Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu żywieckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu żywieckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIDOR Adrian Kamil: pozycja 1 : 4,26% (3 586 głosów)
- PIETRASZEWSKA Marzena Anna: pozycja 2 : 4,26% (3 586 głosów)
- CZULAK Zbigniew Stanisław: pozycja 3 : 4,26% (3 586 głosów)
- KĄDZIOŁKA Lucyna Maria: pozycja 4 : 4,26% (3 586 głosów)
- STASZKIEWICZ Mirosław: pozycja 5 : 4,26% (3 586 głosów)
- DZIKI Irena Sabina: pozycja 6 : 4,26% (3 586 głosów)
- STARYPAN Jerzy Stanisław: pozycja 7 : 4,26% (3 586 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LACH Bogumiła Grażyna: pozycja 1 : 3,42% (2 872 głosów)
- SZPILKA Tomasz Piotr: pozycja 2 : 3,42% (2 872 głosów)
- GAWEŁ-MIROCHA Anna Maria: pozycja 3 : 3,42% (2 872 głosów)
- RUS Helena: pozycja 4 : 3,42% (2 872 głosów)
- POLAK Zbigniew: pozycja 5 : 3,42% (2 872 głosów)
- KUDER-PUDEŁKO Joanna Małgorzata: pozycja 6 : 3,42% (2 872 głosów)
- KRZTOŃ Adam Waldemar: pozycja 7 : 3,42% (2 872 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- ZIELIŃSKI Andrzej Ryszard: pozycja 1 : 2,17% (1 826 głosów)
- SEWERYN Jacek Józef: pozycja 2 : 2,17% (1 826 głosów)
- LESIAK Ilona Anna: pozycja 3 : 2,17% (1 826 głosów)
- MROWIEC Andrzej Sylwester: pozycja 4 : 2,17% (1 826 głosów)
- IMIELSKA Małgorzata Maria: pozycja 5 : 2,17% (1 826 głosów)
- KŁÓSAK Agnieszka Zofia: pozycja 6 : 2,17% (1 826 głosów)
- POLAK Józef Edward: pozycja 7 : 2,17% (1 826 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INTEGRACYJNE EUROBESKIDY:
- DERWICH Tomasz: pozycja 1 : 0,26% (215 głosów)
- BĄK Ewa: pozycja 2 : 0,26% (215 głosów)
- CADER-KANIA Paulina Agnieszka: pozycja 3 : 0,26% (215 głosów)
- IMIELSKI Jakub Antoni: pozycja 4 : 0,26% (215 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- BIELEWICZ Wojciech Tomasz: pozycja 1 : 0,6% (501 głosów)
- DZIEWICKI Arkadiusz Piotr: pozycja 2 : 0,6% (501 głosów)
- KOWALEWSKA Urszula: pozycja 3 : 0,6% (501 głosów)
- KUBICA Marek Grzegorz: pozycja 4 : 0,6% (501 głosów)
- WANDZEL Agnieszka Agata: pozycja 5 : 0,6% (501 głosów)
- WIEWIÓRA-BŁACHUT Marlena Maria: pozycja 6 : 0,6% (501 głosów)
- MIKOCKI Jerzy Jan: pozycja 7 : 0,6% (501 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- KOLANKO Robert: pozycja 1 : 1,3% (1 094 głosów)
- JAFERNIK Anna Elżbieta: pozycja 2 : 1,3% (1 094 głosów)
- EICHNER Łukasz Michał: pozycja 3 : 1,3% (1 094 głosów)
- ARENDERSKA Kinga Joanna: pozycja 4 : 1,3% (1 094 głosów)
- KLIŚ Robert Jerzy: pozycja 5 : 1,3% (1 094 głosów)
- URBANCZYK Małgorzata Anna: pozycja 6 : 1,3% (1 094 głosów)
- MROWIEC Dariusz Ireneusz: pozycja 7 : 1,3% (1 094 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- REGEL Marek Piotr: pozycja 1 : 2,39% (2 012 głosów)
- GRUSZKA Jolanta Bożena: pozycja 2 : 2,39% (2 012 głosów)
- MACIEJNY Paweł Łukasz: pozycja 3 : 2,39% (2 012 głosów)
- KLIŚ Jerzy Roman: pozycja 4 : 2,39% (2 012 głosów)
- TULEJA Anna Ewa: pozycja 5 : 2,39% (2 012 głosów)
- BĄK Renata Izabela: pozycja 6 : 2,39% (2 012 głosów)
- ŻYGLIŃSKI Paweł: pozycja 7 : 2,39% (2 012 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GĄSIOREK Zbigniew Jan: pozycja 1 : 5,71% (3 376 głosów)
- POKUSA Maciej: pozycja 2 : 5,71% (3 376 głosów)
- BŁACHUT Wacław Tadeusz: pozycja 3 : 5,71% (3 376 głosów)
- WIEWIÓRA Katarzyna Joanna: pozycja 4 : 5,71% (3 376 głosów)
- ZBOROWSKA Edyta Magdalena: pozycja 5 : 5,71% (3 376 głosów)
- BIEGUN Barbara: pozycja 6 : 5,71% (3 376 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZULAK Michał Zenon: pozycja 1 : 2,31% (1 369 głosów)
- MICHULEC Anna Magdalena: pozycja 2 : 2,31% (1 369 głosów)
- SŁONKA-WALASZEK Anna Wioleta: pozycja 3 : 2,31% (1 369 głosów)
- ŚWINIAŃSKA Katarzyna: pozycja 4 : 2,31% (1 369 głosów)
- HAJDUŚ Tomasz Michał: pozycja 5 : 2,31% (1 369 głosów)
- BĄK Dawid Tomasz: pozycja 6 : 2,31% (1 369 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- JURASZ Henryk Alojzy: pozycja 1 : 2,84% (1 679 głosów)
- SATŁAWA Anna Maria: pozycja 2 : 2,84% (1 679 głosów)
- WIEWIÓRA Szymon Tomasz: pozycja 3 : 2,84% (1 679 głosów)
- PIECHA Lidia Dorota: pozycja 4 : 2,84% (1 679 głosów)
- KRUPA Jarosław Edward: pozycja 5 : 2,84% (1 679 głosów)
- POLAK-GARDAŚ Renata Bronisława: pozycja 6 : 2,84% (1 679 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INTEGRACYJNE EUROBESKIDY:
- HANDEREK Krystian Marcin: pozycja 1 : 0,58% (343 głosów)
- GÓRNA Barbara Danuta: pozycja 2 : 0,58% (343 głosów)
- MICOR Marek: pozycja 3 : 0,58% (343 głosów)
- RYPIEŃ Dariusz Łukasz: pozycja 4 : 0,58% (343 głosów)
- TOMICZEK Jolanta Agata: pozycja 5 : 0,58% (343 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- MRÓZEK Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 0,94% (558 głosów)
- FILEK Krzysztof Adam: pozycja 2 : 0,94% (558 głosów)
- CELIŃSKA Iwona Anna: pozycja 3 : 0,94% (558 głosów)
- GAŁUSZKA Barbara Monika: pozycja 4 : 0,94% (558 głosów)
- BIDAS Adrian Lucjan: pozycja 5 : 0,94% (558 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- KOTRYS Rafał Michał: pozycja 1 : 3,6% (2 129 głosów)
- KOLONKO Gabriela Elżbieta: pozycja 2 : 3,6% (2 129 głosów)
- SATŁAWA Henryk: pozycja 3 : 3,6% (2 129 głosów)
- CHUDY Adam Szczepan: pozycja 4 : 3,6% (2 129 głosów)
- SŁONKA-GIBAS Barbara Jolanta: pozycja 5 : 3,6% (2 129 głosów)
- BIAŁEK Monika Edyta: pozycja 6 : 3,6% (2 129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- FRASUNEK Leszek Stanisław: pozycja 1 : 0,94% (555 głosów)
- KLIŚ Arkadiusz: pozycja 2 : 0,94% (555 głosów)
- GÓRA Sylwia Stanisława: pozycja 3 : 0,94% (555 głosów)
- SIEDLECKA Ewa Dorota: pozycja 4 : 0,94% (555 głosów)
- PIERLAK Bronisław Piotr: pozycja 5 : 0,94% (555 głosów)
- FABISZEWSKA Barbara Małgorzata: pozycja 6 : 0,94% (555 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SYPTA Wiesław Józef: pozycja 1 : 3,85% (4 198 głosów)
- ROKITA Roman: pozycja 2 : 3,85% (4 198 głosów)
- JAKUBIEC Jadwiga: pozycja 3 : 3,85% (4 198 głosów)
- TALIK Andrzej Marian: pozycja 4 : 3,85% (4 198 głosów)
- FOLTYN Michał Szymon: pozycja 5 : 3,85% (4 198 głosów)
- WOLNA Magdalena Maria: pozycja 6 : 3,85% (4 198 głosów)
- PIETRASZKO Daniel Artur: pozycja 7 : 3,85% (4 198 głosów)
- MIKŚ Teresa Zofia: pozycja 8 : 3,85% (4 198 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FIGURA Mirosław Tadeusz: pozycja 1 : 2,35% (2 558 głosów)
- SOBKOWSKI Maciej Janusz: pozycja 2 : 2,35% (2 558 głosów)
- TOMASIK Ilona Zenobia: pozycja 3 : 2,35% (2 558 głosów)
- DZIEDZIC Józef Roman: pozycja 4 : 2,35% (2 558 głosów)
- URBAŚ Grażyna: pozycja 5 : 2,35% (2 558 głosów)
- BŁACHUT Roman: pozycja 6 : 2,35% (2 558 głosów)
- LACH Anna Maria: pozycja 7 : 2,35% (2 558 głosów)
- HERZYK Jan Krzysztof: pozycja 8 : 2,35% (2 558 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- KNAPEK Marian Antoni: pozycja 1 : 1,63% (1 778 głosów)
- STWORA Jacek: pozycja 2 : 1,63% (1 778 głosów)
- MROWIEC-GANCARZ Magdalena Maria: pozycja 3 : 1,63% (1 778 głosów)
- TLAŁKA Piotr Kazimierz: pozycja 4 : 1,63% (1 778 głosów)
- PAWEŁEK Monika Anna: pozycja 5 : 1,63% (1 778 głosów)
- CUL Iwona: pozycja 6 : 1,63% (1 778 głosów)
- PIETRASZKO Julia Maria: pozycja 7 : 1,63% (1 778 głosów)
- SIUDY Patrycjusz Grzegorz: pozycja 8 : 1,63% (1 778 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INTEGRACYJNE EUROBESKIDY:
- ŚLIWA Krzysztof Marcin: pozycja 1 : 0,85% (926 głosów)
- SADLIK Katarzyna: pozycja 2 : 0,85% (926 głosów)
- ZUZIAK Maria: pozycja 3 : 0,85% (926 głosów)
- JACHYM Eugeniusz Stanisław: pozycja 4 : 0,85% (926 głosów)
- WOLF Halina Maria: pozycja 5 : 0,85% (926 głosów)
- WISŁA Paweł: pozycja 6 : 0,85% (926 głosów)
- MROWIEC Natalia Anna: pozycja 7 : 0,85% (926 głosów)
- SNACZKE Marek Józef: pozycja 8 : 0,85% (926 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- WIEWIÓRA Mateusz Piotr: pozycja 1 : 0,58% (629 głosów)
- KONIOR Jakub Michał: pozycja 2 : 0,58% (629 głosów)
- BINDA Krystyna Władysława: pozycja 3 : 0,58% (629 głosów)
- KANIK Bogna Katarzyna: pozycja 4 : 0,58% (629 głosów)
- CHOCHÓR Urszula Jadwiga: pozycja 5 : 0,58% (629 głosów)
- HOJDYSZ Aleksander: pozycja 6 : 0,58% (629 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- KUCHARCZYK Stanisław Wojciech: pozycja 1 : 2,88% (3 137 głosów)
- CENDER Marcin Jan: pozycja 2 : 2,88% (3 137 głosów)
- SORDYL Brygida Barbara: pozycja 3 : 2,88% (3 137 głosów)
- TOKARZ Małgorzata: pozycja 4 : 2,88% (3 137 głosów)
- BARON Monika Małgorzata: pozycja 5 : 2,88% (3 137 głosów)
- OGÓREK Maria Bogumiła: pozycja 6 : 2,88% (3 137 głosów)
- WANDZEL Jerzy Marek: pozycja 7 : 2,88% (3 137 głosów)
- FRYDEL Jolanta Maria: pozycja 8 : 2,88% (3 137 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- KANIK Marcin Dominik: pozycja 1 : 0,5% (548 głosów)
- KUFEL Piotr Paweł: pozycja 2 : 0,5% (548 głosów)
- KNAPIK Barbara Maria: pozycja 3 : 0,5% (548 głosów)
- CIEŚLIK Paweł Władysław: pozycja 4 : 0,5% (548 głosów)
- JAKUBIEC Magdalena Mariola: pozycja 5 : 0,5% (548 głosów)
- SEMIK Kamil Jan: pozycja 6 : 0,5% (548 głosów)
- WAWAK Dominika: pozycja 7 : 0,5% (548 głosów)
- MAŚLANKA Leszek Stanisław: pozycja 8 : 0,5% (548 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PAL Tadeusz Stanisław: pozycja 1 : 9,52% (3 374 głosów)
- KUBICA Halina: pozycja 2 : 9,52% (3 374 głosów)
- GÓRA Grzegorz Szczepan: pozycja 3 : 9,52% (3 374 głosów)
- FILIP Bogusław: pozycja 4 : 9,52% (3 374 głosów)
- KRZESAK-MADEJSKA Agata Gabriela: pozycja 5 : 9,52% (3 374 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JĘDRZEJAK Jan Stanisław: pozycja 1 : 2,59% (917 głosów)
- JAFERNIK Bronisław: pozycja 2 : 2,59% (917 głosów)
- WRZESZCZ Zdzisław Jerzy: pozycja 3 : 2,59% (917 głosów)
- PYKA Wioleta Agnieszka: pozycja 4 : 2,59% (917 głosów)
- BRODA Weronika Maria: pozycja 5 : 2,59% (917 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INTEGRACYJNE EUROBESKIDY:
- LANGE Dawid Bronisław: pozycja 1 : 1,21% (428 głosów)
- GOŁEK-KASPRZAK Beata Magdalena: pozycja 2 : 1,21% (428 głosów)
- TOMASZEK Kazimierz: pozycja 3 : 1,21% (428 głosów)
- BACZYŃSKA Joanna Danuta: pozycja 4 : 1,21% (428 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- FLAKA Daniel Krystian: pozycja 1 : 0,9% (320 głosów)
- PIECHA Agnieszka: pozycja 2 : 0,9% (320 głosów)
- MROWIEC Maciej Andrzej: pozycja 3 : 0,9% (320 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- KUGLARZ Dariusz Karol: pozycja 1 : 2,66% (943 głosów)
- PROCHOWNIK Andrzej Henryk: pozycja 2 : 2,66% (943 głosów)
- WILCZĘGA Anna: pozycja 3 : 2,66% (943 głosów)
- PINDEL Władysław: pozycja 4 : 2,66% (943 głosów)
- HARĘŻLAK Katarzyna Barbara: pozycja 5 : 2,66% (943 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- PIECHA Anna: pozycja 1 : 3,72% (1 319 głosów)
- JAFERNIK Jan: pozycja 2 : 3,72% (1 319 głosów)
- JĘDRZEJAS Maciej Dominik: pozycja 3 : 3,72% (1 319 głosów)
- KIMLA Anna Maria: pozycja 4 : 3,72% (1 319 głosów)
- DYBEK Franciszek: pozycja 5 : 3,72% (1 319 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WITKOWSKI Jan: pozycja 1 : 5,71% (4 235 głosów)
- SKRZYP Władysław Józef: pozycja 2 : 5,71% (4 235 głosów)
- JURASZ Jadwiga: pozycja 3 : 5,71% (4 235 głosów)
- BIŁKO Jacek: pozycja 4 : 5,71% (4 235 głosów)
- PAWLUS Elżbieta: pozycja 5 : 5,71% (4 235 głosów)
- ADAMCZYK Anna Cecylia: pozycja 6 : 5,71% (4 235 głosów)
- PACYNA Leszek Krzysztof: pozycja 7 : 5,71% (4 235 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PACIOREK-FICOŃ Lidia Jolanta: pozycja 1 : 1,88% (1 397 głosów)
- SŁOWY Janusz Tomasz: pozycja 2 : 1,88% (1 397 głosów)
- TWARDYSKO Marcin Paweł: pozycja 3 : 1,88% (1 397 głosów)
- DURAJ Halina Grażyna: pozycja 4 : 1,88% (1 397 głosów)
- MATUSZNY Marcin Paweł: pozycja 5 : 1,88% (1 397 głosów)
- BLUJ Bernadeta Grażyna: pozycja 6 : 1,88% (1 397 głosów)
- SMOCZEK Dariusz Marek: pozycja 7 : 1,88% (1 397 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- FEIL Grażyna: pozycja 1 : 1,33% (987 głosów)
- BARCIK Zofia: pozycja 2 : 1,33% (987 głosów)
- KOPYTO Leszek Kazimierz: pozycja 3 : 1,33% (987 głosów)
- CZECH Wojciech: pozycja 4 : 1,33% (987 głosów)
- KULIŃSKI Łukasz Sebastian: pozycja 5 : 1,33% (987 głosów)
- POTACZEK Renata Anna: pozycja 6 : 1,33% (987 głosów)
- MIKA Tomasz: pozycja 7 : 1,33% (987 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- KOWALEWSKI Rafał Grzegorz: pozycja 1 : 0,54% (402 głosów)
- BIELEWICZ Monika Magdalena: pozycja 2 : 0,54% (402 głosów)
- SZUMAN-HELBIN Zdzisława Stanisława: pozycja 3 : 0,54% (402 głosów)
- DZIEWICKA Monika Agnieszka: pozycja 4 : 0,54% (402 głosów)
- HERNAS Tomasz Józef: pozycja 5 : 0,54% (402 głosów)
- WOLNY Michał: pozycja 6 : 0,54% (402 głosów)
- MENTEL Sebastian Tomasz: pozycja 7 : 0,54% (402 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- STOPKA Józef Janusz: pozycja 1 : 3,88% (2 875 głosów)
- DURAJ Marek Józef: pozycja 2 : 3,88% (2 875 głosów)
- TWARDYSKO Jolanta Maria: pozycja 3 : 3,88% (2 875 głosów)
- CHOWANIEC Izabela Barbara: pozycja 4 : 3,88% (2 875 głosów)
- POLAK Aleksandra Anna: pozycja 5 : 3,88% (2 875 głosów)
- BRYŚ Łukasz: pozycja 6 : 3,88% (2 875 głosów)
- KUROWSKI Marian Józef: pozycja 7 : 3,88% (2 875 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- HUBKA Karolina Dominika: pozycja 1 : 0,94% (696 głosów)
- SŁOWIK Barbara Ewa: pozycja 2 : 0,94% (696 głosów)
- DZIEDZIC Krzysztof: pozycja 3 : 0,94% (696 głosów)
- KOSIEC Piotr: pozycja 4 : 0,94% (696 głosów)
- KUPCZAK Szczepan Stanisław: pozycja 5 : 0,94% (696 głosów)
- KUPCZAK Aleksandra Anna: pozycja 6 : 0,94% (696 głosów)
- GRYGNY Aleksandra Wiktoria: pozycja 7 : 0,94% (696 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żywieckiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- IWANEK Adam: pozycja 1 : 6,32% (3 368 głosów)
- WALIGÓRA Jan Adam: pozycja 2 : 6,32% (3 368 głosów)
- KOTRYS Jacek Jerzy: pozycja 3 : 6,32% (3 368 głosów)
- LEGIERSKA Aleksandra: pozycja 4 : 6,32% (3 368 głosów)
- FIEDOR Aleksandra Urszula: pozycja 5 : 6,32% (3 368 głosów)
- HUTYRA Roksana Malwina: pozycja 6 : 6,32% (3 368 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZCZOTKA Marek: pozycja 1 : 2,34% (1 250 głosów)
- MATUSZEK Łukasz Jan: pozycja 2 : 2,34% (1 250 głosów)
- PIĘTKA Tomasz Jacek: pozycja 3 : 2,34% (1 250 głosów)
- GLAC Bernadeta: pozycja 4 : 2,34% (1 250 głosów)
- KRAWCZYK Zuzanna Maria: pozycja 5 : 2,34% (1 250 głosów)
- ROSNER Aleksandra Danuta: pozycja 6 : 2,34% (1 250 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- FRANUSIK Czesław Jan: pozycja 1 : 2,82% (1 506 głosów)
- TETŁAK Marek: pozycja 2 : 2,82% (1 506 głosów)
- ANTOLAK Filip Bartłomiej: pozycja 3 : 2,82% (1 506 głosów)
- BIBER Lucyna: pozycja 4 : 2,82% (1 506 głosów)
- ZWARDOŃ Aurelia Katarzyna: pozycja 5 : 2,82% (1 506 głosów)
- DZIEDZIC Mariola: pozycja 6 : 2,82% (1 506 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE INTEGRACYJNE EUROBESKIDY:
- HUTMAN-WILCZEK Bogusław: pozycja 1 : 0,67% (356 głosów)
- SZELĄG Anna: pozycja 2 : 0,67% (356 głosów)
- SROKA Marcin: pozycja 3 : 0,67% (356 głosów)
- STAROŃ Katarzyna Agnieszka: pozycja 4 : 0,67% (356 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- BIDAS Sabina Bożena: pozycja 1 : 0,5% (264 głosów)
- BIELEWICZ Łucja: pozycja 2 : 0,5% (264 głosów)
- ZAWADA Łukasz Antoni: pozycja 3 : 0,5% (264 głosów)
- KORCZAK Samuel Dariusz: pozycja 4 : 0,5% (264 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO:
- FICOŃ Jan: pozycja 1 : 1,38% (734 głosów)
- BRYJA Ewa Agnieszka: pozycja 2 : 1,38% (734 głosów)
- TOMICZEK Tomasz: pozycja 3 : 1,38% (734 głosów)
- SZATANIK Honorata Katarzyna: pozycja 4 : 1,38% (734 głosów)
- WOREK Józef Wojciech: pozycja 5 : 1,38% (734 głosów)
- PIETRAS Irena: pozycja 6 : 1,38% (734 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA ZIEMI ŻYWIECKIEJ:
- RYBARSKI Grzegorz: pozycja 1 : 3,03% (1 615 głosów)
- PYTEL Tadeusz: pozycja 2 : 3,03% (1 615 głosów)
- GAWRYOŁEK Bernadeta: pozycja 3 : 3,03% (1 615 głosów)
- MATRAS Wioleta Agnieszka: pozycja 4 : 3,03% (1 615 głosów)
- CIAPKA Sylwester: pozycja 5 : 3,03% (1 615 głosów)
- ZAWIŚLAK Agnieszka Genowefa: pozycja 6 : 3,03% (1 615 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?