Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VII Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera". W jaką podróż zabiorą artyści tym razem? (PROGRAM)

Lila Pietrusiewicz
Jasza Mazur – główny bohater "Sztukmistrza z Lublina" zabiera w tajemniczą podróż zarówno bohaterów literackich i prawdziwych artystów, jak i mieszkańców kolejnych miejscowości, którzy stają się niekiedy tylko przypadkowymi świadkami i uczestnikami tego niezwykłego wydarzenia. Zobacz, jakie atrakcje przygotowano podczas trwania festiwalu.

Idea festiwalu nawiązuje do twórczości noblisty Isaaca Bashevisa Singera, który umiejętnie niektóre z akcji swoich opowiadań wkomponował w klimat małych miasteczek Lubelszczyzny, wpisując je w ten sposób na stałe na karty literatury światowej.

Literacko-muzyczny spektakl łączy szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, beat-box, muzykę na żywo. Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań Singera wystąpią artyści z Polski, Armenii, Burkina Faso, Czech, Izraela, Włoch i Czech. To będzie wyjątkowe widowisko, prezentowane w centrach miast i miasteczek regionu.

17 lipca artyści odwiedzili Kock. W sumie w tym roku literacko-muzyczne widowiska plenerowe odbędą się w 11 miejscach:
18.07 – Piaski
19.07 – Bychawa
20.07 – Kraśnik
21.07 – Szczebrzeszyn
22.07 – Józefów
23.07 – Biłgoraj
24.07 – Tyszowce
25.07 – Krasnobród
26.07 – Janów Lubelski
27.07 – Lublin, Carnaval Sztukmistrzów

Dziedzictwem Żydów zamieszkujących Lubelszczyznę zajmuje się m.in. Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN". Na stronach internetowych można znaleźć zapisy rozmów ze świadkami historii oraz fotografie. Jeśli chcesz poznać lepiej losy swojego miasta – zobacz:

TUTAJ

Artyści to m.in. Ousmane Diarra – multiinstrumentalista z Burkiny Faso grający na djembe, n’goni, balaphone i innych instrumentach zachodniej Arfryki. Czuje się znakomicie zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych kompozycjach. Natomiast z Armenii wystąpi Mushegh Khachatryan – artysta cyrkowy w stylu hip hop, który oprócz fantastycznych numerów na dwu i półmetrowym monocyklu (żyrafie), specjalizuje się we freestylowej jeździe na jednym kółku pokonując miejski parkour. Jednocześnie tańczy breakdance i żongluje...
O festiwalowych pokazach i artystach:TUTAJ
Sto lat temu, a może jeszcze dawniej, w Szczebrzeszynie żył skryba, reb Meszulam. Był on szeroko znany. Powiadano, że za każdym razem, gdy miał napisać na zwoju święte imię, zanurzał się w rytualnej kąpieli.

Więcej:TUTAJ

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto