MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie podpisała umowę partnerską z Polskim Liniami Lotniczymi LOT

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Podpisanie umowy o współpracy z PLL LOT odbyło się w siedzibie uczelni PANS w Chełmie. W imieniu rektora PANS umowę podpisał prorektor prof. Józef Zając.
Podpisanie umowy o współpracy z PLL LOT odbyło się w siedzibie uczelni PANS w Chełmie. W imieniu rektora PANS umowę podpisał prorektor prof. Józef Zając. PANS Chełm
To niezwykle ważne wydarzenie w historii chełmskiej uczelni. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie 11 kwietnia zawarła umowę o partnerstwie ze spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Lotniczej – Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Crew i Polska Akademia Lotnicza. Umowa ma na celu nawiązanie ścisłej i zintegrowanej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-szkoleniowym.

PANS w Chełmie jest pierwszą uczelnią wyższą, z którą PLL LOT nawiązała tego typu współpracę mającą znacząco wpłynąć na rozwój branży lotniczej w przyszłości.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie – uczelnia, która mierzy wysoko

- Podpisanie umowy o współpracy z naszą narodową linią lotniczą o blisko 100-letniej tradycji to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również dowód na wysoką jakość kształcenia na naszej uczelni. Partnerstwo umożliwi najzdolniejszym studentom akademii zdobyć kompetencje pozwalające im na rozpoczęcie pracy w branży lotniczej. To dla nas wielka duma, że kolejni absolwenci naszej Alma Mater zasiądą za sterami samolotów spod znaku polskiego żurawia – podkreśla prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie jest uczelnią wyższą prowadzącą działalność edukacyjną i badawczą w wielu dziedzinach, w tym na kierunku „Mechanika i budowa maszyn” na specjalności „Inżynieria lotnicza”, w ramach której studenci realizują praktyczny program szkolenia lotniczego, kończącego się uzyskaniem licencji zawodowej pilota samolotowego CPL(A) z uprawnieniem IR/ME oraz ATPL(A) "frozen". Ponadto podczas studiów studenci uczestniczą w programie szkolenia językowego w zakresie „Aviation English”, który przygotowuje ich do osiągnięcia znajomości języka angielskiego na poziomie minimum czwartym, określonym przez standardy ICAO. W ofercie kształcenia PANS w Chełmie znajdują się także inne ścieżki kształcenia lotniczego: są to Pilotaż śmigłowcowy , Mechanika lotnicza oraz Dyspozytor lotniczy. Od 2006 roku mury uczelni opuściło niemal 500 pilotów samolotowych.

PLL LOT patrzy w przyszłość

Głównym celem współpracy jest realizacja programu stypendialnego dla najlepszych studentów specjalizacji „Pilotaż”, dążącego tym samym do podnoszenia kompetencji i kwalifikacji aspirujących pilotów, którzy swoją przyszłość widzą za sterami samolotu. Dodatkowe aktywności oparte będą na wymianie wiedzy i zasobów pomiędzy podmiotami, a także na dodatkowych szkoleniach i warsztatach.

- Udział w programie stypendialnym najzdolniejszych adeptów lotnictwa, którym udostępnimy infrastrukturę, narzędzia i wiedzę ekspercką, pozwoli im uzyskać kompetencje niezbędne do rozpoczęcia pracy w lotnictwie cywilnym. Wpłynie to nie tylko na jakość ich wyszkolenia, ale pozwoli mieć pewność, że w kokpicie zasiądą najlepsi z najlepszych. Chcemy tym samym zapewnić naszym pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu lotu, co stanowi fundament naszej działalności – podkreśla Dorota Dmuchowska, wiceprezes ds. operacyjnych PLL LOT. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie jest idealnym partnerem ze względu na swoje doświadczenie, poziom kształcenia i przede wszystkim cenionych ekspertów z branży, którzy tak, jak my, dążą do ciągłego rozwoju i mają realny wpływ na kształtowanie branży lotniczej – dodaje.

Pilot the future – program stypendialny

W ramach programu zakwalifikowani studenci przejdą zaawansowane szkolenia - MCC (Multi-Crew Cooperation Course), JOC (Jet Orientation Course) oraz UPRT Advanced (Upset Recovery Training), dzięki którym zdobędą kompetencje podwyższające ich kwalifikacje na rynku lotniczym, a także będą mieli możliwość nabywania nowych umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów PLL LOT.

Najlepsi adepci pilotażu będą mogli jednocześnie poznać świat branży lotniczej od kuchni poprzez wycieczki do ośrodka szkoleniowego LOT Flight Academy, możliwość odbycia praktyk zawodowych w PAL i PLL LOT oraz odbycie lotów na „jumpseat” w samolotach rodziny Embraer i Boeingach 737. Stypendyści, poza stypendium, otrzymają również wsparcie merytoryczne podczas pisania prac dyplomowych poprzez zezwolenie na uczestnictwo w określonych działaniach praktycznych.

Ponadto w ramach podpisanej umowy, LOT Crew co roku będzie organizował warsztaty dla studentów uczelni zainteresowanych programem stypendialnym, których tematem przewodnim będzie przygotowanie się do procesu rekrutacyjnego oraz przedstawienie cennych wskazówek do tego, jak rozpocząć karierę w liniach lotniczych. Celem warsztatów jest doskonalenie procesu rekrutacyjnego w branży lotniczej, a tym samym podnoszenie jego poziomu na kolejne lata.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem

W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej.

Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie podpisała umowę partnerską z Polskim Liniami Lotniczymi LOT - Chełm Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto