MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosna na zamojskich Plantach. Stąd rozciąga się piękna panorama na dawną twierdzę

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
- Z takiej perspektywy widzieli dawny Zamość różni najeźdźcy: Kozacy, Szwedzi, Tatarzy, Bóg wie kto jeszcze. Niemal wyczuwa się respekt jaki musieli odczuwać widząc tak potężne mury, bramy, umocnienia ziemne. Z Plant widać je chyba najlepiej - mówi jeden z mieszkańców Zamościa
- Z takiej perspektywy widzieli dawny Zamość różni najeźdźcy: Kozacy, Szwedzi, Tatarzy, Bóg wie kto jeszcze. Niemal wyczuwa się respekt jaki musieli odczuwać widząc tak potężne mury, bramy, umocnienia ziemne. Z Plant widać je chyba najlepiej - mówi jeden z mieszkańców Zamościa Bogdan Nowak
Nie brakuje w tej części miasta alejek, ławek i drzew. Są też boiska i place zabawa. Można tam odpocząć, spacerować i podziwiać piękną panoramę Starego Miasta. Zamojskie Planty to teren w sąsiedztwie dawnej twierdzy: na terenach pomiędzy ulicami Peowiaków, Partyzantów i Piłsudskiego. Warto wybrać się tam na spacer.

Wielu mieszkańców miasta przychodzi tam codziennie. Nie brakuje także turystów. Nie bez powodu. Można tam także m.in. zajrzeć do Galerii Rzeźby profesora Mariana Koniecznego. Nie tylko. Obok Nowej Bramy Lubelskiej w 2007 roku ustawiono także piękną rzeźbę Dawida Psalmisty autorstwa prof. Gustawa Zemły. Ona już stała się jednym z symboli tego zakątka miasta.

- Mieszkam obok, w jednym z bloków. Przychodzę tutaj codziennie na spacer z dzieckiem – mówi jedna z kobiet, którą spotkaliśmy na Plantach. - Siedzimy na ławce, rozmawiamy, bawimy się. Ostatnio jest ciepło, zielono, pełno stokrotek i żółtych mleczy. One ciągną się aż pod stare mury miasta. Bardzo lubię to miejsce. Podoba mi się panorama Zamościa, którą można stąd oglądać.

- Z takiej perspektywy widzieli dawny Zamość różni najeźdźcy: Kozacy, Szwedzi, Tatarzy, Bóg wie kto jeszcze. Niemal wyczuwa się respekt jaki musieli odczuwać widząc tak potężne mury, bramy, umocnienia ziemne. Z Plant widać je chyba najlepiej – dodaje inne mężczyzna (spotkaliśmy go obok Nowej Bramy Lubelskiej).

od 7 lat
Wideo

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto