Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ta debata oksfordzka w I LO w Chełmie wzbudziła wiele emocji. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk.
Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk. Jolanta Masiewicz
Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego w Chełmie 21 lutego zorganizowano debatę oksfordzką. Tym razem temat był bardzo aktualny „Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy” w ramach kampanii „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”.

Debata oksfordzka „Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy”

Z portali społecznościowych korzysta większość z nas. Na stałe wpisały się w naszq rzeczywistość. Niosq też ze sobq różnorodne zagrożenia, ale nie oznacza to, że social media sq groźnym miejscem. To raczej miejsca, które trzeba dobrze poznać, by móc się po nich bezpiecznie poruszać.

Tego ważnego i obecnego w naszym życiu problemu wpływu mediów społecznościowych na nasze bezpieczeństwo w Internecie podjęli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie podczas debaty oksfordzkiej, poprzedzonej warsztatmi. To jeden z elementów realizowanego przez szkołę międzynarodowego projektu "Stand By Me. Razem przeciw przemocy ze względu na płeć". Jest on realizowany od ubiegłego roku szkolnego przez Amnesty International.

Do debaty uczniowie I LO w Chełmie przygotowali się profesjonalnie

Temat debaty był kontrowersyjny, ale młodzi ludzie wykazali się ogromną wiedzą i świetnym przygotowaniem.

Maurycy Ostasz z 1e, Weronika Koman i Wiktoria Hajduk z 2a oraz Katarzyna Żołnierek z 3d sugestywnie przekonywali do tezy, że „Portale aktywnie działają, aby zwalczać cyberprzemoc”, natomiast Antonina Kolenda z 1d, Mikołaj Fik i Seweryn Szarpak z 2d oraz Natalia Błaszczuk z 3d przedstawiali dowody na to, że „Portale robią niewiele w walce z cyberprzemocą lub potęgują to zjawisko”.

Marszałkinią debaty oksfordzkiej była Małgorzata Gaj vel Demczuk, która ze stoickim spokojem pilnowała porządku podczas debaty.

Zwyciężyła drużyna antytezy

Sędziowie debaty pod przewodnictwem pani dyrektor I LO w Chełmie Haliny Smyk mieli trudne zadanie podczas oceny uczestników. Po długiej naradzie zwycięstwo przyznano drużynie antytezy. Pierwsze miejsce w debacie zajęła Natalia Błaszczuk, drugie miejsce zajął Maurycy Ostasz, a trzecie Serweryn Szarpak.

Gośćmi środowej debaty byli m.in.: prof. Józef Zając senator RP., Beata Fałda prorektor PANS w Chełmie, Iwona Lasek-Surowiec z PANS w Chełmie oraz przedstawiciele chełmskiej policji.

Debacie przysłuchiwali się nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej w Żółtańcach.

Organizatorzy debaty to: I LO w Chełmie oraz Klub Debat Oksfordzkich z opiekunami: Katarzyną Dobrakowską i Teresą Kurzępą. Współorganizatorami byli: Stowarzyszenie Amnesty International, PANS, Szkolna Grupa Praw Człowieka.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z debaty

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ta debata oksfordzka w I LO w Chełmie wzbudziła wiele emocji. Zobacz zdjęcia - Chełm Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto