Fajdek i Kiecana zostali Mistrzami Polski. ZDJĘCIA

JN
Lekkoatleci Agrosu Zamość, młociarz - Paweł Fajdek i skoczek wzwyż - Szymon Kiecana wywalczyli złote medale podczas 88. Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych podczas minionego weekendu w Bielsku-Białej.

W sobotnie popołudnie, II dnia Mistrzostw Polski świetną formę zaprezentował nasz młociarz, Paweł Fajdek. Zawodnik Agrosu objął prowadzenie po pierwszej kolejce rzutem na odległość 77.93. Druga seria zakończyła się prowadzeniem Szymona Ziółkowskiego (78.25). Ostatecznie jednak to Fajdek zdobył złoto popisując się w trzeciej kolejce odległością 80.32 i w szóstej 80.24. Ziółkowski zdobył srebro. Brąz powędrował w ręce Wojciecha Nowickiego.

Trzeciego dnia turnieju, w niedzielę złoto wywalczył drugi lekkoatleta Agrosu, skoczek – Szymon Kiecana. Zawodnik z Agrosu uzyskał w drugiej próbie wysokość 2.28 i zapewnił sobie start w Mistrzostwach Europy w Helsinkach. Za Kiecaną uplasowali się Wojciech Theiner (2.19) i Piotr Śleboda, ubiegłoroczny mistrz – 2.16.