Tygodniowy przegląd prasy (Zamość, 19.09-25.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Zamościa

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Poszukiwane alimenciarki z woj. lubelskiego. Te kobiety są nieuchwytne. Rozpoznajesz je?”?

Przegląd tygodnia Zamość od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Poszukiwane alimenciarki z woj. lubelskiego. Te kobiety są nieuchwytne. Rozpoznajesz je?

Te kobiety są poszukiwane przez lubelskich policjantów w myśl art. 209 par. 1 Kodeksu karnego za niepłacenie alimentów. Zobacz zdjęcia poszukiwanych alimenciarek. Rozpoznajesz którąś z nich? Skontaktuj się z policją. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powiat biłgorajski. Nieprawidłowy manewr wyprzedzania z udziałem trzech samochodów osobowych i ciągnika rolniczego. Zobacz zdjęcia

Nieprawidłowy manewr wyprzedzenia 21-letniego kierującego był przyczyną wypadku, do którego doszło w powiecie biłgorajskim. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia, w którym udział wzięły trzy samochody osobowe i ciągnik rolniczy.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Prąd, gaz i woda będą jeszcze droższe. Podwyżki mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Do 5,5 proc. dobiła także inflacja

Zbliżający się rok nie będzie łatwy dla naszych domowych budżetów. Od wielu tygodni mówi się, że ceny prądu mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Oprócz tego większe będą opłaty za gaz i za wodę. Nie pomaga nam także inflacja, która w ujęciu rocznym według finalnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego za sierpień, wynosi 5,5 proc.

📢 Poprawka "antyrozwodowa". Zyskają najubożsi samotni rodzice. Według ekspertów, stracą zarabiający 4 tys. zł brutto i więcej

Posłowie PiS zaproponowali zmiany w rozliczaniu się rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci. Nowa regulacja, według polityków, będzie m.in. przeciwdziałać fikcyjnym rozwodom. Opozycja twierdzi, że niektórzy rodzice na zmianach stracą.

📢 Lubelskie wieże ciśnień. Od tych budowli nie oderwiesz wzroku! Zobacz zdjęcia

Zobacz niezwykłe budowle, jakimi są wieże ciśnień w województwie lubelskim. Ich kształt naprawdę potrafi zaskoczyć! Warto przy tym dodać, że część z nich została wpisana do rejestru zabytków. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ruch wahadłowy na zamojskiej „małej obwodnicy”. Prace remontowe potrwają do 2023 roku

Są utrudnienia w ruchu na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy. Kierowcy muszą się z tym liczyć na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 maja do ul. Janowickiej.

📢 „Kwarantanna” nadawcą fałszywej wiadomości. „Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny”. Lubelski sanepid ostrzega

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie ostrzega mieszkańców przed fałszywymi wiadomościami SMS. - Inspekcja Sanitarna nie jest autorem tej wiadomości – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

📢 Ponad 2 miliardy złotych pomocy dla przedsiębiorców i samorządów. Od 30 lat Lubelska Fundacja Rozwoju wspiera gospodarkę regionu

Ważne wydarzenie dla Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Jedna z najdłużej działających agencji rozwoju regionalnego w Europie Środkowo-Wschodniej świętuje 30 lat swojej działalności. Przez trzy dekady LFR zrealizowała ponad 300 projektów. 23 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji okrągłej rocznicy. - Bez fałszywej skromności mogę stwierdzić, że takiej prorozwojowej instytucji pozarządowej Lubelszczyzna nie miała nigdy wcześniej – mówił prof. Andrzej Kidyba, prezes Lubelskiej Fundacji Rozwoju, który zarządzą instytucją od początku jej istnienia. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelscy funkcjonariusze KAS świętowali! Zobacz zdjęcia z obchodów Dnia Administracji Skarbowej na placu Litewskim w Lublinie

Lubelscy funkcjonariusze celno-skarbowi świętowali Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Uroczyste obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej, następnie kolumna uczestników przemaszerowała Krakowskim Przedmieściem na Plac Litewski, gdzie odbyła się główna część obchodów. W trakcie wydarzenia nie zabrakło apelu, po którym wręczono odznaczenia dla pracowników i funkcjonariuszy lubelskiej KAS. Ponadto w programie uroczystości znalazły się atrakcje w postaci m.in. laboratorium celnego czy pokazu przeszukania przy udziale psów służbowych, a także koncert orkiestry wojskowej. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Głosowanie, którego może nie być. Co dalej z wyborem wiceszefów zamojskiej Rady Miejskiej?

Zamieszanie nadal jest duże. Na sierpniowej sesji zamojskiej RM jeden jej wiceprzewodniczący zrezygnował z mandatu radnego, a drugi został z tej funkcji odwołany. Co dalej? Na razie dokładnie nie wiadomo. Wprawdzie w programie najbliższych, poniedziałkowych obrad znalazło się powołanie nowego wiceszefa zamojskiej RM (tylko jednego!), ale… to jeszcze nic nie oznacza.

📢 Blisko tysiąc nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Woj. lubelskie nadal w czołówce

W czwartkowym (23 września) komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ile z nich dotyczy województwa lubelskiego?

📢 Będą jeździć jak po stole. Roboty drogowe połączonych sił starostwa i gminy

Droga powiatowa na odcinku z miejscowości Zaporze do Radecznicy została oficjalnie otwarta. To ponad 4,3 km nowiutkiego asfaltu. Prace pochłonęły w sumie ok. 1,5 mln zł. Nie jest to jednak jedyna inwestycja drogowa w tej części powiatu zamojskiego.

📢 Inwestycja za ponad pięć milionów złotych. Tutaj będzie można podratować zdrowie i obejrzeć zabytek, który odzyskał blask

W Stawie Noakowskim powstała nowiutka tężnia solankowa. Kosztowała 180 tys. zł i już budzi ogromne zainteresowanie. Nie tylko jej z ciekawością przyglądają się turyści i okoliczni mieszkańcy. Tężnia stanęła bowiem w sąsiedztwie pięknie wyremontowanego dworu należącego kiedyś do rodziny Noakowskich. Wszystkie inwestycje wykonała gmina. W sumie pochłonęły ponad 5,4 mln zł.

📢 Mądry był jakby nie pastuch, a wiatr go nosił nad ziemią. Opowieść o wiejskim „chłopczynie”, którego uznano za proroka

Śpiąc głosił kazania. Mówił wówczas o wojnach, wyniszczających grzechach i miłości do Zbawiciela. Ludzie opowiadali także, że „prorok” Michałek z Michalowa (gm. Sułów) przepowiada przyszłość, chodzi po wodzie, a nawet potrafi unosić się nad ziemią. Wyczyny tego 17-letniego pomocnika kowala były jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń 1928 roku. Rozpalały wyobraźnię wielu osób.

📢 Koronawirus. W woj. lubelskim ponad 150 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 882 zakażeniach koronawirusem w Polsce. 152 z nich dotyczy woj. lubelskiego.

📢 Wyremontowany Plac Stefanidesa w Zamościu zazielenił się. Trwa akcja sadzenia drzew w specjalne, wcześniej przygotowane miejsca

Jak nas poinformował jeden z mężczyzn pracujących na Placu Stefanidesa, sadzone dzisiaj drzewa to rubinie akacjowe. Pojawią się one także przy sąsiedniej ulicy Łukasińskiego (także została niedawno odnowiona). W sumie wszystkich drzewek będzie 34.

📢 Amator figurek z Zamościa trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia

51-latek, który w ubiegły weekend ukradł z zamojskiej starówki dwie figurki wykonane z brązu tuż po wyjściu z przesłuchania na komendzie wrócił na Stare Miasto i ukradł kolejną z nich. Mężczyzna ponownie został zatrzymany i trafił do tymczasowego aresztu.

📢 „Mogą zostać wprowadzone obostrzenia”. Lubelszczyzna z największą liczbą zakażeń. Powiat łęczyński na granicy „strefy żółtej”

  • Jeśli sytuacja epidemiczna się nie poprawi w przyszłym tygodniu mogą zostać wprowadzone obostrzenia – przyznaje wojewoda lubelski Lech Sprawka.

📢 Niech będzie dusza jego zawiązana w woreczku żywych. Niezwykłe odkrycie w Janówce Wschodniej

Sprawa zrobiła się głośna kilka dni temu. Stare macewy (żydowskie nagrobki) zostały użyte jako schodki prowadzące do jednej z kapliczek w Janówce Wschodniej w gm. Komarów Osada. Przez wiele lat spełniały taką funkcję. Ostatnio rozpoczęto jednak remont kapliczki i prawda o „kamiennych schodkach” wyszła na jaw. To nie jedyne takie znalezisko w regionie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie