Tygodniowy przegląd prasy 28.11.2021: Zamość, 21.11-27.11.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Zamościa

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ekspresowo pojedziemy z Lublina do Rzeszowa. Otwarcie kolejnych fragmentów S19 już w grudniu. Zobacz wideo i zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ekspresowo pojedziemy z Lublina do Rzeszowa. Otwarcie kolejnych fragmentów S19 już w grudniu. Zobacz wideo i zdjęcia

Z czterech nowych odcinków trasy S19 między Lublinem a granicą z woj. podkarpackim skorzystają jeszcze w tym roku kierowcy. Chodzi m.in. o obwodnice Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego. GDDKiA planuje oddać w grudniu do użytku 47 km ekspresówki w kierunku Rzeszowa.

📢 Lublin. Włosi mają Krzywą Wieżę, a lublinianie krzywy chodnik? Nietypowa konstrukcja stała się hitem internetu. Tak wygląda. Zobacz zdjęcia

Od kilku dniu internauci żyją nietypowym zdjęciem, które zostało zrobione w Lublinie. - Chodnik najwyraźniej inspirowany obrazami Picassa albo Salvadora Dali – pisze jeden z użytkowników Twittera. O co chodzi?

📢 Bałtyk, góry, a może Kazimierz Dolny? Miasteczko nad Wisłą niezmiennie przyciąga turystów z całego kraju

Kazimierz Dolny jest jednym z najczęściej wybieranych przez turystów miast na spędzenie wolnych dni. Nie inaczej było w ostatni długi listopadowy weekend. Jak pokazują analizy ekspertów, malowniczo położone miasteczko nad Wisłą znalazło się na piątym miejscu w rankingu najchętniej odwiedzanych miast w Polsce.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lubelszczyzna. W tych gminach zaszczepiło się najmniej mieszkańców przeciwko Covid-19. Sprawdź szczegółowe dane

Nie wszyscy korzystają z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19, mimo ciągłych apeli ekspertów, którzy podkreślają, że to właśnie szczepienia m.in. chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Sprawdziliśmy, gdzie w województwie lubelskim jest najmniej zaszczepionych mieszkańców. Jak wynika z danych zawartych na stronie www.gov.pl/web/szczepienia-gmin, w tych 10 samorządach z terenu Lubelszczyzny procent wyszczepienia jest najniższy. Sprawdź szczegółowe dane, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tych budynków nie zobaczysz już w Lubartowie, Chełmie, Hedwiżynie czy Lublinie. Wyrusz z nami w sentymentalny spacer po Lubelszczyźnie

Kiedyś te obiekty były stanowiły nieodzowny element krajobrazu poszczególnych lubelskich miejscowości. Obecnie o ich istnieniu, pamiętają tylko nieliczni mieszkańcy naszego regionu. Gdzie się znajdowały i jaki był ich smutny koniec? Zapraszamy Was na kolejny sentymentalny spacer po województwie lubelskim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Był poszukiwany przez lubelską policję. Wpadł za brak maseczki

W jednym ze sklepów na terenie Krasnobrodu, miejscowi policjanci zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa maseczką. Po wylegitymowaniu okazał się, że na sumieniu miał znacznie więcej niż nieprzestrzeganie zasad sanitarnych w dobie pandemii.

📢 Koronawirus w Polsce. Ponad 26 tys. nowych zakażeń

Resort zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. W kraju wykryto ponad 26 tys. nowych przypadków. Według rządowych danych w województwie lubelskim przybyło 1209 zakażonych.

📢 Wróżby andrzejkowe. Sprawdź najciekawsze pomysły na gry i zabawy na Andrzejki 2021

Andrzejkowe wróżby to nie tylko lanie wosku, rzucanie monetą, czy wbijanie szpilek w papierowe serca! Nasza lista pomysłów na gry i zabawy na Andrzejki 2021 jest dużo dłuższa! Sprawdźcie, jak w ciekawy sposób spędzić Andrzejki 2021 wraz z rodziną i przyjaciółmi. Aby poznać nasze propozycje wróżb, na ten wyjątkowy wieczór, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kupiłeś? Nie jedz! GIS ostrzega: Salmonella w mięsie z Biedronki

W sprzedawanej w Biedronce partii filetów z kurczaka wykryto bakterie salmonelli. O wycofaniu tego produktu ze sprzedaży poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

📢 Polichromie Wyspiańskiego w bazylice św. Franciszka. Ukryty skarb Krakowa przeszedł renowację, efekt budzi kontrowersje

Kraków słynie z wielu pięknych świątyń i galerii sztuki. Nierzadko zdarza się, że sztuka i sacrum idą ręka w rękę. Tak jest w bazylice św. Franciszka z Asyżu, gdzie na pilnych obserwatorów czeka ukryty skarb: witraże i polichromie Stanisława Wyspiańskiego. W listopadzie 2021 zakończyła się ich renowacja. Internauci kręcą nosem, ale konserwatorzy twierdzą, że ujawnili oryginalną wizję mistrza.

📢 Prezydent Zamościa będzie zarabiał znacznie więcej

Na poniedziałkowej sesji zamojskiej Rady Miejskiej rozpatrywana będzie uchwała w sprawie „ustalenia wynagrodzenia” miejscowego prezydenta. Zapisy, które się w niej znalazły mogą robić wrażenie. Jeśli zmiany wejdą w życie, jego wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie prawie dwukrotnie: z 5 tys. złotych brutto do 9 tys. 900 zł.

📢 Dławiący strach pamiętam do dziś. Niemiecka akcja pacyfikacyjno-wysiedleńcza położyła się cieniem na dziejach Zamojszczyzny

Dzisiaj w Zamościu obchodzono 79 rocznicę wysiedleń Zamojszczyzny. Uroczystości były wzruszające. W miejscowym kościele p.w. św. Michała Archanioła odbyła się msza w intencji ofiar niemieckiej akcji pacyfikacyjno-wysiedleńczej, a potem złożono kwiaty przy Pomniku Ofiar Faszyzmu. Nie zabrakło wspomnień uczestników tamtych tragicznych wydarzeń.

📢 Najlepsi okuliści w województwie lubelskim. Tych specjalistów poleca najwięcej pacjentów

Oto TOP 10 okulistów w województwie lubelskim. Tych specjalistów polecają pacjenci. Sprawdź, do kogo warto umówić się na wizytę, jeśli czujesz, że Twój wzrok nie ma się najlepiej. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje asortyment: sprzęt wojskowy do 20 zł? Zobacz, co możesz kupić w sklepie internetowym

Nie słabnie zainteresowanie asortymentem wojskowym. Choć miłośnicy militariów mogą odwiedzić stacjonarny sklep Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie, to istnieje również możliwość skorzystania z ofert w sklepie internetowym (www.sklep.amw.pl). W tym artykule wybraliśmy ogłoszenia do 20 zł. Co możesz kupić od wojska do symbolicznych „dwóch dych”? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus: Ponad 26 000 nowych zakażeń w kraju. Ile w woj. lubelskim?

Resort zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. W kraju wykryto 26 735 nowych przypadków. Według rządowych danych w województwie lubelskim przybyło 1 208 zakażonych.

📢 Miliony Polaków żyją w biedzie. Jesteśmy obojętni przez stres popandemiczny?

Ponad 2 mln Polaków żyje w skrajnej biedzie – alarmuje Stowarzyszenie Wiosna, które rokrocznie realizuje projekt społeczny o nazwie Szlachetna Paczka. Organizacja dociera z pomocą do osób, które często muszą obejść się bez łazienki w domu czy środków higieny osobistej. W 2020 r. liczba mieszkańców Polski żyjących w skrajnym ubóstwie znacznie się zwiększyła.

📢 Lubelskie. Były wicekomendant MO skazany za zbrodnie przeciwko ludzkości

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywna – taki wyrok usłyszał były zastępca komendanta wojewódzkiego milicji. – To nie był człowiek o łagodnym charakterze – mówią działacze Solidarności.

📢 Samochody ominą Tomaszów Lubelski. Jest decyzja o dopuszczeniu obwodnicy miasta do użytkowania. Kiedy wjadą na nią kierowcy?

Ma 9,6 kilometra długości i pozwala ominąć miasto po jego wschodniej stronie – obwodnica Tomaszowa Lubelskiego dostała „zielone światło” do otwarcia. Droga została dopuszczona do użytkowania. Teraz od GDDKiA zależy kiedy pojedziemy nową trasą.

📢 Szykuje się bardzo długa dyskusja. Zamojscy radni miejscy będą głosować w sprawie budowy monumentalnego pomnika

Plany są niezwykłe. Pomnik „Wrota miłosierdzia – Brama Sprawiedliwych” będzie miał wysokość ponad 20 metrów, a koszt jego budowy pochłonie podobno od 10 nawet do 20 mln zł. Odpowiedni projekt uchwały w tej sprawie trafi w najbliższy poniedziałek pod obrady zamojskiej Rady Miejskiej.

📢 Lubelszczyzna. Poczta Polska szuka pracowników w okresie świątecznym i nie tylko. Oferuje elastyczne zatrudnienie i pensję na czas

Szukasz pracy w okresie świątecznym? A może chcesz znaleźć zatrudnienie w stabilnej firmie na dłużej? Poczta Polska poszukuje pracowników w województwie lubelskim. Na jakich stanowiskach są wakaty? Zobacz najnowsze ogłoszenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Ruszyły zapisy na trzecie szczepienie dla młodzieży

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie