Pewna wygrana juniorów Padwy Zamwość na inaugurację Mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia

Dariusz Jóźwiak
Juniorzy Padwy Zamość w bardzo dobrym stylu rozpoczęli rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski. W swojej hali rozgromili drużynę z Ostrowca Świętokrzyskiego 38:25.

Udanie rozpoczęły się dla juniorów Padwy Zamość rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski juniorów, które rozpoczęły się w piątek 5 lutego w zamojskiej hali OSiR.

Na inaugurację mistrzostw gospodarze zmierzyli się z KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski. Początkowe minuty spotkania były nerwowe i opiewały w liczne błędy. Jednak już po kilku minutach, gdy żółto-czerwoni opanowali nerwy od razu narzucili swoje warunki gry. Gospodarze grali twardo w defensywie i skutecznie w ataku. Blok defensywny świetnie uzupełniał bramkarz, który raz po raz bronił ataki przeciwników. Tak stanowcza gra zapewniła zawodnikom Padwy prowadzenie do przerwy wynikiem 17:8.
W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy nie zwolnili tempa i w dalszym ciągu atakowali bramkę przeciwnika. Skutkiem, czego było prowadzenie już po 5 minutach 2. połowy wynikiem 23:11. Pomimo korzystnego wyniku w grze gospodarzy nie pojawiło się rozluźnienie wręcz przeciwnie żółto-czerwoni wciąż dążyli do celu, aby jeszcze bardziej powiększyć swoje prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 38:25 dla zamościan.

Po meczu trener Padwy bardzo chwalił swoich zawodników:
- Nie spodziewaliśmy się tak korzystnego wyniku, ponieważ nie znaliśmy w ogóle przeciwnika. Bałem się jedynie o to, aby nie przegrać sami ze sobą. Zespół jest przygotowany do rozgrywek mentalnie, motorycznie i pod każdym względem. Mam bardzo młody skład, ponieważ część z chłopaków mieści się jeszcze w grupie juniorów młodszych i dlatego obawiałem się czy udźwignął tą presję. Jestem zadowolony z chłopaków i oby tak dalej – mówił Michał Zielonka, trener juniorów Padwy Zamość.

W sobotę zawodnicy Padwy zmierzą się o godzinie 13 z zespołem SKS Kusy Kraków. Spotkanie będzie można obejrzeć na funpage Padwy Zamość na facebooku.