Czego żacy mogą się spodziewać? - Studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym trwać będą sześć semestrów i ukończą się uzyskaniem tytułu licencjata położnictwa – informuje Ewa Kołtun z Akademii Zamojskiej. - Oprócz wiedzy ogólnej z obszaru nauk medycznych, studenci nabędą szczegółową wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu położnictwa i ginekologii, niezbędną do wykonywania zawodu położnej lub położnego. Studenci będą mieli także zajęcia do wyboru: język migowy lub współpraca w zespołach opieki zdrowotnej.
Akademia Zamojska uruchomi również studia pierwszego stopnia zawodowe uzupełniające, czyli tzw. „pomostowe” (w trybie niestacjonarnym). Są one „dedykowane” osobom z dyplomem ukończenia dwuipółletniej szkoły policealnej albo pomaturalnej kształcącej w zawodzie położnej. Studia będą trwały dwa semestry. To nie jedyne nowości. Uruchomione zostaną również studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku położnictwo.
- Trwać będą one cztery semestry, w trakcie których przewidziano 200 godzin praktyk zawodowych – informuje Ewa Kołtun. - W programie kształcenia znajdują się przedmioty medyczne i specjalistyczne z obszaru nauk o zdrowiu. Studenci będą realizować zajęcia uzupełniające tj.: uroginekologia, pielęgniarstwo operacyjne i zabiegowe w ginekologii i położnictwie, psychoterapia elementarna, psychopatologie w rodzinie. Student będzie miał także możliwość wyboru zajęć: to endoskopia w ginekologii i położnictwie, najnowsze techniki diagnostyczne, podstawy kliniczne rozrodczości człowieka.
Studia na kierunku położnictwo AZ prowadzone będą w systemie stacjonarnym (bezpłatnie) i niestacjonarnym. Zajęcia zaplanowano głównie w pracowniach Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Akademii Zamojskiej przy ul. Hrubieszowskiej 24.
Uczelnia informuje także o zmianach personalnych. Od 1 września 2022 roku funkcję prorektora ds. kształcenia w Akademii Zamojskiej pełni dr Ryszard Pankiewicz. Był on wcześniej m.in. dyrektorem Wydawnictwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz zastępcą dyrektora w Katolickim Radiu Zamość. Dziennikarze znają go także z innej strony. Dr Ryszard Pankiewicz przez kilkanaście lat pracował w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu pełniąc tam funkcje: zastępcy dyrektora ds. strategii rozwoju, marketingu i komunikacji, pełnomocnika dyrektora ds. strategii rozwoju, marketingu i koordynacji zarządzania projektami oraz rzecznika prasowego.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

SMEG BLF01BLEU Czarny
SMEG Technologia i Styl: Od ponad 65 lat Smeg, fir…
kup teraz

KitchenAid Artisan K400 5KSB4026EBK Żeliwny
Blender KitchenAid Artisan K400 BK 5KSB4026EBK żel…
kup teraz

KitchenAid K400 + Wyciskacz 5KSB4054EBK Żeliwny
Blender K400 żeliwny, zestaw z wyciskaczem do cytr…
kup teraz

WMF Kult Pro 416530011
Z blenderem wysokoobrotowym KULT PRO w kilka chwil…
kup teraz

KitchenAid 5KFP1319EER Czerwony
Misa robocza 3,1L, 2 ostrza, tarcza o regulowanej …
kup teraz

KitchenAid 5KFP1319EAC Kremowy
Misa robocza 3,1L, 2 ostrza, tarcza o regulowanej …
Rekord zakażeń COVID-19 w roku 2023 - video flesz