Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miliony na inwestycje drogowe w woj. lubelskim. Do kogo trafiły czeki? Zobacz zdjęcia

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Przedstawiciele 20 samorządów z województwa lubelskiego odebrali symboliczne czeki i podpisali umowy.
Przedstawiciele 20 samorządów z województwa lubelskiego odebrali symboliczne czeki i podpisali umowy. Lubelski Urząd Wojewódzki
Przedstawiciele samorządów z terenu województwa lubelskiego odebrali symboliczne czeki i podpisali umowy na realizację zadań dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 r. z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką. Podpisano 31 umów na drogowe inwestycje na kwotę prawie 128 mln zł.

- Jako województwo otrzymaliśmy w tym naborze 458 mln zł. To największa kwota w ostatnim okresie. Dzisiaj podpisujemy umowy na wartość blisko 128 mln zł. Pozostałe umowy są w trakcie przygotowywania. Dofinansowaniem obejmiemy wszystkie inwestycje, dlatego że część powiatów i gmin postanowiła realizować te zadania z funduszu inwestycji strategicznych, zwalniając środki w tym programie, co pozwala uwzględnić wszystkie wnioski z listy rezerwowej. W roku 2024 powstanie z tego Programu około 360 km dróg - podkreślił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

We wtorek (14 listopada) w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowy podpisali przedstawiciele gmin Dzwola, Gościeradów, Jabłonna, Józefów, Józefów nad Wisłą, Kamionka, Parczew, Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat, Włodawa, Wohyń, Wólka, Miasta Hrubieszów, Miasta Zamość oraz Powiatów Janowskiego, Kraśnickiego, Lubartowskiego, Łukowskiego, Radzyńskiego i Zamojskiego.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg powołany został Ustawą z 23 października 2018 r. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

W ceremonii uczestniczyli wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miliony na inwestycje drogowe w woj. lubelskim. Do kogo trafiły czeki? Zobacz zdjęcia - Lubelskie Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto