Tenisiści Uczelni Państwowej w Zamościu odnieśli wielki sukces podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego [ZDJĘCIA]

Lila Pietrusiewicz
Reprezentanci Uczelni Państwowej w Zamościu całkowicie zdominowali Indywidualne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy UPZ, a najcenniejszy złoty medal zdobył Igor Zavadskyi.

Od kilku już lat w rozgrywkach akademickich nie ma mocnych na reprezentantów Uczelni Państwowej w Zamościu w tenisie stołowym – mówi Daniel Czubara z UPZ.

Świetne przygotowanie, ambicja i wola walki potwierdziły się i tym razem. Pojedynki o medale oraz tytuł mistrzowski praktycznie były wewnętrzną sprawą tenisistów UPZ. W w meczu finałowym o złoto walczyli Igor Zavadskyi z Łukaszem Jarockim. Zwyciężył Igor Zavadskyi. Łukaszowi Jarockiemu udało się wywalczyć medal srebrny. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Arkadiusz Żuk. Wszyscy trzej zawodnicy są studentami Uczelni Państwowej w Zamościu na kierunku turystyka i rekreacja. Trenerem drużyny tenisa stołowego jest Piotr Kostrubiec.

Dzięki znakomitej grze indywidualnej zawodników Uczelni Państwowej w Zamościu, drużyna kolejny raz odniosła wielki sukces i zdeklasowała rywali, zajmując pierwsze miejsce. Tym samym zamojscy tenisiści potwierdzili swoją bardzo dobrą formę, utrzymującą się od kilku sezonów i wysoką klasę mistrzowską.

Przypomnijmy, że w grudniu br. drużyna tenisa stołowego Uczelni Państwowej w Zamościu została wyróżniona prestiżową nagrodą, otrzymując tytuł Drużyny Roku 2020 Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Nagroda jest zwieńczeniem osiągnięć i sukcesów, jakie w kończącym się roku odnieśli studenci UPZ.

Wciąż się rozwijamy, osiągając nowe cele. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogli znowu cieszyć się z medali Mistrzostw Polski i Europy w sporcie akademickim na arenie krajowej i międzynarodowej

– komentował przyznanie nagrody Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji UPZ w tenisie stołowym.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2020/2021 w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn (turniej indywidualny) odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia 18 grudnia 2020 r. w hali Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z obostrzeniami epidemicznymi.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w Nowym 2021 Roku.

Więcej: Prestiżowa nagroda dla tenisistów z Zamościa