Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Kultury w Lublinie. W tym roku potrwa aż siedem tygodni! Zobacz zdjęcia pierwszych instalacji

Tegoroczna edycja Nocy Kultury w Lublinie jest wyjątkowa. I nie chodzi tu tylko o instalacje artystyczne, które wypełniły przestrzeń Starego Miasta i okolice deptaka. Przyciągające tłumy lublinian i turystów wydarzenie, w tym roku potrwa aż siedem tygodni!

Noc Kultury powróciła do Lublina po roku przerwy związanej z pandemią koronawirusa. Pierwsze instalacje w obrębie Starego Miasta i placu Łokietka można podziwiać od piątku (4 czerwca). Są wśród nich m.in.: „żyrandole” na Grodzkiej 7, 5 i 3, które powstały z tysięcy piłeczek ping-pongowych, kolorowe podświetlane ryby wiszące tuż przed Bramą Krakowską, nietoperze zdobiące ul. Dominikańską oraz instalacja „Planeta Lublin” w postaci przykuwającego uwagę przechodniów ogromnego globusa, stojącego naprzeciwko ratusza.

Ale to nie wszystko. W trakcie tegorocznej, aż 7-tygodniowej Nocy Kultury sztuka prezentowana w przestrzeni publicznej będzie się zmieniać. Choć w tym roku zabraknie ulicznych performance-ów i spektakli, to i tak na lublinian i turystów czeka szereg atrakcji, w myśl hasła przewodniego tej edycji - „Moc Kultury”.

Dla zainteresowanych szczegółami wydarzenia powstała specjalna mapa festiwalu, z której można korzystać podczas spacerów. To na niej znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące umiejscowienia poszczególnych instalacji w obrębie miasta.

Noc Kultury 2021 potrwa do 21 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Noc Kultury w Lublinie. W tym roku potrwa aż siedem tygodni! Zobacz zdjęcia pierwszych instalacji - Kurier Lubelski

Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto