Ścieżki rowerowe do 35 km od Zamościa. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 14 - 15 maja?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 35 km od Zamościa jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 35 km od Zamościa jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/Wavebreakmedia
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową w okolicy Zamościa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 14 - 15 maja mamy 5 ciekawych propozycji tras. Mają różne stopnie trudności czy długości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 35 km od Zamościa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe niedaleko Zamościa warto sprawdzić w weekend 14 - 15 maja.

Ścieżki rowerowe w okolicy Zamościa

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 35 km od Zamościa, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 14 maja w Zamościu ma być 22°C. Nie powinno padać. W niedzielę 15 maja w Zamościu ma być 22°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Susiec nr 8 Czwartą Linią

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 33,79 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 56 min.
 • Przewyższenia: 87 m
 • Suma podjazdów: 803 m
 • Suma zjazdów: 775 m

Trasę dla rowerzystów z Zamościa poleca RowerempoRoztoczu

CZWARTĄ LINIĄ, Trasa Nr 8, Gmina Susiec
Długość trasy – ok. 33 km, nawierzchnia: asfalt – 15 km, szuter – 14 km, droga z płyt „jumbo” – 4 km, droga. Stopień trudności – trasa średnia, zalecany typ roweru – górski. Po drodze duże wzniesienie 305 m n.p.m. Na trasie można zobaczyć: „Szumy” w rezerwacie Nad Tanwią, widok z Kamienicy, ruiny cerkwi w Hucie Różanieckiej, Tanew w Borowych Młynach. Dla lepszej orientacji na leśnej drodze "Czwarta Linia" lepiej zabrać ze sobą mapę.
0,0 km – wycieczkę rozpoczynamy jadąc w kierunku Cieszanowa. Za Rebizantami pokonujemy strome wzniesienie Wału Huty Różanieckiej. Trudy podjazdu z rekompensują widoki pofałdowanych pół Roztocza (na północy) i Parku Krajobrazowego Puszczy Soskiej (na południu). Zjeżdżamy ze szczytu do Huty Różanieckiej, skąd szosą poruszamy się na południe w kierunku lasu.
9,0 km – ok. 100 m za dwoma kolejnymi asfaltowymi zjazdami (leżącymi po lewej stronie) skręcamy w prawo, w prostą szutrową drogę, oznakowaną na mapach jako Czwarta Linia. Po 1,5 km jazdy zauważymy po prawej stronie charakterystyczną leśną budkę.
13,1 km – przecinamy Huciańską Drogę w okolicy wzniesienia Łominos. Ok. 1 km dalej dojedziemy do poprzecznej szutrowej drogi. Skręcamy w nią w prawo, a po 700 m.
14 km – napotykamy nowo wybudowaną drogę. Niestety 4-kilometrowy odcinek tej drogi wykonany jest z betonowych płyt tzw. „jumbo” ze szczelinami powodującymi przenoszenie nieprzyjemnych drgań na ręce rowerzysty. Dalej na długości 1 km aż do Borowych Młynów droga jest już szutrowa. Wyjeżdżamy na poprzeczną, asfaltową szosę. Kierujemy się w prawo, przekraczamy rzekę i po 500 m jesteśmy w osadzie Borowe Młyny.
10,2 km – stąd udajemy się niebieskim szlakiem rowerowym na wschód, by szutrową drogą przez las dojechać do Suśca.
32,7 km – stacja PKP w Suścu.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerowa wycieczka po okolicach Nielisza

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 62,5 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 54 min.
 • Przewyższenia: 33 m
 • Suma podjazdów: 446 m
 • Suma zjazdów: 456 m

Rowerzystom z Zamościa trasę poleca Rybban

Wycieczka rowerowa z Zamościa przez Sitaniec do Ruskich Piask, Nielisza, Nawozu, Stawu Noakowskiego i Ujazdowa. Bardzo ciekawa trasana której nie zabraknie zabytków architektury, ciekawych krajobrazów. W Nieliszu znajduje się najwiekszy sztuczny zbiornik wodny na Lubelszczyźnie. Innymi ciekawostkami na trasie są niewątpliwie: cmentarz w Sitańcu z pomnikiem Śmierci i wieloma innymi starymi nagrobkami, Kościół w Sitańcu, przydrożne figurki św. Franciszka i św Jana Nepomucena w Złojcu, pałac w Ruskich Piaskach, kościół i cmentarz w Nieliszu, Cmentzrz wojenny w Nawozie, dwór w Stawie Noakowskim oraz zespół pałacowo - parkowy w Ujazdowie. Świetna propozycja rodzinnego zwiedzania i rekreacji.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Susiec nr 6 Szlakiem Kamieniołomów

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 48,1 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 45 min.
 • Przewyższenia: 118 m
 • Suma podjazdów: 1 105 m
 • Suma zjazdów: 1 099 m

RowerempoRoztoczu poleca trasę rowerzystom z Zamościa

SZLAKIEM KAMIENIOŁOMÓW, Trasa Nr 6, Gmina Susiec.
Długość trasy – ok. 48 km, nawierzchnia: asfalt – 35 km, szuter – 13 km. Stopień trudności – trasa średnia. Wskazany typ roweru – dowolny.
0,0 km z Suśca wyjeżdżamy na zachód. Poruszamy się szlakiem Green Velo aż do Józefowa. Na trasie zobaczymy kolejno: Muzeum Pożarnictwa w Oseredku i cmentarz wojenny w Błudku.
7,6 km – kamieniołom w Nowinach – wapienna ściana wyrobiska liczy około 150 m długości i 10 m wysokości. Nad urwiskiem ustawiono 6-metrową drewnianą platformę, z której można podziwiać panoramę Puszczy Solskiej.
9,1 km – rezerwat Czartowe Pole z charakterystycznymi wodo-spadami na Sopocie.
16,7 km – rynek w Józefowie. Z centrum Józefowa warto udać się 800 m na południe, do kamiennej baszty widokowej. Z jej tarasu na wysokości 15 m podziwiać można krajobraz wokół Józefowa z rozległymi kamieniołomami Babiej Doliny. Nieopodal znajduje się kirkut z macewami wykonywanymi z tutejszego kamienia.
Wracając na wysokości szkoły udajemy zielonym szlakiem rowerowym na południe - w stronę lasu. Droga zmienia się z szutrowej w asfaltową. Jedzie się tu z łatwością, a wszechobecny las uprzyjemnia wyprawę.
25,2 km – nad rzeką Sopot znajduje się Fryszarka – miejsce, gdzie w wytapiano żelazo. Po 3 km jazdy na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, by po kolejnych 3 km dotrzeć do rozwidlenia drogi i zielonego szlaku szlaku. Tu także skręcamy w prawo, w 3-kilometrową odnogę zielonego szlaku, która kończy się nad Tanwią w Borowych Młynach.
35,3 km – z Borowych Młynów udajemy się na wschód niebieskim szlakiem rowerowym do Suśca. Po leśnej wyprawie wyjeżdżamy koło zabytkowego kościoła pw. św. Jana Nepomucena, następnie na ul. Tomaszowską w Suścu. Skręcamy w prawo i jedziemy szlakiem Green Velo na wschód.
47,8 km – koniec trasy na stacji PKP Susiec.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Nad stawy i do Pałacu

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 40,37 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 31 min.
 • Przewyższenia: 75 m
 • Suma podjazdów: 152 m
 • Suma zjazdów: 162 m

Stokrotka21 poleca trasę rowerzystom z Zamościa

Trasa prowadzi bitą droga do Rudy Różanieckiej. Tam znajduje się kilka stawów hodowlanych. Na kilku z nich za odpłatnością można łowić ryby. Można też kupić rybę złowioną. Dominuje tam bardzo smaczny, bez bez zbędnych zapachów karp. Dalej krętą, asfaltową drogą, obok nieczynnych kamieniołomów i rezerwatu Bukowy Las do Młynków z czynnym, kiedyś wodnym, dzisiaj elektrycznym młynem zbożowym. kręta ścieżka szlaku żółtego doprowadzi nas do Narola. Robimy objazd miasta i boczną drogą dojeżdżamy do Pałacu Łosiów. Kontynuując jazdę przez Narol Wieś, następnie wieś Paary wracamy do Suśca.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: W Szczebrzeszynie chrząszcz w Zwierzyńcu konik z filmem

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 46,47 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 54 min.
 • Przewyższenia: 70 m
 • Suma podjazdów: 277 m
 • Suma zjazdów: 275 m

Jarr_Stone poleca trasę rowerzystom z Zamościa

Ruszamy z Górecka, przez Roztoczański Park Narodowy jedziemy do Zwierzyńca, później przez Kawęczyn do Szczebrzeszyna. Tu spotykamy dwa pomniki chrząszcza, jeden przy wjeździe do miasta, po lewej, drugi w centrum miasta. Wracamy do Górecka szlakiem Green Velo. Spotykamy koniki polskie, owce uhruskie. Na terenie Parku znajduje się kilka ciekawych instalacji przygotowanych przez artystów.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Trans 2.0 Sr 28 Niebieski Biały Połysk 2021

1 899,00 zł1 525,00 zł-20%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 299,00 zł1 859,00 zł-19%
miejsce #3

Kross

Kross Trans 2.0 Sr 28 Khaki Czarny Mat 2021

1 899,00 zł1 595,00 zł-16%
miejsce #4

Kross

Kross Trans 1.0 Sr 28 Czarny Szary Połysk 2021

1 599,00 zł1 339,00 zł-16%
miejsce #5

Kross

Kross Trans 1.0 M Sr 28 Czarny Szary Połysk 2021

1 499,00 zł1 349,00 zł-10%
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie kraje są najbardziej “odporne klimatycznie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie