Na Lubelszczyźnie czeka wiele wydarzeń przedświątecznych. Podczas kiermaszu można zakupić lokalne dzieło, plecionki, palmy, pisanki i kolorowe stroiki. A dla smakoszy i głodomorów też będą atrakcje. Niezabranie regionalnych smaków - wędlin, kiełbas, ciast, pieczywa i przetworów.

W Lublinie pojawi się wiele okazji do zobaczenia niepowtarzalnych produktów
Prace ludowe są doceniane podczas świąt, a koszyczki wielkanocne są produktem ludowym. Dom Kultury LSM zorganizował Kiermasz Wielkanocny, który potrwa do 31 marca w godzinach 16:00-19:00. Na stanowiskach będą czekały m.in. pisanki wykonane ręcznymi technikami ludowymi, serwetki, które są obowiązkowym elementem koszyczka, a także palmy, wiosenne wianki i ozdoby z siana.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 1-2 kwietnia, w godzinach 9:00-16:00. Podczas wydarzenia wystawcy będą oferować produkty regionalne i rękodzielnicze związane z tematyką wiosennych świąt.

Wielkanocne atrakcje pojawią się też na Krakowskim Przedmieściu 66. Będzie można poczuć tam świąteczną atmosferę, gdyż przywitają uczestników zastawione pysznymi, regionalnymi potrawami. Twórcy ludowi zaprezentują oryginalne ozdoby, a całość dopełni tradycyjna muzyka. Zadba o to Zespół Śpiewaczy „Godziszowianki” i Kapela Ciekoty. Punktem gastronomicznym zajmą się panie z kół gospodyń wiejskich. Dodatkową atrakcją będą warsztaty z wyplatania koszyków pod okiem mistrza Tadeusza Pięty oraz zdobienia jajek sitowiem.
Jarmark Lubelski 1 i 6 kwietnia otworzy swoje przestrzenie. Targ ekologiczny odbywa się co tydzień w Lublinie, gdzie pojawiają się lokalni rolnicy i producenci żywności. Tym razem twórcy oczarują uczestników wielkanocnymi ozdobami i świątecznymi rarytasami gastronomicznymi. Wydarzenie może być okazją do zakupów przedświątecznych, gdyż wśród produktów znajdą się nabiał, wędliny, pieczywo i cista.
Kiermasz Wielkanocny Podmiotów Ekonomii Społecznej organizuje Galeria Olimp.
- Kiermasz jest jedną z niewielu sposobności na przybliżenie mieszkańcom Lublina i regionu wyjątkowych wyrobów wykonywanych przez podmioty ekonomii społecznej funkcjonujące na terenie województwa lubelskiego. Jest niepowtarzalną okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z twórcami unikalnego rękodzieła i skorzystania z możliwości nabycia wyjątkowych świątecznych upominków niedostępnych w żadnym sklepie - zachęcają organizatorzy.
W regionie nie zabraknie wielkanocnych akcentów
Podczas weekendowego (1-2 kwietnia) kiermaszu Wielkanocnego w Chełmie będzie niepowtarzalna okazja do zobaczenia wykonanej tradycyjną metodą plecionki, stroiki, palmy i pisanki. Dla łasuchów atrakcyjne będą pokazy kulinarne z degustacjami.

Tradycyjnie od 1977 roku w Niedzielę Palmową na Rynku Wielkim w Zamościu zjadą twórcy ludowi z całego regionu. Na chętnych czekać będą cukrowe baranki, pisanki i serwetki.

W regionie stragany ze świąteczne zobaczymy jeszcze w Suścu (31 marca, godz. 7.30-12.00). A w sobotę 1 kwietnia w Kazimierzu Dolnym, Białej Podlaskiej, Krasnymstawie, Łęcznej, Janowie Lubelskim, Opolu Lubelskim, Nałęczowie, Łukowie i Biłgoraju.
- Ulicami Starego Miasta przeszły psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zdjęcia
- Festiwal Azjatycki oraz Kawy i Czekolady przyciągnęły tłumy
- Lubelska giełda staroci przyciągnęła tłumy mieszkańców. Zdjęcia
- W Jastkowie trwa budowa zalewu. Jak wygląda postęp prac? [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]
- Uroczysta promocja doktorów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie [ZDJĘCIA]
- Wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie [ZDJĘCIA]
Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?