Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zmiany organizacji ruchu na zamojskim Starym Mieście nie będzie

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
- Chodzi o zmiany, które należy wprowadzić na ulicach: Kościuszki, Kolegiackiej i Pereca. Powinny one obowiązywać, aż do zakończenia remontu sąsiedniej ul. Akademickiej – przekonywał podczas sesji radny Zdzisław Wojtak
- Chodzi o zmiany, które należy wprowadzić na ulicach: Kościuszki, Kolegiackiej i Pereca. Powinny one obowiązywać, aż do zakończenia remontu sąsiedniej ul. Akademickiej – przekonywał podczas sesji radny Zdzisław Wojtak UM w Zamościu
Udostępnij:
Nie jest to jedyny taki głos. Zdzisław Wojtak, zamojski radny miejski, domaga się zmiany organizacji ruchu na miejscowej Starówce. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (obrady odbyły się 17 stycznia) złożył interpelację w tej sprawie.

- Chodzi o zmiany, które należy wprowadzić na ulicach: Kościuszki, Kolegiackiej i Pereca. Powinny one obowiązywać, aż do zakończenia remontu sąsiedniej ul. Akademickiej – przekonywał podczas obrad radny Zdzisław Wojtak.

Ostatnie zmiany organizacji ruchu na zamojskim Starym Mieście wprowadzono w grudniu. Wówczas ulica Pereca, na odcinku od Rynku Solnego do ul. Akademickiej, stała się jednokierunkowa, a na sąsiedniej ulicy Kolegiackiej (przy skrzyżowaniu z Pereca) pojawił się nakaz skrętu w lewo. Jakiś czas temu wprowadzono także zakaz ruchu pojazdów na ulicy Kościuszki, w sąsiedztwie gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej.

Zmiany miały związek m.in. z remontem ulicy Łukasińskiego, Piłsudskiego oraz Akademickiej. Większość z tych prac już zakończono. Tylko na ul. Akademickiej roboty jeszcze trwają.

- Wnioskuję o możliwość przejazdu przez ul. Kościuszki, obok PSM oraz o możliwość skrętu w prawo na skrzyżowaniu ul. Kolegiackiej i Pereca – mówił na sesji radny Wojtak. - To wiele ułatwi np. klientom Poczty Polskiej, którzy przyjeżdżają na Stare Miasto. Proponowane przeze mnie zmiany znacznie zmniejszą czas przejazdu, obniżą jego koszt oraz wpłyną na poprawę jakości powietrza w mieście

Nasi czytelnicy zauważyli, że nie jest to tylko kłopot klientów poczty, restauracji czy urzędów pracujących na Starym Mieście. - To dotyczy także mieszkańców – mówi lokator jednej z kamienic w tej części miasta. - Bo teraz nie da się bez złamania przepisów przejechać z jednego końca Starówki na drugi.

Kierowcy muszą uzbroić się jednak w cierpliwość. - Nie chcieliśmy nikomu utrudniać życia – mówi Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. - Wcześniej często dochodziło jednak do niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu ul. Kolegiackiej i Pereca, na ul. Solnej oraz na parkingu znajdującym się na Rynku Solnym. Po zmianie organizacji ruchu to się poprawiło. Warto też przypomnieć, że wprost z budynku PSM wychodzi się na ul. Kościuszki (nie ma tam chodnika). To także mogło być niebezpieczne np. dla uczniów. Dlatego kolejnych zmian nie planujemy. Zapewniam jednak, że ruch na Starym Mieście będzie przebiegał sprawniej, gdy otwarta zostanie ul. Akademicka. Remont ma się tam zakończyć już w lutym. Wtedy kłopoty znikną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie