Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 18.06.2023. Co działo się w Zamościu. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.06 do 17.06.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.06 do 17.06.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.06 a 17.06.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Noc Świętojańska i „Dziejba Leśna” w zamojskim Parku Miejskim”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 18.06.2023. 11.06 - 17.06.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Noc Świętojańska i „Dziejba Leśna” w zamojskim Parku Miejskim

To dawne, słowiańskie święto wiązano z letnim przesileniem Słońca. Jego głównymi bohaterami były kiedyś żywioły: wody i ognia. Wierzono, że mają one oczyszczającą moc. To było też święto miłości. W Zamościu obchody tych dawnych, słowiańskich obrzędów zorganizowano w sobotę (17 czerwca): w miejscowym Parku Miejskim.

📢 To był pierwszy charytatywny piknik PsyWitanie Lata w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Po raz pierwszy w Chełmie odbył się w sobotę charytatywny piknik PsyWitanie na terenie Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Pomimo padającego z rana deszczu na piknik przybyli mieszkańcy, a w szczególności miłośnicy psów. Część imprezy odbyła się pod dachem biblioteki.

📢 Nowoczesna wiata, która przed niczym nie chroni? Internauci kpią, władze Zamościa odpowiadają

Po internecie krąży zdjęcie nowoczesnej wiaty przystankowej w Zamościu. "Możesz się powspinać czekając na autobus" - piszą na Twitterze internauci.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.06.2023: 11.06-17.06.2023 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trwa budowa obwodnicy Nałęczowa. Jak wygląda postęp prac? Zobacz zdjęcia i wideo z drona

Za rok mają zakończyć się prace przy budowie obwodnicy Nałęczowa. Powstający odcinek drogi ma długość ok. 5,2 km i ominie uzdrowiskową miejscowość od północnej strony. Inwestycja pochłonie łącznie 125 mln zł.

📢 Ustrzeż się przed rakiem! Specjalna akcja "Zrób sobie dzień na U" już w weekend w województwie lubelskim

Fundacja Rak'n'roll prowadzi akcję bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie raka piersi, jąder, tarczycy, a także badanie zmian skórnych. Najbliższe akcje już w weekend w Białej Podlaskiej i Zamościu.

📢 Przyducha zabiła dziesiątki ryb w Huczwie. Nikt na razie nie wie co było przyczyną

To było niepokojąca. Hrubieszowscy strażacy otrzymali w czwartek (15 czerwca) informację o tym, że w rzece Huczwie, w okolicach ulicy Ciesielczuka można zobaczyć przy brzegu dziesiątki śniętych ryb. Strażacy tego zgłoszenia nie zignorowali i wyruszyli na miejsce. Zawiadomili też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz m.in. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

📢 „Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego”. Przed nami Festiwal Antoniański w Radecznicy

Koncerty będą w sumie trwały ponad cztery godziny. W Radecznicy rusza niebawem „Festiwal Antoniański”. Na scenie w niedzielę (18 czerwca) wystąpi kilkanaście zespołów z Zamojszczyzny. Jednak gwiazdą całego przedsięwzięcia będzie Eleni.

📢 Przedmiot zbędny w twoim domu może zyskać nowe życie w innym miejscu! Niebawem w Zamościu kolejny Pchli Targ

To bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa. Mieszkańcy Zamościa zbiorą się w niedzielę (2 lipca) ma Pchlim Targu. Po wyjątkowo okazyjnych cenach będzie można tam nabyć ubrania, ceramikę, kolorowe koszyki, zabawki oraz m.in. książki. Na straganach na pewno pojawią się także zabytkowe radia oraz inny, używany sprzęt.

📢 O ormiańskich literach, religii i znaczeniu góry Ararat. Wystawa Oganesa Kazariana w Zamościu

„Alfabet Owika” – to tytuł wystawy, którą już dzisiaj (16 czerwca) będzie można oglądać w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu (przy ul. Łukasińskiego 2). Zostaną tam zaprezentowane prace Oganesa Kazariana, ormiańskiego artysty, który na stałe mieszka w naszym kraju.

📢 Stadion miejski w Zamościu na starych fotografiach. Teraz arena zmienia swoje oblicze

O planowanych remontach zamojskiego stadionu ostatnio pisaliśmy. W projekcie jest przebudowa całej areny sportowej. Pojawi się też nowe boisko i część lekkoatletyczna. Zmodernizowane będą również m.in. trybuny, powstanie wieża sędziowska, zaplecze itd. Na stadionie trwają prace rozbiórkowe. Dotychczasowa arena przechodzi zatem do historii. A było to przecież ważne miejsce dla mieszkańców.

📢 Chcą nam wyssać krew. W Zamościu plaga komarów daje się we znaki. Magistrat nie przyjdzie w sukurs

  • Wieczorami nad zamojskim zalewem nie da się wytrzymać, tak tną tam komary. Ludzie chcą po pracy wyjść i zaczerpnąć świeżego powietrza, ale te małe bestie to uniemożliwiają! – złości się jedna z mieszkanek Zamościa. - Tak jest także na działkach oraz w innych miejscach miasta. Nawet w centrum. I znikąd pomocy. Bo miasto zupełnie odkomarzanie odpuściło.

📢 Przed nami czterodniowy maraton z festiwalem „Dwa Teatry”. To będzie prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników teatru

To bardzo ciekawe przedsięwzięcie. „Dwa Teatry” to festiwal organizowany przez Polskie Radio oraz TVP. W tym roku odbędzie się w Zamościu w dniach 16-19 czerwca. Podczas wydarzenia zaplanowano przegląd najważniejszych spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych. W Zamościu posypie się także worek z nagrodami i wyróżnieniami.

📢 Niebawem ruszy kolejny remont Starej Bramy Lwowskiej w Zamościu. Piesi muszą się liczyć z utrudnieniami

Budowla powstała w XVI wieku i należy do najcenniejszych zabytków Zamościa. Stara Brama Lwowska wymaga jednak renowacji. Pierwszy jej etap już przeprowadzono. Niebawem ruszy kolejny. Wydział Budownictwa Urbanistyki i Ochrony Zabytków zamojskiego Urzędu Miasta pozyskał właśnie 250 tys. zł na ten cel, w ramach programu „Ochrona zabytków 2023”.

📢 Trwają przygotowania do wielkiej wystawy rolniczej w Sitnie. To będzie ważne wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Zamojszczyzny

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Zamościu organizują wielką, XXXV Wystawę Zwierząt Hodowlanych Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Odbędzie się ona w Sitnie, w dniach: 30 czerwca – 2 lipca. Jak co roku, przybędą na nią tłumy.

📢 Policjanci z zarzutami działalności w zorganizowanej grupie przestępczej

Prokuratura Regionalna w Lublinie poinformowała o zatrzymaniu trzech funkcjoniariuszy, w tym byłego naczelnika wydziału ruchu drogowego tomaszowskiej policji.

📢 W niemieckim kotle. Bitwa o Porytowe Wzgórze odbyła się 14 czerwca 1944 roku. Leśnym udało się wyrwać z okrążenia

„Dotarła do nas wiadomość, że Niemcy skoncentrowali duże ilości wojska i sił policyjnych w janowskich lasach. Przeprowadzili większe akcje przeciw partyzantom” – pisał w swoich wspomnieniach Bronisław Sikora ps. „Klucz”, żołnierz oddziału AK por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” (od 13 maja 1944 r. dowodził nim Jan Kryk ps. „Topola”). „Następnie przyszła wiadomość, że nasze oddziały polskie z sowieckimi stoczyły tam większą bitwę (chodzi o batalię na Porytowym Wzgórzu, która miała miejsce 14 czerwca 1944 r.). Ze zdobytymi 4 działami przebili się z okrążenia i przeszli na tereny Puszczy Solskiej, w nasze rejony działania”

📢 Niecodzienny jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkańca gminy Wierzbica. Zobacz zdjęcia

To była wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. Niecodzienny jubileusz - stulecie urodzin, obchodził Piotr Woś, mieszkaniec gminy Wierzbica. Urodziny były okazją do złożenia szczególnych życzeń przez władze gminy i gości.

📢 Gmina Leśniowice. Nad zalewem Maczuły otwarto ścieżkę edukacyjną. To kolejna atrakcja dla ekologów i turystów. Zobacz zdjęcia

Jest kolejna atrakcja dla ekologów i turystów w gminie Leśniowice. Piknik ekologiczny nad zalewem Maczuły zakończył realizację projektu „Człowiek i przyroda – edukacja ekologiczna w gminie Leśniowice”. Finałowym przedsięwzięciem było otwarcie w minioną niedzielę ścieżki edukacyjnej „Uroczysko Maczuły”, na którą zaprasza żółw błotny – rzeźba wykonana przez chełmskiego artystę Krzysztofa Skórę.

📢 Utalentowani chełmscy tancerze Ballo z kolejnymi sukcesami. Zobacz zdjęcia

Tancerze Ballo z chełmskiego MDK na XVI Otwartym Przeglądzie Zespołów Tanecznych "LOVE TO DANCE" Terespol 2023 odnieśli kolejny sukces. Zdobyli 5 pucharów.

📢 Biblioteka w Łabuniach będzie nosić imię Aleksandra Szeptyckiego

Nigdy o nim na Zamojszczyźnie nie zapomniano. Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie będzie nosić imię Aleksandra Szeptyckiego. Zostanie oficjalnie nadane w środę (14 czerwca) podczas jubileuszu 75-lecia założenia tej placówki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto