Luty w Zamościu: Przegląd prasy ze stycznia 2023 w Zamościu, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zamość zmienił się  w styczniu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zamość zmienił się w styczniu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zamościa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Bundeswehra dotarła do Sitańca. Teraz szukane są odpowiednie lokalizacje dla wyrzutni Patriot”?

Przegląd stycznia 2023 w Zamościu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Bundeswehra dotarła do Sitańca. Teraz szukane są odpowiednie lokalizacje dla wyrzutni Patriot

Na filmie opublikowanym we wtorek (31 stycznia) na oficjalnym profilu Bundeswehry uwieczniono kolumnę pojazdów pomalowanych w brązowo-zielone barwy. Suną one gdzieś po drogach Zamojszczyzny. Na ich przyczepach można zauważyć wojskowy sprzęt, który może być elementami wyrzutni Patriot. Są one oczekiwane od tygodni. Bo mają chronić przed ewentualnymi atakami powietrznymi województwo lubelskie oraz całą wschodnią flankę NATO.

📢 Nie popełniliśmy błędu zaniedbania. Zarząd Dróg Grodzki w Zamościu odwołuje się od kary nałożonej przez WIOŚ

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie nałożył na miasto Zamość karę w wysokości 500 tys. zł. Chodzi o strategiczną mapę hałasu dla tego miasta. Powinna zostać dostarczona do WIOŚ w terminie do 30 czerwca. Tak się nie stało. Teraz zamojski Zarząd Dróg Grodzkich odwołuje się od tej decyzji.

📢 Do pięknej kapliczki stojącej niedaleko Trzęsin warto wybrać się także zimą

Spokój tego miejsca przyciąga jak magnes. Drewniana kapliczka pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego znajduje się w lesie, kilkaset metrów od miejscowości Trzęsiny (gm. Radecznica). Podobno została postawiona w 1803 roku. Wierni się tam modlą oraz piją krystalicznie czystą wodę z pobliskiego źródełka. Nie brakuje tam także turystów. Przybywają również zimą.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Zamość: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Zamościa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Studniówka 2023. Za nami bal studniówkowy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie bawili się w minioną sobotę na balu studniówkowym w Dworku Pan Tadeusz.

📢 Złote czasy zamojskiej komunikacji autobusowej. Uwieczniono je na starych fotografiach

W 1959 roku zamojski PKS zatrudniał 160 pracowników, w 1964 r. – 509 osób, a w 1972 r. - około 900. Każdego roku autobusy tego przedsiębiorstwa przewoziły setki tysięcy pasażerów, a ciężarówki mnóstwo towarów (w 1979 r. w sumie 1,1 mln ton). W „złotych czasach” z zamojskiego dworca odjeżdżało codziennie ponad 400 autobusów. Potem przedsiębiorstwo zaczęło stopniowo podupadać. Nie wytrzymało konkurencji. Jednak zamojska komunikacja samochodowa to nie tylko PKS. Ma ona przecież ponad wiekową historię.

📢 Niemieckie Patrioty dotarły już do Polski. Będą ważnym elementem ochrony wschodniej flanki NATO

Do Polski trafiły dwie z trzech zapowiadanych nowoczesnych baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych systemów Patriot. Ich transport do naszego kraju rozpoczął się w poniedziałek (23 stycznia). Konwój z systemami wyruszył z Gnoien w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

📢 Kupują w Zamościu dywany, wykładziny, kosmetyki. Wygląda na to, że niemieccy żołnierze pozostaną na dłużej

Do Zamościa dotarły już pojazdy Bundeswehry. Żołnierze niemieccy w mundurach i po cywilnemu byli widziani w jednej z zamojskich galerii oraz w dużym markecie budowlanym. Zrobili trochę mniejsze wrażenie niż amerykańscy wojacy, którzy jakiś czas temu stacjonowali w podzamojskim Mokrem. Jednak o ich obecności od kilku dni powszechnie mówi się na Zamojszczyźnie.

📢 Stare systemy grzewcze do wymiany. Mieszkańcy Zamościa mogą skorzystać ze wsparcia

Zamojski magistrat ogłosił nabór wniosków na udzielenie dotacji dotyczących wymiany starych systemów grzewczych w miejscowych budynkach. Wnioski można składać od 1 lutego do 15 lutego w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość, ul. Rynek Wielki 13. Dotyczy to jednak tylko mieszkańców Zamościa.

📢 Lubelskie. Nieoznakowane radiowozy w regionie! Sprawdź, jakimi samochodami policjanci ścigają piratów drogowych [CZ. I]

Kierowcy codziennie mijają je na trasach naszego regionu. Dla piratów drogowych są one prawdziwą zmorą. Mowa o nieoznakowanych radiowozach. Zobacz, jakimi samochodami poruszają się funkcjonariusze lubelskiej drogówki. Oto niektóre z nich. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Atrakcje turystyczne w regionie. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę [LISTA]

Ferie zimowe zachęcają do wyjazdów poza granice naszego województwa. Ale jak mawiał Stanisław Jachowicz "cudze chwalicie, swego nie znacie". Lubelszczyzna obfituje w prawdziwe perełki, które warto odwiedzić, a co najlepsze nie trzeba planować całej podróży, tylko wystarczy wsiąść w samochód i pojechać! W poniższej galerii przedstawiamy miejsca, do których można udać się, pospacerować i naładować baterie z dala od zgiełku miasta. Zainspiruj się do tych małych podróży, a kto wie, może wciągnął cię tak, że nie będziesz chciał jechać nigdzie indziej? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pojechali morsować aż do Szwecji. Zobacz zdjęcia

Po raz pierwszy zlot morsów z całej Polski odbył się w mieście Karlskrony w Szwecji. Wzięło w nim udział aż 640 morsów. Uczestniczyły w nim również morsy z Lubelszczyzny. Do 31 osobowej grupy Chełmskiego Klubu Morsów dołączyły morsy z Krasnegostawu, Zamościa, Hrubieszowa i Janowa Lubelskiego.

📢 Poszukiwani alimenciarze z województwa lubelskiego. Poznajesz kogoś? Sprawdź

Te osoby są poszukiwane przez lubelską policję w myśl art. 209 Kodeksu Karnego. To oni uchylają się od płacenia alimentów. Zobacz wizerunki osób, których szukają policjanci z naszego regionu. Rozpoznajesz kogoś z nich i wiesz, gdzie obecnie może przebywać? Niezwłocznie skontaktuj się z policją! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsi stomatolodzy w województwie lubelskim. Tych specjalistów polecają zadowoleni pacjenci. Sprawdź

Oto najlepsi dentyści w województwie lubelskim. Poznaj ranking stomatologów z regionu. Zestawienie powstało na podstawie opinii pacjentów, którzy wystawili swoje oceny na stronie znanylekarz.pl. Po uwagę braliśmy tylko tych specjalistów, którzy cieszą się tam największą liczbą pozytywnych opinii. Sprawdź, gdzie przyjmują najczęściej polecani stomatolodzy z Lubelszczyzny. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Licytacje komornicze nieruchomości w regionie. Te domy mogą być twoje w okazyjnej cenie. Sprawdź

Komornicy licytują domy i mieszkania w województwie lubelskim. Jeśli szukasz nowego lokum, przejrzyj aktualne ogłoszenia licytacji w regionie. Te nieruchomości mogą być twoje w atrakcyjnej cenie! Zobacz aktualne oferty. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Trąba powietrzna przetoczyła się przez Zamość. Blaszane garaże pofrunęły na tory. Na szczęście nikomu nic się nie stało

Mieszkańcy Zamościa mówią o trąbie powietrznej. Na szczęście jej zasięg nie był chyba duży. W środę (18 stycznia) potężna wichura przetoczyła się w okolicach ulicy Zamoyskiego w Zamościu. Uszkodzonych zostało 19 blaszanych garaży. Niektóre z nich wichura podniosła do góry i przestawiła... na tory kolejowe. Uszkodzone zostały także samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Zamość mokry, zapłakany. Coś złego dzieje się z ciśnieniem atmosferycznym. Łyżwiarzy jednak nie brakuje

Nad miastem przewalają się wielkie chmury z których jednocześnie pada deszcz i sypie śnieg. Temperatura na termometrach ledwie przekroczyła zero więc na ulicach i chodnikach jest ślisko, a po zamojskim Starym Mieście przemykają jedynie nieliczni przechodnie, wielu z parasolami. Bo cały Zamość jest dzisiaj mokry, zapłakany. Na Rynku Wielkim nadal działa jednak lodowisko. I chętnych do ślizgania po lodzie i… wodzie nie brakuje.

📢 To był niezapomniany bal studniówkowy. Tak bawili się uczniowie I LO w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Ten bal studniówkowy na długo zostanie w pamięci tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Uczniowie bawili się doskonale w minioną sobotę, w pięknych wnętrzach hotelu Regent w Pawłowie. Zobacz zdjęcia z balu w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Baterie Patriot na straży województwa lubelskiego. Już do nas jadą

  • Będą one wpięte w polski system dowodzenia, polski dowódca będzie decydował o ich użyciu - powiedział we wtorek (17 stycznia) Mariusz Błaszczak, wicepremier RP oraz szef Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o baterie systemu Patriot, które mają niebawem trafić na Lubelszczyznę. Ich „relokacja” z Niemiec już się rozpoczęła.

📢 „Koniki polskie charakteryzuje ufność do człowieka”. Odwiedziliśmy je we Floriance

To wspaniałe stworzenia. Koniki polskie są bardzo odporne na złe warunki atmosferyczne. Dobrze też znoszą ewentualne, okresowe niedobory paszy. Są pojętne (dlatego doskonale pracują m.in. w zaprzęgu) i silne. Klacze charakteryzuje też duża płodność. Rodzą źrebięta do późnego okresu życia. Stado koników polskich można oglądać we Floriance, na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wybraliśmy się tam kilka dni temu.

📢 Jak w „Zemście” Aleksandra Fredry. Wspaniały zamek Kamieniec i jego fascynująca historia

Nastrój tego miejsca jest niesamowity, inspirujący, poetycki, ale także trochę ponury. Położony na skalnym wzgórzu zamek w Kamieńcu to (na pograniczu Korczyny i Odrzykonia w powiecie krośnieńskim) pochodzi z XIV wieku. To niezwykły przykład połączenia starej, gotyckiej warowni z unikatowym, trochę dzikim krajobrazem. Może dlatego zamek wygląda jakby żywcem przeniesiony z „Władcy Pierścieni” Tolkiena. Jego historia związana jest jednak z innym, wybitnym dziełem literackim.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie