Złoto dla drużyny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Zawodnicy UPZ podczas AMWL obronili mistrzowski tytuł

Lila Pietrusiewicz
KU AZS
Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu po raz dziesiąty z rzędu zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym.

W sobotę, 6 marca, odbył się turniej drużynowy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2020/2021 w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

W Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego mężczyzn reprezentacja UPZ odniosła zwycięstwo i zdobyła złoty medal, pokonując w finale zespół UMCS. Brązowy medal i trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Politechniki Lubelskiej.

Zamojska drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Kozieł, Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk.

To dla nas kolejny tytuł mistrzowski. Ten rok jest szczególny, ponieważ po raz dziesiąty z rzędu zdobyliśmy złote medale AMWL. Przed nami w kwietniu Akademickie Mistrzostwa Polski. Choć skład w tym roku bardzo ewaluował, zrobimy wszystko, aby powalczyć o medale i awans do Mistrzostw Europy 2022

- mówi trener reprezentacji UPZ Piotr Kostrubiec.