Przegląd tygodnia z 7.08.2022 w Zamościu. Najważniejsze wydarzenia od 31.07 do 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zamościa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.07 a 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów”?

Przegląd tygodnia: Zamość, 7.08.2022. 31.07 - 6.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów

Astrologowie uważają, że przyczyną konfliktów między niektórymi osobami, może być ich data urodzenia. Osoby o pewnych znakach zodiaku nie potrafią złapać ze sobą pozytywnego kontaktu i się zaprzyjaźnić. W najlepszym wypadku wolą schodzić sobie z drogi, w najgorszym - dochodzi między nimi do ostrych awantur. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku się nie lubią!

📢 Tancerka z Lubelszczyzny wystąpi w programie „Taniec z gwiazdami”. Z kim zatańczy Julia Suryś i kiedy zobaczymy ją na ekranie?

W jesiennej edycji Tańca z gwiazdami zadebiutuje tancerka z Lubelszczyzny. Julia Suryś zatańczy z aktorem Michałem Mikołajczakiem.

📢 Kolejny dzień Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pani Dorota i pan Mariusz odnowili przyrzeczenia małżeńskie [ZDJĘCIA]

Piątkowa wędrówka pątników należała do stosunkowo krótkich, ponieważ uczestnicy lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę mieli do przejścia „tylko” 16,5 kilometra. Na tym etapie wędrówki, jak co roku, wzięli udział we mszy świętej odprawianej w Sanktuarium u Świętej Otylii w Urzędowie. W trakcie Eucharystii miało miejsce symboliczne wydarzenie.

Tygodniowa prasówka 7.08.2022: 31.07-6.08.2022 Zamość: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zamościu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Lublinie ruszył Festiwal In Garden 2022. Browar Perła zamienił się w jeden wielki ogród! Zobacz zdjęcia

To już trzecia edycja festiwalu In Garden w Lublinie. Tereny zabytkowego browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 zamieniły się w kolorowe instalacje pełne kwiatów i miejsce do dyskusji dla profesjonalnych projektantów ogrodów i ludzi, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Ten festiwal trwający do niedzieli to uczta dla oka i prawdziwa gratka dla zapalonych ogrodników!

📢 Zamość. Wybierać i kupować! Fotoreportaż z pawilonu MHD w Zamościu z lat 60. ub. wieku

Te zdjęcia są jak wehikuł czasu. W 1967 fotograf Józef Dufa wybrał się do nowo otwartego pawilonu MHD przy ul. Lubelskiej w Zamościu. Zobaczył tam na wystawię pralkę „Frania”, szeroki wybór alkoholi, wód kwiatowych, ale także zabawek i innych towarów. Wszystko uwiecznił swoim obiektywem, jakby... nie mógł uwierzyć (takie odnosi się wrażenie) w „nowoczesność”, która wdarła się do jego rodzinnego miasta. Na zdjęciach widzimy także personel i klientów owego sklepu.

📢 Na Lubelszczyźnie może zagrzmieć. Niewykluczone też opady gradu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed burzami z gradem. Wydał alert I stopnia.

📢 To będzie kolejna atrakcja turystyczna. Rozpoczęła się budowa chaty słowiańskiej w Horodysku nad zalewem Maczuły. Zobacz zdjęcia

Gmina Leśniowice będzie miała wkrótce kolejną atrakcję turystyczną. W Horodysku nad zalewem Maczuły rozpoczęła się budowa chaty słowiańskiej. Idea przedsięwzięcia nawiązuje do dawnej historii tego miejsca, odkrytej podczas badań archeologicznych.

📢 Trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia z nocnego pokazu balonów w Parku Zdrojowym

W Nałęczowie od czwartku do niedzieli trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje, wśród których są m.in. nocne pokazy balonów w Parku Zdrojowym. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Joanna Żubrowa za zdobycie Zamościa dostała order Virtuti Militari. Należy jej się pomnik

W Zamościu istnieje ulica nazwana imieniem Joanny Żubrowej, jednej z najdzielniejszych i najbardziej barwnych kobiet – żołnierzy w naszych dziejach. Za niezwykłą odwagę, którą wykazała się w 1809 r., podczas odbicia tego miasta z rąk Austriaków, została (jako pierwsza niewiasta w dziejach) odznaczona krzyżem Virtuti Militari. W XIX-wiecznej Polsce Żubrowa była postacią bardzo popularną. Teraz jakby o niej zapomniano.

📢 Rewitalizacja placu Łuczkowskiego w Chełmie. Trwają prace rozbiórkowe. Zobacz zdjęcia

Na placu Łuczkowskiego w Chełmie wykonawca, zgodnie z harmonogramem, kontynuuje prace rewitalizacyjne. Obecnie obejmują one centralną część placu. Miejsce to zostało wygrodzone.

📢 Ceny warzyw i owoców na chełmskim bazarze. Ile zapłacimy za fasolkę szparagową, czereśnie, borówkę amerykańska, czy maliny? Zobacz zdjęcia

Na chełmskim bazarze przy ul Popiełuszki w piątek, 5 sierpnia, stragany pełne były świeżych owoców i warzyw. Był ogromny wybór borówek amerykańskich, a także śliwek, malin, moreli, brzoskwiń i czereśni. Wśród warzyw popularnością cieszyła się fasolka szparagowa, papryka, młoda kapusta, brokuły, ogórki gruntowe i pomidory. Jakie były ceny najczęściej kupowanych warzyw i owoców na chełmskim bazarze ? Sprawdź w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tych weekendowych (5-7 sierpnia) wydarzeniach na Lubelszczyźnie możesz wziąć udział za darmo! Zobacz, co wydarzy się w regionie

Zawody w lotach balonem, największy jarmark na Lubelszczyźnie, Festiwal Języka Polskiego, dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz cała masa festynów i festiwali - taki będzie pierwszy sierpniowy weekend w województwie lubelskim. Sprawdź, na jakie darmowe wydarzenia szczególnie warto się wybrać 5-7 sierpnia w naszym regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Polak potrafi? Czekamy na węgiel z dalekiego Kazachstanu

To niezwykła sytuacja. Węgla na lubelskich składach opału na razie brakuje lub jest bardzo drogi. Przedsiębiorcy jednak nie załamują rąk i organizują transporty „towaru” aż z Kazachstanu. Docierają one do Polski ciężarówkami na rejestracjach kazachskich, tadżyckich czy uzbeckich.

📢 Hrubieszów. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 74. Zginął motorowerzysta

Do wypadku z udziałem motorowerzysty doszło w piątek rano. Niestety mężczyzna nie przeżył. Na miejscu pracuje policja, ruch odbywa się wahadłowo.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Za pątnikami drugi dzień wędrówki. Zobacz zdjęcia

Za pątnikami już drugi dzień wędrówki na Jasną Górę. Tego dnia pokonali 29 kilometrów. Pomiędzy wyznaczoną trasą z Bełżyc do Urzędowa, konkretnie w Chodlu, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej. W piątek rano wyruszyli z Urzędowa w dalszą podróż by 14 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zamość. „Widząc te straty, sam tylko z szablą na owen impet skoczył”. Zapomniany czyn Jegomościa Wickiego

Trwa remont Starej Bramy Lwowskiej w Zamościu. Budowla powstała w XVI wieku i należy do najcenniejszych zabytków miasta. Ma ona bogatą i niezwykle ciekawą historię. To tam bohaterskiego czynu dokonał niejaki Jegomość Wicki. Niewiele o nim wiadomo.

📢 To było niezwykle klimatyczne 18. Spotkanie Trzech Kultur w Wojsławicach. Zobacz zdjęcia

Tegoroczne XVIII Spotkanie Trzech Kultur w Wojsławicach zgromadziło licznych gości i artystów. To niezwykle klimatyczna impreza. Przez wieki Wojsławice były bowiem tyglem trzech kultur, na którym wykuwało się społeczne oblicze miasta, jego tożsamość i dziedzictwo. Mieści się tu kościół, cerkiew i synagoga i w tych miejscach oraz na wojsławickim placu targowym, w minioną niedzielę, rozbrzmiewała muzyka i śpiew w trzech językach. Zobacz zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To najstarsze w Polsce mauzoleum w kształcie piramidy będzie dostępne dla turystów. Zabytkowa wieża ariańska w Krynicy zostanie odnowiona

Zabytkowa wieża ariańska w Krynicy jeszcze w tym roku odzyska swój dawny wygląd i stanowić będzie atrakcję turystyczną. Gmina Krasnystaw podpisała już umowę z firmą, która zajmie się rewitalizacją obiektu.

📢 Spłonął drewniany dom w powiecie zamojskim. Straty wyniosły 150 tys. zł

150 tys. zł wyniosły straty po pożarze, do jakiego doszło w powiecie zamojskim. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Pątnicy dotarli do Bełżyc i wyruszyli w dalszą drogę. Zobacz zdjęcia

Upłynął już pierwszy dzień tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy, po przejściu ponad 26 km dotarli do Bełżyc, gdzie spędzili noc, skąd w czwartkowy (4 sierpnia) ranek wyruszyli w dalszą trasę. Pielgrzymi podzielili się na dwie kolumny - jedna kieruje się w stronę Urzędowa, zaś druga - do Opola Lubelskiego. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Politycznie: posłowie Kurzawa i Sobolewski o reparacjach od Niemiec

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie