Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpitale z Białej Podlaskiej i Zamościa w trójce najlepszych w kraju

Gabriela Bogaczyk
Szpital w Zamościu. Lekarze przeprowadzili w tym roku pierwszą trombektomię
Szpital w Zamościu. Lekarze przeprowadzili w tym roku pierwszą trombektomię JN
Ośrodki medyczne z Białej Podlaskiej i Zamościa znajdują się w trójce najlepszych szpitali w Polsce. Zajęły kolejno: drugie i trzecie miejsce.

W rankingu „Bezpieczny szpital 2015” organizowanym od 12 lat przez Centrum Monitorowania Jakości przy Ministerstwie Zdrowia, szpitale z naszego regionu uplasowały się w ścisłej czołówce krajowej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zajął drugą pozycję w Polsce, a trzecią - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Placówki z woj. lubelskiego musiały ustąpić miejsca tylko ośrodkowi z Pleszewa, który znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu.

Szpital z Białej Podlaskiej podkreśla, że to wyróżnienie jest jednocześnie wielkim zobowiązaniem wobec pacjentów. - Zależy nam bardzo, ażeby pacjenci naszego szpitala czuli się u nas bezpiecznie i mieli możliwie najlepsze warunki hospitalizacji - podkreśla Dariusz Oleński, dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej.

Placówka dba o zdrowie 350 tys. osób z regionu. Ośrodek przygotowuje się obecnie do dużych inwestycji. - Dążymy m.in. do przeprowadzenia modernizacji bloku operacyjnego, poprawienia warunków dla oddziału onkologii klinicznej i hematologii oraz chemioterapii - informuje dyrektor.

- To wyróżnienie oznacza, że jesteśmy w czołówce szpitali w Polsce. Ogromnie cieszymy się z tak wysokiej pozycji. Jednak, gdyby nie zespół ludzi, nie byłoby to możliwe. Tę jakość wypracowuje się przez lata - stwierdza z kolei Ryszard Pankiewicz, rzecznik szpitala w Zamościu.

O opiekę w zamojskim szpitalu dba ok. 1,4 tys. pracowników. Ośrodek może pochwalić się ostatnimi sukcesami na polu chirurgii naczyniowej. W czerwcu lekarze przeprowadzili pierwszą trombektomię, czyli nowatorski zabieg leczenia udaru. - 59-letni pacjent trafił do nas po udarze mózgu z porażeniem 4 kończyn ciała. W czasie zabiegu, skrzeplina została usunięta mechanicznie z wnętrza tętnicy mózgowej. Teraz chcemy częściej korzystać z takiej metody leczenia - zapowiada rzecznik Pankiewicz.

Złota setka szpitali
Do walki o tytuł bezpiecznego szpitala stanęło ok. 230 placówek z całej Polski. Ranking szpitali tworzony jest na podstawie ankiet, które wypełniają ośrodki medyczne. Centrum Monitorowania Jakości bierze pod uwagę rodzaje certyfikatów, infrastrukturę, zadowolenie pacjentów i sytuację finansową szpitala.

W „Złotej Setce Szpitali” znalazło się też Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, które zajęło 33. miejsce. Dalej uplasowały się szpitale z Chełma i Tomaszowa Lubelskiego. Z kolei szpital z al. Kraśnickiej w Lublinie znalazł się na 92. pozycji, a trzy oczka dalej szpital MSW z Grenadierów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto