewie Zemborzyckim. Zobacz zdjęcia

Ostatnia niedziela (12 listopada) była prawdziwym świętem dla lubelskich morsów. Nad Zalewem Zemborzyckim rozpoczęli swój sezon lodowatych kąpieli. Choć tym razem woda nie była jeszcze wystarczająco zimna jak na ich standardy, bawili się świetnie. Zobacz zdjęcia... I zastanów się, czy nie chcesz sam do nich dołączyć!

📢 Praca w Lublinie. Na tych stanowiskach poszukiwani są specjaliści. Zarobisz nawet ponad 5 tysięcy złotych! Sprawdź

Praca szuka człowieka! W związku z tym przygotowaliśmy dla was najciekawsze oferty opublikowane na stronie lubelskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Wysokość wynagrodzeń w prezentowanych ogłoszeniach to nawet ponad 5 tys. złotych brutto. Zobacz, gdzie możesz się zatrudnić.

📢 W czym stanąć na ślubnym kobiercu? Targi Młodej Pary w Centrum Spotkania Kultur. Zdjęcia

W lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyły się Targi Młodej Pary. Swoją ofertę przedstawili wystawcy z branży ślubnej.

📢 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Siedliszczu. Zobacz zdjęcia

W rocznicę odzyskania niepodległości jak co roku 11 listopada odbyły się uroczystości w Siedliszczu.

📢 Trwają Zamojskie Targi Ślubne. W miejscowym OSIR stoiska przygotowało wielu wystawców

Można wybrać piękne garnitury, krawaty i biżuterię, „skonsultować” najlepsze dania i ciastka, dogadać się z fotografem, a nawet wybrać odpowiednio przystrojony pojazd. W Hali Tenisowej zamojskiego OSiR (przy ulicy Królowej Jadwigi) trwają Zamojskie Targi Ślubne. Swoje stoiska przygotowało wielu wystawców. Zaplanowano także m.in. koncerty.

📢 Suchowola. Strażacy stłumili pożar. Nie obyło się jednak bez strat

Do pożaru doszło w sobotę (11 listopada) w budynku gospodarczym w Suchowoli (gm. Adamów). Jak czytamy w komunikacie zamojskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej składowano w nim „bele materiałów do szycia”. Wprawdzie właściciel posesji próbował sam ugasić ogień, ale nie przyniosło to rezultatu. Wezwano pomoc.

📢 Ozdobne ręczniki w zdewastowanej cerkwi w Płazowie. To wyraz szacunku do ikon i przodków

Jednkopułowa cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Płazowie (gm. Narol) jest murowana, okazała i... w bardzo złym stanie. Wzniesiono ją na planie krzyża łacińskiego, ale – jak to się określa – „w duchu bizantyjskim”. Przykro na nią obecnie patrzeć. Szyby w oknach są tam powybijane, ściany pełne zacieków i spękań, a na murach zielenią się samosiejki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto