Tym razem Lębork! Beniaminek Superligi pnie się do góry: pierwsze wyjazdowe zwycięstwo drużyny Uczelni Państwowej Zamość [ZDJĘCIA]

Lila Pietrusiewicz
Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Superlidze. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali Poltarex Pogoń Lębork, zdobywając komplet punktów.

Walka o zwycięstwo nie należała do łatwych. W pierwszym pojedynku między Pawłem Koziełem a Bogusławem Koszykiem rozegrano pięć setów. Ostatecznie w piątym secie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy i to drużyna z Lęborka wyszła jako pierwsza na prowadzenie.

W drugiej parze Konstantinos Angelakis doprowadził do remisu, pokonując Marka Prądzinskiego 3:0.

Igor Zavadskyi również odniósł zwycięstwo w swoim pojedynku, wygrywając 3:1 po zaciętej walce z doświadczonym Adamem Doszem. W czwartym secie Igor pokonał zawodnika gospodarzy 16:14.

O wyniku meczy zdecydował ostatni pojedynek meczu, w którym zagrali ze sobą Konstantinos Angelakis i Bogusław Koszyk. Pierwszego seta wygrał mistrz Grecji 11:7. W drugim secie role się odwróciły i z takim samym rezultatem triumfował Koszyk. W trzecim secie, po równie zaciętej grze zwyciężył zawodnik z Zamościa wygrywając pojedynek 2:1.

W efekcie wspaniałej gry tenisiści z Zamościa odnotowali sukces swojej drużyny, wygrywając cały mecz 3:1.

Bardzo ważne punkty zdobyte po moim zdaniem bardzo dobrym widowisku sportowym. Długo analizowaliśmy ustawienie i skład personalny w tym meczu. Myślę że odrobiliśmy dobrze lekcje

- podsumował spotkanie Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Po tym zwycięstwie drużyna zamojskich tenisistów zajmuje 8 miejsce w tabeli Superligi.

Już 21 października o godz. 16 drużyna Uczelnia Państwowa Zamość podejmować będzie u siebie Dojlidy Białystok. Ze względu na obostrzenia sanitarne mecz odbędzie się bez publiczności, ale będzie można go obejrzeć w Internecie, na kanale LOTTO Superligi w serwisie YouTube