Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat Zamojski. Droga z Łabuniek Pierwszych do Wolicy Śniatyckiej została oficjalnie otwarta

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Starostwo Powiatowe w Zamościu
Pierwszy etap inwestycji objął odcinek drogi o długości 7,8 km. Wartość zadania to ponad 7 mln zł. Prace zrealizowano dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz ze środków gminy Łabunie i powiatu zamojskiego. W środę (11 października) otwarto wyremontowany odcinek drogi prowadzącej z Łabuniek do Zubowic.

Ten trakt znajduje się na terenie gmin Łabunie oraz Komarów Osada. O potrzebie jego remontu pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie (był wcześniej w fatalnym stanie: droga przypominała ser szwajcarski). Co zostało na prawie 8-kilometrowym odcinku zrobione?

Większe bezpieczeństwo

„Oprócz nowej nawierzchni, wykonana została infrastruktura towarzysząca w postaci: poboczy, zjazdów, peronów przy przystankach komunikacji zbiorowej oraz odnowiono oznakowanie poziome i pionowe, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego” – czytamy w komunikacie przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Zamościu.

Remonty przeprowadzono na odcinku z Łabuniek Pierwszych do Wolicy Śniatyckiej (prace prowadzono w 2022 i 2023 r.). Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu.

13 milionów złotych dofinansowania

To początek. Powiat Zamojski planuje kontynuację inwestycji, czyli przebudowę kolejnego odcinka drogi - w kierunku Zubowic. Pozyskano na ten cel blisko 13 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych.

- Prace rozpoczną się w przyszłym roku – informuje Andrzej Szponar, kierownik działu technicznego w Zarządzie Dróg Powiatowych w Zamościu.

Nie tylko tam pojawią się drogowcy. Przebudowany zostanie także most na drodze powiatowej w Chomęciskach Dużych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto