Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O płodach rolnych, drogach i stanie bezpieczeństwa powiatu tomaszowskiego

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Obrady odbędą się sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. (przy ul. Lwowskiej 68)
Obrady odbędą się sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. (przy ul. Lwowskiej 68) Bogdan Nowak
Sesja tomaszowskiej Rady Powiatu odbędzie się w piątek (31 marca). W programie wiele ważnych uchwał. Zaplanowano także m.in. przyjęcie stanowiska w sprawie „podjęcia działań odnośnie napływu płodów rolnych na teren Polski, a wręcz o zablokowanie ich importu”.

Na początku radni wysłuchają m.in. informacji o stanie bezpieczeństwa powiatu tomaszowskiego w 2022 roku, informacji nt. bezpieczeństwa epizootycznego oraz weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego (zostanie przygotowana przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tomaszowie Lub.) oraz m.in. informacji z wykonania planu finansowego „wydzielonego rachunku środków Funduszu Pomocy za 2022 rok”.

Radni powiatowi rozważą także powierzenie gminie Jarczów prowadzenia zadań zarządzania drogami powiatowymi. Chodzi o remont i przebudowę traktu z Machnowa Nowego przez Jurów do Jarczowa. Podejmą również decyzję w sprawie udzielenie dotacji dla Parafii Rzymsko –Katolickiej pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rzeplinie.

W programie sesji także zmiany w wieloletniej prognozie finansowej oraz wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej na 2023 rok. Nie tylko. Niewykluczone, że rada przyjmie także m.in. stanowisko dotyczące „podjęcia działań odnośnie napływu płodów rolnych na teren Polski, a wręcz o zablokowanie ich importu”.

Obrady odbędą się sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. (przy ul. Lwowskiej 68). Początek godz. 15.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto