Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne kursy dla opiekunów medycznych w chełmskich „Medykach”

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie jest jedynym w Chełmie i regionie chełmskim realizatorem kursów kwalifikacyjnych dla opiekunów medycznych – część praktyczna realizowanych w województwie lubelskim.

Kurs jest organizowany w ramach projektu p.n. „Rozwój kompetencji zawodowych i kwalifikacji opiekunów medycznych, odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno – demograficzne kraju”.

Głównym działaniem w projekcie jest realizacja kursu kwalifikacyjnego dla opiekunów medycznych, uzupełniającego wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywanych czynności i procedur u pacjentów, w tym u pacjentów z podejrzeniem choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, w trakcie choroby oraz po jej przebyciu, dotychczas zarezerwowanych dla zawodu pielęgniarki, dotyczących m. in. wykonywania czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych, podawania leków różnymi drogami, prowadzenia aktywizacji przyłóżkowej pacjentów, czy też opieki nad osobami z demencją.

Chełmskie „Medyki” w ramach tego projektu realizują kursy kwalifikacyjne-część praktyczną dla 91 opiekunów medycznych pochodzących min. z takich miejscowości jak Chełm, Lublin, Hrubieszów, Zamość, Parczew, Tomaszów Lubelski, przyczyniając się tym samym do wzmocnienia systemu opieki zdrowotnej w województwie lubelskim o wykwalifikowaną kadrę medyczną, przygotowaną do udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom w okresie zagrożenia zdrowotnego, w tym również w sytuacjach zagrożenia epidemicznego lub epidemii, wywołanych przez inne czynniki chorobotwórcze.

Osobą odpowiedzialną za organizację i przeprowadzenie kursów kwalifikacyjnych – część praktyczną jest dyrektor Szkoły Policealnej-Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie, który min. zapewnia kadrę dydaktyczną posiadającą wymagane kwalifikacje, odpowiednie pomieszczenia wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia praktycznego, bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki, całodzienny serwis kawowy i lancz.

- Z ankiety anonimowej przeprowadzonej wśród uczestników poszczególnych edycji kursu kwalifikacyjnego – część praktyczna wynika, że uczestnicy doskonalenia zawodowego są bardzo zadowoleni z jego organizacji i przebiegu. W opinii zdecydowanej większości kursantów wiedza i umiejętności nabyte w trakcie szkolenia praktycznego zdecydowanie poszerzyły ich kompetencje zawodowe i będą wykorzystane w ich pracy zawodowej – informuje Małgorzata Szyszkowska dyrektor Szkoły Policealnej-Medyczne Studium Zawodowej im. Władysławy Szoc w Chełmie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bezpłatne kursy dla opiekunów medycznych w chełmskich „Medykach” - Chełm Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto