Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piesze przejścia graniczne na Roztoczu? Apeluje o nie organizacja turystyczna

Joanna Nowicka
Roztocze: Organizacja Turystyczna apeluje o piesze przejścia graniczne
Roztocze: Organizacja Turystyczna apeluje o piesze przejścia graniczne archiwum
Lokalna Organizacja Turystyczna apeluje o otwarcie pieszych przejść granicznych z Ukrainą na terenie Roztocza. Zdaniem LOT, takie rozwiązanie znacznie poprawi infrastrukturę turystyczną. Treść apelu publikujemy w całości. Co Wy myślicie na ten temat?

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze zwracamy się z otwartym apelem do instytucji odpowiedzialnych za organizację i utrzymanie przejść granicznych w województwie lubelskim i podkarpackim o otwarcie nowych pieszych i rowerowych przejść w regionie Roztocza i na całej długości granicy Polski z Ukrainą.

LOT Roztocze jest organizacją, która działa w imieniu branży turystycznej oraz samorządów regionu Roztocza i jej zadaniem jest m.in.: wspieranie działań społecznych i gospodarczych na rzecz rozwoju turystyki oraz działanie na rzecz poprawy infrastruktury turystycznej.

Roztocze łączy Polską i Ukrainę, niestety swobodne podróżowanie po całym regionie w celach turystycznych jest utrudnione z uwagi na ogólną małą ilość przejść granicznych oraz brak przejścia pieszo-rowerowego. Co roku spotykamy się z pytaniami turystów w jaki sposób mogą odwiedzić ukraińską część regionu wraz ze Lwowem. Niestety nie mamy dla nich prostych odpowiedzi. Polska komunikacja publiczna oferuje tylko jedno weekendowe połączenie z Tomaszowa Lubelskiego do Lwowa. Podróżowanie komunikacją ukraińską niesie ze sobą wiele niezrozumiałych dla turystów problemów np.: nieregularność

i niepewność rozkładowych połączeń oraz standard pojazdów. Z braku alternatywy wypoczywający na Roztoczu z korzystają z popularnych, jednodniowych wycieczek organizowanych przez biura podróży. Istnieje jednak duża grupa turystów indywidualnych, którzy chcieliby swobodnie przekraczać granicę bez konieczności oczekiwania w długich samochodowych kolejkach. Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby utworzenie korytarzy ruchu pieszego i rowerowego na przejściu granicznym w Hrebennem oraz budowanych w Budomierzu i Dołhobyczowie. Według nas podniosłoby to znacząco turystyczną atrakcyjność regionu i przyczyniło się do rozwoju nowych form turystyki przygranicznej (rajdy piesze i rowerowe). Lepsze wykorzystanie tego potencjału stanowiłoby przewagę konkurencyjną regionu i znacząco wpłynęło na rozwój branży turystycznej miejscowości leżących w okolicach przejść.

Przyłączamy się do kampanii na rzecz dopuszczenia ruchu pieszego na polskiej granicy wschodniej prowadzonej przez portal „Port Europa”. Zwracamy się do innych organizacji turystycznych oraz samorządów regionu o wystosowanie podobnych apeli, uchwał lub rezolucji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto