Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budki nietelefoniczne staną we Włodawie i opowiedzą historię miasta

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński (z lewej) podpisał  umowę z  Maciejem Hanuskiem na wykonanie dwóch  tak zwanych budek nietelefonicznych.
Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński (z lewej) podpisał umowę z Maciejem Hanuskiem na wykonanie dwóch tak zwanych budek nietelefonicznych. UM Włodawa
To będzie atrakcja turystyczna jakiej jeszcze we Włodawie jeszcze nie było. Dwie budki nietelefoniczne staną na wiosnę w centrum miasta, z których będą mogli korzystać zarówno turyści, jak też mieszkańcy.

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podpisał właśnie umowę z Maciejem Hanuskiem na wykonanie dwóch niezależnych artystycznych przestrzennych instalacji dźwiękowych, tak zwanych budek nietelefonicznych.

- Budki nietelefoniczne to kolejna propozycja dla mieszkańców i turystów odwiedzających Włodawę. Dzięki tym instalacjom będzie można odkryć ciekawe a często nieznane karty z historii naszego miasta. Za ich pośrednictwem będziemy również zachęcać do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się w naszym mieście – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Gdzie będzie można skorzystać z włodawskich budek nietelefonicznych?

Pierwsza z nich stanie na skwerku przed Włodawskim Domem Kultury przy ławeczce Krystyny Krahelskiej. Druga budka pojawi się na zachodniej rubieży zrewitalizowanego, zabytkowego centrum Włodawy.

Jak będą wyglądać?

Oba obiekty wykonane będą w konstrukcji aluminiowej. Przybliżone wymiary budek to 0,90 m x 0,90 m, wysokość - 2,40 m. Na ścianach okiennych będą znajdować się grafiki związane z danym miejscem. Obie budki będą trwale związane z podłożem. Wewnątrz zostaną zamontowane aparaty telefoniczne, w których zostanie zainstalowany system umożliwiający odtwarzanie opracowanego tekstu. Tematem nagrań audio mają być materiały dotyczące postaci Krystyny Krahelskiej oraz Czworoboku. Długość nagrania w każdym z obiektów ma wynosić do 30 minut.

Budki nietelefoniczne są już w innych miastach

Takie budki nietelefoniczne można spotkać w wielu miastach w Polsce m.in. w Łodzi, Karpaczu, Poznaniu czy Zamościu. Ich tematyka dostosowana jest do specyfiki danego miejsca, w którym jest zamontowana. Ta forma promocji cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem turystów.

Jaki koszt wykonania instalacji budek?

Powstanie budek nietelefonicznych jest możliwe dzięki współpracy włodawskiego ratusza ze Stowarzyszeniem LGD "Poleska Dolina Bugu". Koszt wykonania instalacji to 86 tys. złotych. Na ten cel miasto uzyskało dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które pokryje ponad 60% kosztów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budki nietelefoniczne staną we Włodawie i opowiedzą historię miasta - Włodawa Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto