Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ". Modele i modelki na czerwonym dywanie zamojskiego przedszkola (ZDJĘCIA)

Lila Pietrusiewicz
Chociaż Światowy Dzień Ziemi będziemy obchodzić 22 kwietnia już ponad miesiąc temu dzieci pod opieką swoich opiekunów i rodziców z zamojskiego Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi pokazały, co to znaczy mieć wyobraźnię proekologiczną oraz jak można wykorzystać surowce wtórne.

28.02.2017 o godz. 10.00 sala Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu zamieniła się w wybieg dla modelek i modeli. Dzieci 5 – 6 letnie wzięły udział w trzeciej edycji konkursu na projekt i wykonanie stroju z surowców wtórnych pt. "Pokaz mody ekologicznej".

– Celem konkursu było podnoszenie społecznej świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na konieczność ochrony środowiska naturalnego poprzez własną aktywność i właściwe zachowania, tworzenie warunków do podejmowania działalności twórczej, budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie strojów i ich pokaz, rozwijanie własnych zainteresowań i uzdolnień poprzez występy przed publicznością – podkreślała Jadwiga Bartoszczyk dyrektor Przedszola nr 13 w Zamościu.

Na konkurs zgłosiło się 22 uczestników, którzy prezentowali na czerwonym dywanie stroje wykonane z różnych surowców wtórnych. Każdy projekt był szczególny i zasługiwał na wyróżnienie.

Komisja złożona z dwóch przedstawicieli Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu, Jadwiga Bartoszczyk dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 w Zamościu oraz jednego pracownika pedagogicznego z w/w placówki postanowiła uhonorować upominkami wszystkich uczestników konkursu.

Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Przewidziane były trzy nagrody główne /I miejsce, II miejsce, III miejsce/ oraz 5 wyróżnień.

Nagrody :
I miejsce otrzymał: Ignacy Różański
II miejsce otrzymała: Aleksandra Wołos
III miejsce otrzymała: Natalia Reder

Wyróżnienia:
Dorota Szewczuk
Krystian Czubek
Jakub Gąsowski
Kacper Gałka
Mateusz Chruściński

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele: Dorota Piekarczuk, Renata Łuszczyńska, Jolanta Ćwik, Barbara Korniewska.

– Należy dodać, że z funduszy przekazanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu został też wyposażony w nagrody drugi konkurs – międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Coś z niczego”, którego celem było kształtowanie właściwych postaw i wzorców, zachowań ekologicznych, dotyczących ochrony środowiska naturalnego wśród dzieci; rozszerzanie wiedzy dotyczącej gospodarowania odpadami surowcowymi oraz ponownego ich wykorzystania – zaznaczają Organizatorzy przedsięwzięcia.

Konkurs był skierowany do dzieci 5-6 letnich. Zadanie polegało na wykonaniu przedmiotu-zabawki z surowców wtórnych. Na konkurs wpłynęło 16 prac z Przedszkola Miejskiego nr 14, Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkola Miejskiego nr 5, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 9, Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Prace oceniła przez komisja, która nagrodziła uczestników "Konkursu mody ekologicznej" .

I miejsce zajęła praca z Przedszkola nr 9 w Zamościu,
II miejsce praca z Przedszkola nr 14 w Zamościu,
III miejsce praca z Przedszkola nr 4 w Zamościu.

Wyróżnienia otrzymało czterech autorów prac z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu oraz praca z Przedszkola nr 9 w Zamościu, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Jarosława Bartłomieja Maluha Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu. Przekazane fundusze przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu wykorzystano na zakup nagród rzeczowych dla uczestników konkursu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto