Szymon Kiecana (Agros Zamość) został halowym mistrzem Polski seniorów w skoku wzwyż

SZUPTI
24-letni Szymon Kiecana (Agros Zamość) nie miał sobie równych w spalskich mistrzostwach pzla.pl
Zawodnicy z województwa lubelskiego wywalczyli trzy medale podczas halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Impreza w dniach 16-17 lutego została rozegrana w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Mistrzem Polski w skoku wzwyż został Szymon Kiecana z Agrosu Zamość, a do zdobycia złota wystarczył rezultat 2,20 m. Podopieczny trenera Janusza Stryjewskiego okazał się lepszy od Macieja Kiendzierskiego z MKLA Łęczyca (2,16 m) i Macieja Lepiato ze Startu Gorzów Wielkopolski (2,12 m), ubiegłorocznego mistrza igrzysk paraolimpijskich w Londynie w tej konkurencji.

24-letni zamościanin wynikiem tym poprawił swój nowy rekord życiowy w hali. Poprzednie jego najlepsze osiągnięcie wynosiło 2,18 m, a ustanowił je 13 stycznia 2012 r. na mityngu w słowackim Bardejovie. Jego życiówka na stadionie to 2,28 m (17 czerwca 2012, Bielsko-Biała).

- Start w spalskich mistrzostwach traktowałem jako przetarcie przed sezonem letnim. Nie zamierzam już nigdzie startować w hali, bowiem chcę rozpocząć przygotowania do tegorocznych występów na stadionie. Wkrótce czeka mnie ciężki obóz w Zakopanem - informuje Szymon Kiecana.

Tytuły wicemistrzowskie w Spale przypadły reprezentantom AZS AWF Biała Podlaska:Annie Zych (trójskok) i Marcinowi Starzakowi (skok w dal). 25-letnia Zych skoczyła na odległość 13,25 m, przegrywając tylko z Anną Jagaciak z Juvenii Puszczykowo (13,53 m). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Justyna Kowalska z AZS AWF Kraków (12,95 m).

28-letni Starzak uzyskał rezultat 7,64 m, ulegając Adrianowi Strzałkowskiemu z MKS Aleksandrów Łódzki (7,88 m). Trzeci był zaś Krzysztof Uwijała z MKS Sambor Tczew (7,58 m). Na piątym miejscu zakończył zmagania kolega klubowy Starzaka - Konrad Podgórski (7,45 m), a na ósmym Szymon Rajtak z Agrosu Zamość (6,87 m).