Ścieżki rowerowe do 35 km od Zamościa. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 22 - 23 stycznia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 35 km od Zamościa
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 35 km od Zamościa gettyimages.com/FilmColoratStudio
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową w okolicy Zamościa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 22 - 23 stycznia mamy 5 ciekawych propozycji. Mogą mieć różne stopnie trudności czy dystansu, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 35 km od Zamościa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe niedaleko Zamościa warto wybrać w weekend 22 - 23 stycznia.

Wycieczki rowerowe w okolicy Zamościa

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 35 km od Zamościa, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 stycznia w Zamościu ma być -1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 80%. W niedzielę 23 stycznia w Zamościu ma być -1°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 50%.

🚲 Trasa rowerowa: Sławek Susiec Czwartą Linią

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 36,35 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 20 min.
 • Przewyższenia: 92 m
 • Suma podjazdów: 830 m
 • Suma zjazdów: 850 m

Slawomirec poleca trasę rowerzystom z Zamościa

Trasa: Susiec - Rebizanty - Szumy - Huta Różaniecka - przed Rudą Różaniecką w prawo drogą Czwarta Linia - Borowe Młyny - Susiec
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Trasa po Gminie Susiec

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 58,74 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 40 min.
 • Przewyższenia: 101 m
 • Suma podjazdów: 299 m
 • Suma zjazdów: 299 m

Stokrotka21 poleca trasę mieszkańcom Zamościa

Trasa "Po gminie Susie" ma długość ok. 58,8 km. Przebiega po urozmaiconym terenie tej gminy , wzdłuż dróg, rzek, przez wsie, pola i lasy.
W przeważającej części (ok. 46,2 km) biegnie drogami asfaltowymi. Jednak aby dotrzeć do ciekawych miejsc, zawiera odcinki gruntowe (często piaszczyste z krótkimi odcinkami o podłożu z domieszką gliny o łącznej długości 12,6 km ) pomiędzy następującymi miejscowościami lub miejscami:

 • Kocudza-Maziły - 2,5 km,
 • Ciotusza Nowa-Łuszczacz przez las - 1,5 km,
 • Róża-Ciotusza Nowa - 3 km,
 • Ciotusza Nowa-Majdan Sopocki Pierwszy - 2 km
 • Nowiny- rezerwat Czartowe Pole przez las i koło rzeki Sopot - 0,6 km,
 • Padurki Polskie (leżące na trasie Błudek-Borowe Młyny) - piąty kilometr na trasie Borowe Młyny-Susiec - droga częściowo szutrowa a w części gruntowa-piaskowa- łącznie 3 km. Alternatywą tego skrótu jest przejazd pełnego odcinka Błudek-Borowe Młyny-Susiec.
  Najbardziej odpowiednim rowerem jest rower Górski. Ze względu na występujące gruntowo-piaszczyste odcinki dróg, oraz różnicę poziomów sięgającą 170 m - trasa jest średnio-trudna.
  Wyjeżdżając spod stacji PKP w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara najciekawszymi obiektami lub miejscami na trasie są kolejno:
  młyn w Rybnicy Leśnej, rezerwat Nad Tanwią (Szumy), Ośr. Wyp. Strażnica Carska, widok z miejscowości Kocudza na rezerwat Bukowy Las, drewniany kościół w Łosińcu (dawna cerkiew), cmentarz wojenny w Łosińcu, pomnik J. Piłsudskiego w Zawadkach, można wspiąć się na wzniesienie Wapielnia (1,5 km od Łuszczacza), pomnik w Róży z 1943 r., zabytkowy młyn w Ciotuszy Nowej i budynek byłej gorzelni, zapora i pozostałości po młynie w Zubach (Majdan Sopocki Pierwszy), kąpielisko w Majdanie Sopockim Drugim, zabytkowy kościół w Majdanie Sopockim Drugim (była cerkiew), torfowiskowy rezerwat Nowiny, rezerwat Czartowe Pole, kamieniołom w Nowinach z platformą widokową, miejsce po obozie zagłady w Błudku, zabytkowy kościół w Suścu, w odległości 800m od Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu w kierunku na północ na wzniesieniu usytuowana jest wieża widokowa, stąd już tylko 1 km do miejsca startu - stacji PKP w Suścu.
  Uwaga!
  Dla osób, którym taki dystans sprawia trudność, istnieje możliwość skrócenia trasy pomijając odcinek z Ciotuszy Nowej do Łuszczacza i Róży, bądź zastąpić odcinek wiodący od rezerwatu Czartowego Pola w kierunku do Borowych Młynów, jadąc zgodnie ze szlakiem "Green Velo" obok Kamieniołomów w Nowinach bezpośrednio do Oseredka i Suśca.
  Życzę udanej wycieczki.
  Nawiguj

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Susiec nr 8 Czwartą Linią

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 33,79 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 56 min.
 • Przewyższenia: 87 m
 • Suma podjazdów: 803 m
 • Suma zjazdów: 775 m

Trasę rowerową mieszkańcom Zamościa poleca RowerempoRoztoczu

CZWARTĄ LINIĄ, Trasa Nr 8, Gmina Susiec
Długość trasy – ok. 33 km, nawierzchnia: asfalt – 15 km, szuter – 14 km, droga z płyt „jumbo” – 4 km, droga. Stopień trudności – trasa średnia, zalecany typ roweru – górski. Po drodze duże wzniesienie 305 m n.p.m. Na trasie można zobaczyć: „Szumy” w rezerwacie Nad Tanwią, widok z Kamienicy, ruiny cerkwi w Hucie Różanieckiej, Tanew w Borowych Młynach. Dla lepszej orientacji na leśnej drodze "Czwarta Linia" lepiej zabrać ze sobą mapę.
0,0 km – wycieczkę rozpoczynamy jadąc w kierunku Cieszanowa. Za Rebizantami pokonujemy strome wzniesienie Wału Huty Różanieckiej. Trudy podjazdu z rekompensują widoki pofałdowanych pół Roztocza (na północy) i Parku Krajobrazowego Puszczy Soskiej (na południu). Zjeżdżamy ze szczytu do Huty Różanieckiej, skąd szosą poruszamy się na południe w kierunku lasu.
9,0 km – ok. 100 m za dwoma kolejnymi asfaltowymi zjazdami (leżącymi po lewej stronie) skręcamy w prawo, w prostą szutrową drogę, oznakowaną na mapach jako Czwarta Linia. Po 1,5 km jazdy zauważymy po prawej stronie charakterystyczną leśną budkę.
13,1 km – przecinamy Huciańską Drogę w okolicy wzniesienia Łominos. Ok. 1 km dalej dojedziemy do poprzecznej szutrowej drogi. Skręcamy w nią w prawo, a po 700 m.
14 km – napotykamy nowo wybudowaną drogę. Niestety 4-kilometrowy odcinek tej drogi wykonany jest z betonowych płyt tzw. „jumbo” ze szczelinami powodującymi przenoszenie nieprzyjemnych drgań na ręce rowerzysty. Dalej na długości 1 km aż do Borowych Młynów droga jest już szutrowa. Wyjeżdżamy na poprzeczną, asfaltową szosę. Kierujemy się w prawo, przekraczamy rzekę i po 500 m jesteśmy w osadzie Borowe Młyny.
10,2 km – stąd udajemy się niebieskim szlakiem rowerowym na wschód, by szutrową drogą przez las dojechać do Suśca.
32,7 km – stacja PKP w Suścu.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Susiec - Rezerwat nad Tanwią - Szumy - Rezerwat Las Bukowy - Osada Młynki - Narol - Susiec

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 41,83 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 21 min.
 • Przewyższenia: 161 m
 • Suma podjazdów: 1 739 m
 • Suma zjazdów: 1 740 m

Trasę dla rowerzystów z Zamościa poleca Adr77

Pierwsze 8 km trasy po wyjechaniu z Suśca wiedzie przez piękny las.
Szlak kilkukrotnie przekracza rzekę Jeleń później Tanew. Na szóstym kilometrze docieramy do Rezerwatu Nad Tanwią, by podziwiać kaskady na rzece.
Po wyjechaniu z lasu kierujemy się asfaltem (bardzo ostry podjazd - 10%) w kierunku Huty Różanieckiej.
Po ok. 8 km. skręcamy w lewo w drogę asfaltową, na której teoretycznie ruch samochodowy jest zakazany.
Jedziemy aż do miejscowości Narol.
Później już praktycznie prosta droga asfaltowa przez Narol-Wieś, Paary, Rybnicę aż do Suśca.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerowa wycieczka po okolicach Nielisza

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 62,5 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 54 min.
 • Przewyższenia: 33 m
 • Suma podjazdów: 446 m
 • Suma zjazdów: 456 m

Rybban poleca trasę rowerzystom z Zamościa

Wycieczka rowerowa z Zamościa przez Sitaniec do Ruskich Piask, Nielisza, Nawozu, Stawu Noakowskiego i Ujazdowa. Bardzo ciekawa trasana której nie zabraknie zabytków architektury, ciekawych krajobrazów. W Nieliszu znajduje się najwiekszy sztuczny zbiornik wodny na Lubelszczyźnie. Innymi ciekawostkami na trasie są niewątpliwie: cmentarz w Sitańcu z pomnikiem Śmierci i wieloma innymi starymi nagrobkami, Kościół w Sitańcu, przydrożne figurki św. Franciszka i św Jana Nepomucena w Złojcu, pałac w Ruskich Piaskach, kościół i cmentarz w Nieliszu, Cmentzrz wojenny w Nawozie, dwór w Stawie Noakowskim oraz zespół pałacowo - parkowy w Ujazdowie. Świetna propozycja rodzinnego zwiedzania i rekreacji.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Czerwone wino nie takie zdrowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie