Ranking Gmin Lubelszczyzny 2021. Znamy wyniki Urzędu Statystycznego w Lublinie

RG
Sprawdź wyniki rankingu i zobacz, która gmina w regionie została uznana za najlepszą!
Sprawdź wyniki rankingu i zobacz, która gmina w regionie została uznana za najlepszą! Alexander Serzhantov/unsplash.com
Udostępnij:
Urząd Statystyczny w Lublinie wraz Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej podczas uroczystej Gali w Janowie Lubelskim ogłosił wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzn 2021.

Piąta edycja rankingu organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie została rozstrzygnięta. Jej wyniki poznaliśmy w pierwszy dzień sesji konsultacyjno-szkoleniowej Forum Sekretarzy Województw Lubelskiego oraz Podkarpackiego w Janowie Lubelskim. Ranking został oparty o dane statystyki publicznej za lata 2018-2020 ze wszystkich gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Idea Rankingu Gmin polega na wyłonieniu i promocji gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W tym roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego nawiązała współpracę z Urzędami Statystycznymi w pozostałych trzynastu województwach i dzięki temu regionalne ośrodki realizują tę unikalną inicjatywę w skali ogólnopolskiej.

W porównaniu do ubiegłych lat w obecnym rankingu zostały wprowadzone dodatkowe cztery kryteria, tj.: odsetek osób korzystających z sieci kanalizacyjnej, wydatki na ochronę powietrza i klimatu, udział środków przekazanych organizacjom pozarządowym i innym podmiotom pożytku publicznego, a także udział nakładów na szkolenia pracowników rad i urzędów gmin. To wszystko nieznacznie wpłynęło na zmianę liderów oraz laureatów pierwszej dwudziestki.

TOP 20 Gmin Lubelszczyzny 2021

Poznaj laureatów w galerii zdjęć powyżej. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Ranking Gmin to inicjatywa zapoczątkowana w 2010 r. w Krakowie przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji FRDL/FRDL MISTiA. W poprzednich latach regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego kontynuowały ją w woj. małopolskim, podkarpackim i lubelskim.

Słowo wstępne przed uroczystym ogłoszeniem wyników wygłosili: dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu FRDL oraz dr Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. Uroczystość zorganizowaną zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, poprowadziła Natalia Gmurkowska, koordynator Forów Samorządowych Województwa Lubelskiego.

Wydarzenie honorowym patronatem objął wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie