Ponadto koledzy z zespołu odśpiewali podczas obrad kilka piosenek. W tym słynne „Szczęśliwej drogi już czas” grupy VOX. Niektórzy radni odśpiewali refren tego utworu i klaskali.
- Jestem bardzo wzruszona. Dziękuję bardzo serdecznie. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia – mówiła tuż po wręczeniu odznaczenia mama Witolda Paszta.
Podczas sesji wielokrotnie podkreślano zasługi Witolda Paszta. Urodził się 1 września 1953 r. w Zamościu. Ukończył szkołę muzyczną w tym mieście, a potem studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie. W 1977 r. założył grupę „Victoria Singers”, a rok później - słynny zespół „Vox”. Z tą grupą nagrał kilka albumów oraz koncertował w kraju oraz m.in. w USA, Holandii, Szwecji, a nawet na Kubie. W 2001 r. Witold Paszt wydał także album solowy pt. „Jak słońce”. Występował również w popularnych programach telewizyjnych (m.in. w „Tańcu z gwiazdami”, a potem w „The Voice Senior”) oraz m.in. w kilku filmach.
Witold Paszt był żonaty z Martą Paszt. Miał dwie córki: Aleksandrę i Natalię. Doczekał się również wnucząt. Mieszkał w Zamościu, gdzie – co warto podkreślić - wystąpił m.in. w wielu koncertach i przedsięwzięciach charytatywnych (mówiono w tym mieście, że gdy trzeba komuś pomóc, zawsze można było na niego liczyć). Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 r. Teraz prezydent Zamościa, na wniosek jednego ze stowarzyszeń, przyznał mu pośmiertnie medal.
- Tato na pewno byłby tym zaszczycony. Promował Zamość, bo kochał to miasto. Na każdym koncercie podkreślał, że Vox i on, pochodzą z Zamościa. My będziemy tę misję kontynuować – zapewniały podczas sesji Natalia i Aleksandra, córki Witolda Paszta.

Gdyńska Arka postawiła się Treflowi Sopot
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?