Nowe szanse na zatrudnienie – Lubelskie otwiera się na pracowników

Materiał informacyjny pracuj.pl
Udostępnij:
Rok 2020 nie sprzyja poszukiwaniu zatrudnienia? Niekoniecznie. Rekruterzy uważają, że każdy moment może okazać się dobry na znalezienie nowej pracy. Potwierdzają to obecne wyniki z rynku zatrudnienia. W okresie od maja do sierpnia na portalu Pracuj.pl odnotowano ponad 5500 nowych ogłoszeń o pracy w Lubelskiem. Po trudnych miesiącach związanych z lockdownem pracodawcy wrócili do bardziej wzmożonych rekrutacji – i oby ten trend utrzymał się także na jesieni!

Rynek pracy powraca do normy po lockdownie

Epidemia koronawirusa spowodowała wyraźne spowolnienie gospodarcze w skali całego kraju. Prognozy na temat ewentualnego odbicia po etapie rozmrażania gospodarki były bardzo ostrożne. Jednak na podstawie danych opublikowanych przez Pracuj.pl można już powiedzieć, że rynek zatrudnienia odżywa, a pracodawcy chętniej wracają do rekrutacji.

Praca w Lublinie – ale czy tylko?

Najwięcej ofert zatrudnienia jest oczywiście w stolicy województwa – Lublinie. Coraz więcej wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej jest też jednak w Zamościu czy Chełmie oraz mniejszych miejscowościach. W ostatnim czasie stopa bezrobocia wyraźnie obniża się także w powiatach łukowskim czy biłgorajskim.

Jak znaleźć pracę?

Przede wszystkim działać! Im więcej CV wyślemy, tym większa szansa, że uda nam się zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Warto dopracować swój życiorys, przygotować się do spotkania z rekruterem i korzystać z nowych możliwości – także ofert pracy zdalnej.

Być może praca czeka tuż za rogiem!

Zobacz oferty pracy w Lubelskiem!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowe szanse na zatrudnienie – Lubelskie otwiera się na pracowników - Kurier Lubelski

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie