Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Zamość, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Zamościa

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lubelszczyzna. Region stanie się nowym bursztynowym zagłębiem? Kolejna firma wkroczyła do gry o cenny kruszec”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lubelszczyzna. Region stanie się nowym bursztynowym zagłębiem? Kolejna firma wkroczyła do gry o cenny kruszec

Na Lubelszczyźnie, a nie na Wybrzeżu znajduje się prawdziwe bursztynowe zagłębie? Okazuje się, że jest to całkiem realne. White Amber to druga firma, która będzie wydobywać ten cenny kruszec.

📢 Sentymentalny spacer po województwie lubelskim. Sprawdź czy rozpoznasz te miejsca na archiwalnych fotografiach

W powyższej galerii zebraliśmy kilka archiwalnych zdjęć z całej Lubelszczyzny. Sprawdź, które z przedstawionych na fotografiach miejsc jesteś w stanie rozpoznać? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus w Polsce. Blisko 17 tys. nowych zakażeń w kraju

Resort zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. W kraju wykryto 16 896 nowych przypadków. Według rządowych danych w województwie lubelskim przybyło 869 zakażonych.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

miejsce #2

Apple

Apple iPad Pro 2021 11'' M1 128GB Wi-Fi Srebrny (MHQT3FDA)

4 919,00 zł3 734,86 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W tym roku zima zaskoczyła drogowców i nie przyszła wcale! Zobacz najlepsze MEMY o tegorocznej zimie

Kalendarzowa zima zagościła już na dobre, jednak jej oznak wciąż brak. Dzieci wyczekują śniegu za oknem a dorośli wymyślają MEMY. Zima bez śniegu? Zawiedzeni internauci odpowiadają śmiechem. Zobacz najlepszą zimową galerię MEMÓW! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zdegradowane miasta Lubelszczyzny. Te miejscowości w naszym regionie były kiedyś miastami. Sprawdź listę [CZĘŚĆ PIERWSZA]

Na mapie województwa lubelskiego nie brakuje... zdegradowanych miast. Które miejscowości na Lubelszczyźnie utraciły prawa miejskie, i oficjalnie stały się wsiami? Przekonaj się, zaglądając do naszej galerii. Ruszamy w podróż po regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Uroczystości pogrzebowe Przemysława Gąsiorowicza. Uroczysta msza święta odbędzie się w archikatedrze lubelskiej

Teatr im. Juliusza Osterwy przeżywa trudne chwile. Na początku 2022 roku stracił dwóch aktorów: w wieku 63 lat zmarł Witold Kopeć, a jadąc na jego pogrzeb zginął Przemysław Gąsiorowicz. 14 stycznia podano datę uroczystości żałobnych 43-letniego aktora lubelskiego teatru.

📢 Prawie pół tysiąca hektarów pod ochroną. Biłgorajscy leśnicy nie tylko pozyskują drewno, ale także dbają o cenne zasoby przyrodnicze

To ważny proces, który powinien zastać zauważony i doceniony. Nadleśnictwo Biłgoraj wydzieliło ze swojego obszaru tereny szczególnej ochrony przyrodniczej, na których nie prowadzi się gospodarki leśnej. Ich powierzchnia stanowi w sumie 478 ha. Są to tereny: bagienne, torfowiska oraz zalewowe.

📢 Lubelskie. Oni robią karierę! Sprawdź co słychać u celebrytów z naszego regionu

Sprawdziliśmy co w nowym roku słychać u celebrytów z województwa lubelskiego. Aktorzy, piosenkarze i gwiazdy show biznesu nie próżnują. O kim mowa? Dowiedz się! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 "Polski Ład" 2022 - kalkulator wynagrodzeń. Tak będzie wyglądać pensja po zmianach podatkowych [16.01.2022 r.]

Od stycznia 2022 obowiązują zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu "Polski Ład". Ogromny pakiet zmian wpłynął na pensje Polaków. Wielu pracowników - szczególnie tych pobierających niższe świadczenia - odbierze wyższe wynagrodzenie. Będą też tacy, którzy na zmianach stracą. W galerii znajdziesz kalkulator wynagrodzeń uwzględniający zmiany w podatkach. Jaką kwotę netto dostaniesz na konto? Sprawdź.

📢 Port Lotniczy Lublin w Świdniku podsumował 2021 rok

Ze względu na pandemię koronawirusa miniony rok nie należał do łatwych - również dla branży lotniczej. Przewoźnicy odnotowując mniejszą liczbę osób zainteresowanych lotami, musieli decydować się na cięcia połączeń. Ostrożne ich przywracanie miało miejsce dopiero w czerwcu 2021 roku.

📢 Lubelskie. Są młodzi, a już mają konflikt z prawem. Zobacz osoby poszukiwane przez lubelską policję za kradzieże z włamaniem

Zobacz wizerunki najmłodszych osób poszukiwanych przez lubelską policję za kradzieże z włamaniem. Sprawdź, czy ich rozpoznajesz, a jeśli tak, to niezwłocznie skontaktuj się z policją lub wypełnij formularz dostępny na stronie poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nie godzimy się na betonowanie starego układu. Protest AGROunii na zamojskim Rynku Wielkim

Związkowcy z AGROunii zorganizowali w czwartek (13 stycznia) nietypową konferencję prasową. Przed biuro posła Jarosława Sachajki, mieszczące się przy Rynku Wielkim w Zamościu przyprowadzili wypełnioną cementem taczkę, przynieśli bloczki betonowe i rozpoczęli budowę muru. Obok ustawiono duży transparent. Można było na nim zobaczyć wyobrażenie posła Sachajki klęczącego przed Jarosławem Kaczyńskim.

📢 Domy na Lubelszczyźnie idą pod młotek. Zobacz aktualne oferty z licytacji komorniczych w regionie

Przedstawiamy aktualne oferty domów, które można wylicytować podczas licytacji komorniczych w województwie lubelskim w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Sprawdź, w posiadanie jakich nieruchomości możesz wejść, kupując je w okazyjnych cenach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ranking Perspektywy 2022. Poznaliśmy najlepsze licea w województwie lubelskim. Sprawdź TOP 15

Poznaliśmy już najlepsze licea i technika według rankingu Perspektywy 2022. Które szkoły średnie z województwa lubelskiego znalazły się na czele zestawienia? Prezentujemy TOP 15 liceów z Lubelszczyzny. Sprawdź ranking, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Perspektywy 2022. Oto najlepsze technika na Lubelszczyźnie. Sprawdź TOP 15

Poznaliśmy już najlepsze licea i technika według rankingu Perspektywy 2022. Które szkoły średnie z województwa lubelskiego znalazły się na czele zestawienia? Prezentujemy TOP 15 techników z Lubelszczyzny. Sprawdź ranking, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wydarzenie nad Jordanem. Dzień w którym woda zyskuje szczególną moc

Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest przez chrześcijan w kościołach obrządku prawosławnego i greckokatolickiego bardzo uroczyście. Związane jest z nim wiele wierzeń i zwyczajów. Na Zamojszczyźnie mówiono o nim „wodochreszcze”, „wodochrzta”, a czasami po prostu „Jordan”. Bo święto odbywa się co roku na pamiątkę chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie.

📢 Pracownicy PZL-Świdnik zastrajkują? Zarząd spółki poprzestaje na swojej ofercie

  • Podwyżki ostatni raz otrzymaliśmy w 2021 roku i wyniosły 170 zł brutto. To bardzo mało, chociażby ze względu na rosnącą inflację - opowiadają pracownicy PZL-Świdnik. - Nieoficjalnie mówi się, że Włosi pracujący w spółce, mogą liczyć od 2022 roku na 300 euro więcej. My, nawet z okazji 70-lecia zakładu, nie otrzymaliśmy nic - dodają rozgoryczeni.

📢 Pomóż walczyć ze smogiem. Dla krnąbrnych przewidziano grzywny

Właściciele lub zarządcy budynków muszą złożyć deklaracja o źródłach ich ogrzewania. Większość ma na to czas do 30 czerwca. Odpowiednie deklaracje gromadzi Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, w ramach projektu o nazwie „Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków”. Spóźnialscy będą karani mandatami.

📢 Lubelskie. Używane ciągniki rolnicze. Te traktory kupisz do 20 tys. zł. Zobacz najnowsze ogłoszenia na OLX

Sprawne maszyny to podstawa w każdym gospodarstwie rolnym. Choć nie wszystkich stać na zakup nowych maszyn, to na rynku wtórnym można znaleźć cenowe perełki. W tym artykule znajdziesz najnowsze oferty opublikowane w serwisie OLX dotyczące sprzedaży używanych traktorów z Lubelszczyzny. Jeśli szukasz używanego i sprawnego ciągnika rolniczego, to w galerii zdjęć znajdziesz szczegóły ogłoszeń do 20 tys. zł. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowe stawki mandatów. Jakie kary finansowe czekają na pieszych? Oto kompletna lista wykroczeń

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator za wykroczenia popełnianie przez wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Nie wszyscy wiedzą, za jakie wykroczenia mandat karny przewiduje obowiązujące rozporządzenie. W tym artykule znajdziesz szczegółową listę wykroczeń dotyczących ruchu pieszych oraz osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie