Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prace trwały 23 miesiące. „Mała obwodnica” Zamościa jest gotowa

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
"Wykonano drogę dwujezdniową, dwa mosty, chodniki i ścieżki rowerowe, kanalizację deszczową, oświetlenie oraz inne elementy infrastruktury zwiększające bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po przebudowanych ulicach
"Wykonano drogę dwujezdniową, dwa mosty, chodniki i ścieżki rowerowe, kanalizację deszczową, oświetlenie oraz inne elementy infrastruktury zwiększające bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po przebudowanych ulicach Bogdan Nowak
Zakończyła się potężna przebudowa drogi krajowej nr 74 w Zamościu. Chodzi o ul. Dzieci Zamojszczyzny oraz Szczebrzeską. To jedna z najważniejszych inwestycji miasta w ostatnich latach. Wykonywane roboty są warte w sumie 82 mln zł. (inwestycja jest dofinansowana w 85 proc. z funduszy unijnych). Prace objęły 5-kilometrowy odcinek (od ul. 1 Maja do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej). Jest się zatem czym pochwalić.

„Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał nowoczesny trakt znajdujący się w przebiegającej przez Miasto Zamość drodze krajowej nr 74” – czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji z zamojskiego UM.

Komfort przemieszczania

Ulica Dzieci Zamojszczyzny oraz sąsiednia ul. Szczebrzeska są nazywane „małą obwodnicą Zamościa”. Tędy jeżdżą najczęściej tiry, samochody dostawcze oraz osobówki jadące od strony Lublina i Krasnegostawu m.in. do Biłgoraja. Ten ważny szlak był jednak pełen wertepów i wybojów. To się ostatni zmieniło. Wykonawcą zaplanowanych robór była spółka „Strabag”.

„W trakcie trwających ponad 23 miesiące robót budowlanych wykonano drogę dwujezdniową, dwa mosty, chodniki i ścieżki rowerowe, kanalizację deszczową, oświetlenie oraz inne elementy infrastruktury zwiększające bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po przebudowanych ulicach” – wyliczają magistraccy urzędnicy.

Uroczystość w sali ślubów

W czwartek (12 października) w zamojskim UM odbędzie się spotkanie na którym dokonane zostanie – jak to określono - oficjalne zakończenie projektu. Na tę uroczystość (odbędzie się w sali ślubów zamojskiego Ratusza: początek godz. 10.30) zaproszono m.in. dziennikarzy.

W programie wystąpienia zaproszonych gości oraz prezentacja projektu przebudowy drogi. Nie tylko. Zaplanowano także przejazd autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu po przebudowanych w ramach projektu ulicach.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prace trwały 23 miesiące. „Mała obwodnica” Zamościa jest gotowa - Zamość Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto