Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycje za miliony złotych. Przebudują stadion i trzy ulice w gminie Zwierzyniec

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Te roboty są oczekiwane od dawna. Gmina Zwierzyniec wystarała się o 9 milionów złotych w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Za te pieniądze zostanie zrealizowana modernizacja miejscowego stadionu oraz przebudowa będzie droga gminna w Kosobudach. Nie tylko. W planach także remont ulic: Rynek i Szczepankiewcza.

Stadion w Zwierzyńcu to popularne miejsce. Obiekt został wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku. Korzystają z niego zawodnicy Klubu Sportowego „Sokół” oraz m.in. członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jutrzenka”. Tam odbywają się także m.in. lekcje WF-u uczniów miejscowej szkoły.

Trybuny i zaplecze z szatniami

Obiekt od dawna wymaga przebudowy i modernizacji (chociaż murawa samego boiska jest podobno w dobrym stanie). Potrzebne są m.in. nowe, obszerne trybuny z zadaszeniem oraz m.in. odpowiednie zaplecze z szatniami. Ponadto zwierzynieccy samorządowcy planują w sąsiedztwie tego obiektu utworzenie Punktu Informacji Turystycznej. Teraz to wszystko będzie możliwe.

Udało się ostatnio pozyskać dotację z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę zwierzynieckiego stadionu znajdującego się na terenie miejscowego Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego. To 7,2 miliony złotych. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku. Planowane zakończenie prac to natomiast październik 2026 r.

To nie wszystko. W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych udało się także pozyskać 1,8 mln zł na remont drogi gminnej w miejscowości Kosobudy. Położona tam zostanie nowa, asfaltowa nawierzchnia na odcinku ok. 400 metrów. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Przed przetargami

Nie tylko tam pojawią się drogowcy. Gmina Zwierzyniec wystarała się także o dwie dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki nim będzie także niebawem możliwy remont ulic: Rynek i Szczepankiewicza w Zwierzyńcu.

Nie wiadomo ile będą dokładnie kosztować zaplanowane roboty, bo nie rozstrzygnięto jeszcze przetargów na obie inwestycje. Firmy, które są zainteresowane wykonaniem prac mogą składać oferty w zwierzynieckim UM do 26 października.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto