Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu miechowskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu miechowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu miechowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DRÓŻDŻ Anna Maria: pozycja 1 : 5,32% (2 216 głosów)
- GAJOS Beata Lucyna: pozycja 2 : 5,32% (2 216 głosów)
- KRUSZEC Krzysztof Waldemar: pozycja 3 : 5,32% (2 216 głosów)
- MARCZEWSKA Krystyna Maria: pozycja 4 : 5,32% (2 216 głosów)
- KOŚCIAK Tadeusz Marian: pozycja 5 : 5,32% (2 216 głosów)
- ROGAL Małgorzata Karolina: pozycja 6 : 5,32% (2 216 głosów)
- ZIOŁOWICZ Piotr Bogumił: pozycja 7 : 5,32% (2 216 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOLNY Mariusz Andrzej: pozycja 1 : 4,09% (1 707 głosów)
- PUŁKA Jerzy: pozycja 2 : 4,09% (1 707 głosów)
- SZREDER Jakub Wiktor: pozycja 3 : 4,09% (1 707 głosów)
- KUBIAK Ewelina: pozycja 4 : 4,09% (1 707 głosów)
- GAJDA-CZERNIKIEWICZ Aleksandra Agnieszka: pozycja 5 : 4,09% (1 707 głosów)
- DYBAŚ Elżbieta Walentyna: pozycja 6 : 4,09% (1 707 głosów)
- ŻEBRAK Jan: pozycja 7 : 4,09% (1 707 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZIEMIA MIECHOWSKA”:
- WOJCIECHOWICZ Ewa Barbara: pozycja 1 : 1,52% (632 głosów)
- KACZYŃSKA Beata Maria: pozycja 2 : 1,52% (632 głosów)
- HESS Bożena Teresa: pozycja 3 : 1,52% (632 głosów)
- KŁUCIŃSKA Beata Agnieszka: pozycja 4 : 1,52% (632 głosów)
- MAZUR Oskar Beniamin: pozycja 5 : 1,52% (632 głosów)
- PEROŃ Łukasz Andrzej: pozycja 6 : 1,52% (632 głosów)
- GAJDA Tomasz Franciszek: pozycja 7 : 1,52% (632 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE W PRZYSZŁOŚĆ:
- NOCUŃ Agata Elżbieta: pozycja 1 : 0,64% (265 głosów)
- KOWALSKA Weronika Anna: pozycja 2 : 0,64% (265 głosów)
- JAJKIEWICZ Wiesław Marian: pozycja 3 : 0,64% (265 głosów)
- FLAK Paweł Marek: pozycja 4 : 0,64% (265 głosów)
- KAJDY Angelika Paulina: pozycja 5 : 0,64% (265 głosów)
- SOBCZYK Kamil Oskar: pozycja 6 : 0,64% (265 głosów)
- PIOTROWSKA Anna Maria: pozycja 7 : 0,64% (265 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIECHOWSZCZYZNY:
- ZWOŹNIAK Artur: pozycja 1 : 2,72% (1 135 głosów)
- SAJDAK-FARRY Urszula: pozycja 2 : 2,72% (1 135 głosów)
- WOLNY Adam Franciszek: pozycja 3 : 2,72% (1 135 głosów)
- PALUCH Robert Antoni: pozycja 4 : 2,72% (1 135 głosów)
- JASŁOWSKA Urszula: pozycja 5 : 2,72% (1 135 głosów)
- MAGIERA Katarzyna: pozycja 6 : 2,72% (1 135 głosów)
- DURBAS Iwona Anna: pozycja 7 : 2,72% (1 135 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu miechowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BIESAGA Jan Czesław: pozycja 1 : 6,32% (2 376 głosów)
- NATKANIEC Patryk Jan: pozycja 2 : 6,32% (2 376 głosów)
- DANIOŁ Ewa: pozycja 3 : 6,32% (2 376 głosów)
- OTOK Małgorzata Wiesława: pozycja 4 : 6,32% (2 376 głosów)
- LEKS Elżbieta Halina: pozycja 5 : 6,32% (2 376 głosów)
- TABOR Zdzisław Tadeusz: pozycja 6 : 6,32% (2 376 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KITA Zbigniew Jerzy: pozycja 1 : 2,09% (787 głosów)
- JANUS Tomasz Piotr: pozycja 2 : 2,09% (787 głosów)
- STAREK Jolanta Zofia: pozycja 3 : 2,09% (787 głosów)
- RAKOCZY Wioletta Elżbieta: pozycja 4 : 2,09% (787 głosów)
- PUTO Marek Maciej: pozycja 5 : 2,09% (787 głosów)
- CAPIGA Danuta Jadwiga: pozycja 6 : 2,09% (787 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZIEMIA MIECHOWSKA”:
- MOSKWA Jarosław Andrzej: pozycja 1 : 1,84% (691 głosów)
- KUŚPIEL Krzysztof: pozycja 2 : 1,84% (691 głosów)
- KORNAŚ Katarzyna Anna: pozycja 3 : 1,84% (691 głosów)
- PIECHOWICZ Zofia Anna: pozycja 4 : 1,84% (691 głosów)
- NESKA Andrzej: pozycja 5 : 1,84% (691 głosów)
- PROSZCZAŁKIEWICZ Dorota Ewa: pozycja 6 : 1,84% (691 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE W PRZYSZŁOŚĆ:
- SZWEJ Katarzyna Aneta: pozycja 1 : 1,95% (732 głosów)
- KOŁODZIEJ Małgorzata Agnieszka: pozycja 2 : 1,95% (732 głosów)
- DULEWICZ Agnieszka Ewa: pozycja 3 : 1,95% (732 głosów)
- SCHAB Janusz: pozycja 4 : 1,95% (732 głosów)
- GĘBKA Mirosław Sebastian: pozycja 5 : 1,95% (732 głosów)
- BASA Marcin: pozycja 6 : 1,95% (732 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU MIECHOWSKIEGO:
- SZOPA Marek Józef: pozycja 1 : 2,09% (784 głosów)
- PLUTA Stanisław Marcin: pozycja 2 : 2,09% (784 głosów)
- KAWIORSKA Ewa Grażyna: pozycja 3 : 2,09% (784 głosów)
- LEWINOWSKA Grażyna: pozycja 4 : 2,09% (784 głosów)
- SŁAWCZYŃSKA Monika Kazimiera: pozycja 5 : 2,09% (784 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIECHOWSZCZYZNY:
- KRAWIEC Stanisław Michał: pozycja 1 : 2,72% (1 024 głosów)
- KOBYŁKA Jacek Piotr: pozycja 2 : 2,72% (1 024 głosów)
- KORYTOWSKA Urszula Katarzyna: pozycja 3 : 2,72% (1 024 głosów)
- GLABA Sławomir Zbigniew: pozycja 4 : 2,72% (1 024 głosów)
- GAJOS Danuta Zofia: pozycja 5 : 2,72% (1 024 głosów)
- DUBAJ Dorota: pozycja 6 : 2,72% (1 024 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu miechowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWIERCZEK Krzysztof: pozycja 1 : 2,67% (2 342 głosów)
- ODRZYWAŁEK Przemysław: pozycja 2 : 2,67% (2 342 głosów)
- GAMRAT Czesław Jerzy: pozycja 3 : 2,67% (2 342 głosów)
- SEPIELAK Karol Jerzy: pozycja 4 : 2,67% (2 342 głosów)
- WSZÓŁ Jadwiga: pozycja 5 : 2,67% (2 342 głosów)
- CZEKAJ Roman Wojciech: pozycja 6 : 2,67% (2 342 głosów)
- GAS Monika Janina: pozycja 7 : 2,67% (2 342 głosów)
- JABŁONOWSKA Wioleta Aneta: pozycja 8 : 2,67% (2 342 głosów)
- PAŁKA Izabela Monika: pozycja 9 : 2,67% (2 342 głosów)
- PODSIADŁO Jacek: pozycja 10 : 2,67% (2 342 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SIUDAK Regina: pozycja 1 : 1,99% (1 746 głosów)
- DOMAGAŁA Adam Stanisław: pozycja 2 : 1,99% (1 746 głosów)
- MOTYKA Adam Andrzej: pozycja 3 : 1,99% (1 746 głosów)
- CZEKAJ Mirosław Konrad: pozycja 4 : 1,99% (1 746 głosów)
- PACHOWICZ Elżbieta Bożena: pozycja 5 : 1,99% (1 746 głosów)
- JĘDRUCH Łukasz Grzegorz: pozycja 6 : 1,99% (1 746 głosów)
- KITA Sebastian Krystian: pozycja 7 : 1,99% (1 746 głosów)
- WĄWOŹNA Anna Izabela: pozycja 8 : 1,99% (1 746 głosów)
- KOWACKI Andrzej Jakub: pozycja 9 : 1,99% (1 746 głosów)
- JARNO-WACHACKA Ewa Jadwiga: pozycja 10 : 1,99% (1 746 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZIEMIA MIECHOWSKA”:
- SUCHECKA Sylwia Ewa: pozycja 1 : 1,82% (1 592 głosów)
- PLACEK Grzegorz: pozycja 2 : 1,82% (1 592 głosów)
- CZEKAJ Jarosław Paweł: pozycja 3 : 1,82% (1 592 głosów)
- KRUSZEC Helena Barbara: pozycja 4 : 1,82% (1 592 głosów)
- SOWA Piotr Józef: pozycja 5 : 1,82% (1 592 głosów)
- MAJEWSKA-DUDEK Ewa Izabela: pozycja 6 : 1,82% (1 592 głosów)
- SOKOŁOWSKA Dorota Katarzyna: pozycja 7 : 1,82% (1 592 głosów)
- KWIECIŃSKA Justyna Karolina: pozycja 8 : 1,82% (1 592 głosów)
- ROCH Marek: pozycja 9 : 1,82% (1 592 głosów)
- NOWAK Sławomir Franciszek: pozycja 10 : 1,82% (1 592 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE W PRZYSZŁOŚĆ:
- GRZĄDZIEL Piotr Paweł: pozycja 1 : 1,32% (1 160 głosów)
- ADAMSKA Barbara Maria: pozycja 2 : 1,32% (1 160 głosów)
- BERNACKI Adrian Kamil: pozycja 3 : 1,32% (1 160 głosów)
- KLUZA Maria: pozycja 4 : 1,32% (1 160 głosów)
- RAJ Jarosław Andrzej: pozycja 5 : 1,32% (1 160 głosów)
- WLAZŁO Katarzyna Zofia: pozycja 6 : 1,32% (1 160 głosów)
- ADAMUS Marek: pozycja 7 : 1,32% (1 160 głosów)
- ĆWIKŁA Małgorzata Jadwiga: pozycja 8 : 1,32% (1 160 głosów)
- DUDEK Andrzej: pozycja 9 : 1,32% (1 160 głosów)
- DRÓŻDŻ Jerzy Henryk: pozycja 10 : 1,32% (1 160 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU MIECHOWSKIEGO:
- RYDZEWSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 1 : 0,51% (447 głosów)
- ŚLIWOŃ Alicja Zofia: pozycja 2 : 0,51% (447 głosów)
- NOWAK Aneta Agata: pozycja 3 : 0,51% (447 głosów)
- KADEJA Jacek Wojciech: pozycja 4 : 0,51% (447 głosów)
- KOSAŁKA Łukasz: pozycja 5 : 0,51% (447 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIECHOWSZCZYZNY:
- OSIKOWSKI Paweł Piotr: pozycja 1 : 1,94% (1 699 głosów)
- JAKUBAS Waldemar Krzysztof: pozycja 2 : 1,94% (1 699 głosów)
- BŁASZCZYK Beata Marta: pozycja 3 : 1,94% (1 699 głosów)
- ZADĘCKA Ewa Aleksandra: pozycja 4 : 1,94% (1 699 głosów)
- MARZEC Monika Ilona: pozycja 5 : 1,94% (1 699 głosów)
- DĄBROWSKI Kamil: pozycja 6 : 1,94% (1 699 głosów)
- OLEKSY Renata: pozycja 7 : 1,94% (1 699 głosów)
- WŁUDARZ Marcin Grzegorz: pozycja 8 : 1,94% (1 699 głosów)
- GRABOWSKI Ignacy Henryk: pozycja 9 : 1,94% (1 699 głosów)
- DURMAN Marcin Dariusz: pozycja 10 : 1,94% (1 699 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?