To był udany weekend dla zamojskich tenisistów! W kolejnej odsłonie LOTTO Superligi zdobyli komplet punktów [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Lila Pietrusiewicz
To był pracowity i udany weekend dla drużyny Uczelnia Państwowa Zamość, występującej w Superlidze tenisa stołowego. W pierwszą niedzielę tegorocznej jesieni tenisiści UPZ odnieśli zwycięstwo, zdobywając komplet punków. Przed zamojską publicznością zadebiutował czterokrotny mistrz świata w ping pongu, Andrew Baggaley.

W piątek (25 września) podopieczni trenera Piotra Kostrubca byli blisko sprawienia niespodzianki w wyjazdowym meczu z LOTTO Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz i choć przegrali 2:3 to zdobyli w tym spotkaniu punkt. Z kolei w niedzielę (27 września) zamościanie we własnej hali pokonali 3:1 Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów, zdobywając w tym sezonie po raz pierwszy komplet punktów za zwycięstwo

- informuje Daniel Czubara z UPZ.

Mecz w Bydgoszczy pełny był zwrotów akcji i przy odrobinie szczęścia podopieczni Piotra Kostrubca mogli pokusić się o zwycięstwo. Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość przegrywała z LOTTO Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 0:1, potem prowadziła 2:1, by ostatecznie ulec gospodarzom 2:3. W Bydgoszczy zamościanie zdobyli punkt i zostawili po sobie dobre wrażenia.

W niedzielę (27 września) Uczelnia Państwowa Zamość podjęła w hali OSiR drużynę Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy. Konstantinos Angelakis po interesującym pojedynku wygrał 3:1 z grającym trenerem rzeszowian Tomaszem Lewandowskim. Następnie zmierzyli się Marcin Litwiniuk i Piotr Chodorski. W pojedynku Akademickich Mistrzów Polski z 2019 r. lepszy okazał się zawodnik z Rzeszowa wygrywając 3:0 i doprowadzając w meczu do remisu.

W kolejnej partii przed zamojską publicznością wystąpił czterokrotny mistrz świata w ping pongu, Andrew Baggaley, który rywalizował z Bartoszem Suchem. Pojedynek obfitował w wiele interesujących zagrań, które publiczność nagrodziła brawami. Zatriumfował Anglik pokonując zawodnika gości 3:0.

W czwartym secie, jak się później okazało decydującym o całym meczu, naprzeciwko siebie stanęli Konstantinos Angelakis i Piotr Chodorski. W pierwszym secie mistrz Grecji wygrał 11:6. W drugim walka wyrównała się, ale w końcówce to Angelakis ponownie okazał się lepszy wygrywając seta 11:9, partię 2:0. Tym samym gospodarze wygrali całe spotkanie 3:1 i zainkasowali pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Cieszymy się ze zwycięstwa, kolejnego przed własną publicznością. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm tylko bierzemy się do pracy, bo przed nami kolejne mecze w Superlidze

- powiedział po meczu Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

2 października zamojscy tenisiści zagrają w Gdańsku AZS AWFiS Balta Gdańsk, dwa dni później 4 października we własnej hali z Olimpią-Unią Grudziądz.

Gratulujemy zawodnikom drużyny UPZ Zamość i trzymamy kciuki!

Więcej: Pierwsze zwycięstwo w LOTTO Superlidze