Tygodniowy przegląd prasy 3.07.2022: Zamość, 26.06-2.07.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Zamościa

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.06 do 2.07.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.06 do 2.07.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.06 a 2.07.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Powiat zamojski. Lanie wody bez umiaru źle się skończy. Już cierpią wodociągi”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 3.07.2022. 26.06 - 2.07.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Powiat zamojski. Lanie wody bez umiaru źle się skończy. Już cierpią wodociągi

Gmina Zamość zwróciła się z prośbą „o przemyślane i racjonalne korzystanie z zasobów wody”. Chodzi o miejscowy wodociąg, który zwłaszcza wieczorami jest przeciążony do granic wytrzymałości. Jeśli to się nie zmieni, może dojść do poważnych awarii. Z podobnym apelem do mieszkańców wystąpiły także władze gminy Nielisz.

📢 Lubelskie. Po upałach nadciągają gwałtowne burze z gradem. IMGW ostrzega

Po upalnych dniach nad Lubelszczyznę nadciągają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu.

📢 Kolejki na granicy w Zosinie. Kierowcy na wyjazd z Polski muszę czekać ok. 16 godzin

Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kierowcy, którzy ustawili się w kolejce przed granicą w Zosinie, poczekają teraz ok. 16 godzin. Wszystko w związku z zamieszaniem wokół przywrócenia opłaty celnej i podatku VAT przy imporcie do Ukrainy towarów, w tym aut.

Tygodniowa prasówka 3.07.2022: 26.06-2.07.2022 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Skierbieszów. Zapowiada się niezwykła zabawa. Na scenie wystąpi „Cleo”

Jarmark św. Kiliana to jedna z najważniejszych tego typu imprez w naszym regionie. Odbędzie się w Skierbieszowie w dniach 8-10 lipca. Program tej trzydniowej zabawy jest w tym roku wyjątkowo bogaty.

📢 Wolanty, biedki, fajetony, linijki, patelnie. Po naszych drogach jeździły w XIX wieku także piękne dyliżansy

Wiele z takich pojazdów wyprodukowano w sławnej fabryce braci Kabasów w Zamościu. Były one piękne, efektowne i trwałe. Podróżowanie nimi nie zawsze jednak należało do przyjemności.

📢 Zamość. Opera Giacomo Pucciniego „Madama Butterfly” i włoskie przeboje

Dzisiaj (2 lipca) rozpoczyna się XV Zamojski Festiwal Kultury - "arte, cultura, musica e..." Jego uczestnicy spotkają się na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 20. Zaplanowano wówczas koncert pt. Najnowsze włoskie przeboje. Za tydzień odbędzie się natomiast prawdziwy, muzyczny hit.

📢 Koncert "Odyssea" w Amfiteatrze Kraśnik. Zobacz zdjęcia

W piątek (1 lipca) w Amfiteatrze przy ul. Festiwalowej w Kraśniku odbył się niezwykły koncert, którego dyrektorem artystycznym był Henri Seroka, znany kompozytor i dyrygent. Jego najbardziej znana kompozycja to m.in. muzyka do serialu animowanego „Smerfy”. Wydarzenie otworzył burmistrz miasta, Wojciech Wilk oraz ambasador Belgii, Luc Jacobs. Zobacz naszą fotorelację! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wolanty, biedki, fajetony, linijki, patelnie. Po naszych drogach jeździły w XIX wieku także piękne dyliżansy

Wiele z takich pojazdów wyprodukowano w sławnej fabryce braci Kabasów w Zamościu. Były one piękne, efektowne i trwałe. Podróżowanie nimi nie zawsze jednak należało do przyjemności.

📢 Weekend 1-3 lipca na Lubelszczyźnie. Na tych imprezach w regionie nie może Cię zabraknąć! Sprawdź, co będzie się działo

Początek wakacji i słoneczna pogoda, jaka w ostatnim czasie dopisuje w województwie lubelskim, sprzyja organizacji wielu plenerowych (i nie tylko) wydarzeń. Sprawdź, co 1-3 lipca będzie się działo m.in. w Lublinie, Kraśniku, Świdniku i Zamościu! Oto nasz subiektywny TOP 12 najlepszych weekendowych imprez na Lubelszczyźnie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Akt lokacyjny Zamościa oficjalnie znalazł się w zasobach miejscowego archiwum. Czy jest szansa na nową siedzibę APZ?

Ceremonia odbyła się w sali „Consulatus” zamojskiego Ratusza. Znakomitych gości nie brakowało. Wypowiedziano wówczas wiele serdecznych słów, podziękowań, a nawet padła jedna, ale bardzo ważna zapowiedź. Archiwum Narodowe w Krakowie przekazało zamojskiemu Archiwum Państwowemu akt lokacyjny Zamościa. W planach jest także ogólnopolska konferencja naukowa.

📢 Akt lokacyjny Zamościa oficjalnie znalazł się w zasobach miejscowego archiwum. Czy jest szansa na nową siedzibę APZ?

Ceremonia odbyła się w sali „Consulatus” zamojskiego Ratusza. Znakomitych gości nie brakowało. Wypowiedziano wówczas wiele serdecznych słów, podziękowań, a nawet padła jedna, ale bardzo ważna zapowiedź. Archiwum Narodowe w Krakowie przekazało zamojskiemu Archiwum Państwowemu akt lokacyjny Zamościa. W planach jest także ogólnopolska konferencja naukowa.

📢 Pieskie życie! Dziś obchodzimy Światowy Dzień Psa. Z tej okazji internauci przygotowali MEMY z naszymi ulubionymi pupilami. Zobacz

Właściciele tych czworonogów wiedzą, że każdy dzień z ich pupilem to prawdziwe święto! Dziś mają jednak wyjątkową okazję do świętowania. 1 lipca obchodzimy Światowy Dzień Psa, który w Polsce celebrujemy od 2007 roku. Tych zwierząt nie da się nie kochać! Oto najlepsze MEMY z naszymi ulubionymi pupilami w roli głównej. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powiat zamojski. Na wystawę rolniczą w Sitnie co roku przybywają tłumy. Teraz zapewne będzie podobnie

To ważne wydarzenie nie tylko dla rolników. XXXIV Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie już trwa. Jednak najważniejsze wydarzenia zaplanowano w sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca). Swoje stoiska zaprezentują wówczas setki wystawców, w tym firmy produkujące sprzęt rolniczy. Na wystawę przybędą także hodowcy z wielu zakątków kraju.

📢 Lublin. UMCS docenił trud nauczania. Lubelska uczelnia wręczyła promocje doktorów i doktorów habilitowanych. Fotorelacja

Nauka nie poszła w las! Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej docenił doktorów i doktorów habilitowanych w kształceniu młodzieży. W czwartek (30 lipca) wręczono 75 nominacji, które wzbogacają dorobek uczelni do 4605 doktorów! - Zgodnie z tradycją akademicką, uroczyste ślubowanie odbyło się w języku łacińskim. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Chór Akademicki oraz Chór Instytutu Muzyki pod dyrekcją prof. Małgorzaty Nowak – poinformowała lubelska uczelnia. A więcej zobaczysz w fotorelacji, którą przygotował Łukasz Kaczanowski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Naprawy urządzenia nie pomogą. Fontannę na Rynku Wodnym w Zamościu trzeba będzie wybudować od nowa

W czasie kolejnych sezonów turystycznych była ważną atrakcją miasta. Bardzo podobała się miejscowym i turystom tryskająca w różnych kombinacjach woda oraz „iluminacje świetlne” tego urządzenia. Fontanna na Rynku Wodnym w Zamościu ma zaledwie kilkanaście lat. Niestety bardzo często się psuła. Wygląda na to, że teraz nie da się jej naprawić.

📢 Zamość. Osiem i pół miliona złotych na budowę pomieszczeń dla zamojskiej uczelni

Akademia Zamojska rusza z ważnymi inwestycjami. Przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu powstanie centrum studiów inżynierskich oraz sala sportowa. Będzie ona w przyszłości wykorzystywana na potrzeby studentów AZ. Inwestycje pochłoną w sumie ok. 8,5 mln zł.

📢 Kazimierz Dolny nie traci na popularności. To miejsce zachwyca nie tylko mieszkańców naszego regionu. Zobacz zdjęcia

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Bez względu na pogodę czy porę roku do tego miejsca przyjeżdża zarówno tłum turystów, jak i mieszkańców naszego województwa. Zobacz, jak to piękne miejsce prezentuję się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Uff! Jak gorąco. Upały nie oszczędzają mieszkańców naszego województwa. Zobacz najlepsze MEMY

Od kilku dni temperatura w wielu miejscach przekracza 30 stopni Celsjusza. Choć długo czekaliśmy na poprawę pogody, teraz mamy już dość upałów. Internauci z wysokimi temperaturami radzą sobie na swój sposób. Zobacz najlepsze MEMY o upałach! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powrót do domu. Akt lokacyjny Zamościa zostanie przekazany miejscowemu archiwum

To bardzo ważne wydarzenie. Archiwum Narodowe w Krakowie przekaże zamojskiemu Archiwum Państwowemu niezwykły, bezcenny dokument. Ma on 442 lata. Chodzi o akt lokacyjny Zamościa podpisany przez Jana Zamoyskiego, założyciela miasta. Uroczystość odbędzie się w piątek (1 lipca). Zaplanowano także ogólnopolską konferencję naukową pod hasłem „Powrót do domu”.

📢 Upały dają się we znaki. W lubelskich lasach drugi oraz trzeci stopień zagrożenia pożarowego

W południowej części woj. lubelskiego obowiązuje aktualnie trzeci (najwyższy) poziom zagrożenia pożarowego w lasach. W pozostałych częściach regionu sytuacja również nie wygląda dobrze. Strażacy oraz leśnicy apelują o ostrożność, oraz odpowiednie zachowanie w lasach.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Świat bez broni jądrowej. Apel w 77. rocznicę ataku na Nagasaki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie