VII Orszak Trzech Króli za nami. Mimo pandemii kolumna orszakowa dotarła do wszystkich zamojskich osiedli, kościołów i szpitali [ZDJĘCIA]

Redakcja
Udostępnij:
VII Orszak Trzech Króli za nami. Trzej Królowie byli w całym Hetmańskim Grodzie, z królewskim hołdem, Dobrą Nowiną i kolędą. Zobaczcie zdjęcia!

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się o godz.10.30 Mszą Świętą w Parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu. W Eucharystię włączeni zostali Trzej Królowie, Święta Rodzina oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu. Oprawę muzyczną zapewnili: Władysław Swacha – skrzypce, Joanna Greszta oraz Mariusz Rzeszot – organy, śpiew.

Około godz. 11.30, po zakończeniu Mszy Św., na schodach kościoła przedstawiono scenę biblijną „Narodzenie Zbawiciela” w wykonaniu aktorów Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Na zakończenie sceny pokłon Dzieciątku Jezus oddali Trzej Królowie oraz uczestnicy Orszaku.

Po odśpiewaniu kolędy Trzej Królowie i Święta Rodzina wyruszyli samochodem "królewskim" na osiedla, ulice i place Zamościa, niosąc radość chorym w szpitalach i mieszkańcom zamojskich parafii. Podjechali pod każdy kościół i pokłonili się Panu Jezusowi z samochodu. Podczas kilkugodzinnego przejazdu byli gorąco pozdrawiani i oklaskiwani przez mieszkańców, którzy wychodzili z domów, pojawiali się w oknach, na balkonach lub po prosto spacerowali.

Trasa kolumny Orszakowej przebiegła według kolejności zgodnej ze scenariuszem wydarzenia: kościół pw. Świętego Krzyża, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, kościoły: pw. Miłosierdzia Bożego, MB Królowej Polski, Szpital Niepubliczny ul. Peowiaków, kościoły pw. Św. Michała, Jana Bożego, Brata Alberta, Św. Bożej Opatrzności, OO. Franciszkanów, OO. Redemptorystów, Katedra Zamojska.

Głównym postaciom towarzyszyła z radosnym kolędowaniem Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, ulokowana na oddzielnym samochodzie oraz w melexie. Orszak poprowadził motocyklista z flagą Orszakową.

Na zakończenie VII Orszaku Trzech Króli na Rynku Wielkim – Banici Zamojscy – Fundacja – na schodach i przed ratuszem oddali salwę honorową na cześć Narodzenia Zbawiciela, Nowego 2021 Roku oraz zakończenia Jubileuszu 440-lecia założenia miasta Zamościa.

Podczas Orszaku mieszkańców częstowano pączkami i cukierkami oraz rozdawano orszakowe materiały promocyjne i gadżety m.in. korony, śpiewniki, chorągiewki a także "orszakowe" maseczki ochronne.

Wprowadzenie kwarantanny narodowej wpłynęło na zmianę formy VII Orszaku Trzech Króli. Podzielono go na trzy części: Msza Święta wraz ze sceną biblijną, przejazd orszakowej kolumny po wyznaczonej trasie oraz zakończenie na Rynku Wielkim. Podczas wydarzenia organizatorzy przypominali o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i zwracali się z prośbą do wszystkich uczestników o dostosowanie się do ograniczeń i obostrzeń związanych z wystąpieniem stanu epidemii.

VII Orszak Trzech Króli odbył się pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko oraz Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka.

Zapraszamy do oglądania naszej fotorelacji z wydarzenia. Wkrótce pozostałe zdjęcia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie