Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Chełm. „Kruche myśli zapisane kolorem" - wernisaż prac grupy Plama

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż prac plastycznych grupy PLAMA pt. „Kruche myśli zapisane kolorem", który odbędzie się 16 listopada br. o godz. 17.00 w galerii Nova (ul. Partyzantów 40). Otwarcie wystawy będzie połączone z promocją zeszytu poetyckiego „Kruche myśli” i minikoncertem Marka Miszczuka. Wstęp wolny.

Początki działalności związku artystów sięgają 1983 roku. Wówczas zawiązała się nieformalna Grupa Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA, promująca upowszechnianie kultury plastycznej w środowisku, złożona z pasjonatów wyrażających swoją twórczość różnorodnymi środkami malarskimi.

Od 2004 roku działa jako Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, zrzeszając również łęczyńskich literatów i ludzi teatru. Dorobek grupy stanowią liczne wystawy zbiorowe w kraju i za granicą, warsztaty poetyckie, almanachy, spektakle teatralne, publikacje i albumy. Aktualnie PLAMA zrzesza artystów nie tylko z Łęcznej, ale także z różnych miast Polski.

Wystawa jest przykładem widocznego zróżnicowania twórczych postaw oraz indywidualnych wizji sztuki i autorskich środków wyrazu. Walory artystyczne i forma warsztatowa prac, zamknięte są w odmiennych kompozycjach – począwszy od koncepcji w pełni realistycznych, poprzez deformację i syntezę, do abstrakcji. Preferowane techniki wskazują na upodobania poszczególnych autorów, przybliżając charakter twórczej ekspresji, pozwalającej na swobodną interpretację zapisu rzeczywistości. Artyści spójność odnajdują w pasji, oddającej plastyczność wypowiedzi, niezaprzeczalnie łączącej wszystkich wystawiających. Eksponowane obrazy są zaproszeniem do zatrzymania się, wyrwania z chaosu dnia codziennego oraz refleksji, zadumy i dialogu.

Koncert Marka Miszczuka będzie dźwiękowym elementem wernisażu oraz prezentacji poetyckiej „Kruche myśli”

Muzyk, znany z YouTube’a jako „Chełmski Grajek” lub „Grajek z miasteczka Ch.”, wykona autorskie utwory z gatunku poezji śpiewanej. Artysta jest twórcą programu muzycznego, opartego na motywach twórczości Longina Jana Okonia.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Łęcznej.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chełm. „Kruche myśli zapisane kolorem" - wernisaż prac grupy Plama - Chełm Nasze Miasto

Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto