Lipiec w Zamościu: Przegląd prasy z czerwca 2022 w Zamościu, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zamościa czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zamościa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Hrubieszów. Chodzi o zboże z Ukrainy. Protest AGROunii przed biurem poselskim Jacka Sasina”?

Przegląd czerwca 2022 w Zamościu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Hrubieszów. Chodzi o zboże z Ukrainy. Protest AGROunii przed biurem poselskim Jacka Sasina

Związkowcy z AGROunii uważają, że zboże, które trafia do naszego kraju z Ukrainy nie jest kontrolowane. Dlatego zalewa polski rynek. Konferencję w tej sprawie zorganizowano w środę (29 czerwca) w magazynie należącym do Jacentego Kopery, gospodarza z Małkowa Nowego (gm. Mircze). Potem odbył protest.

📢 Lubelszczyzna. Ten malowniczy zalew to ulubione miejsce rybaków, ale wypoczywają tu również mieszkańcy z całego regionu. Zobacz zdjęcia

Nad zalewem w Majdanie Zahorodyńskim, w gminie Siedliszcze, w minioną upalną niedzielę jeszcze późnym popołudniem wypoczywało bardzo dużo osób. Jest to ulubione miejsce wędkarzy, ale również mieszkańców z całego regionu.

📢 Zamość. Okazały gmach dawnej Akademii Zamojskiej bez dachu. Bryła tej monumentalnej budowli zmieni się, wypięknieje

Trwają tam remonty. Obejmują one m.in. one obszerne poddasze dawnej Akademii Zamojskiej. Zostanie ono w całości przebudowane, dzięki czemu odtworzony będzie "pierwotny gabaryt obiektu".

Prasówka lipiec Zamość: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Zamościa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zamość. Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 17-latka. Płetwonurkowie wyłowili jego ciało

Poszukiwany od piątku 17-latek z powiatu tomaszowskiego utonął w zamojskim zalewie. Jego ciało zostało wyłowione przez płetwonurków.

📢 Zamość. W nieczynnym zbiorniku na nieczystości znaleziono dwa ciała

Tragicznie zakończyło się poszukiwanie 64-letniego mieszkańca Szczebrzeszyna. Ciała jego i jego kolegi znaleziono w nieczynnym zbiorniku na nieczystości na posesji, którą zamieszkiwał.

📢 Zamość. Aktorzy z Kijowa i Lwowa brawurowo rozpoczęli Zamojskie Lato Teatralne

Było barwnie, bajecznie, pomysłowo i bardzo wesoło. Rozpoczęło się Zamojskie Lato Teatralne. W sobotę (25 czerwca) na miejscowym Rynku Wodnym wystąpił Kijowski Teatr Uliczny Highlights. Mali miłośnicy teatru zobaczyli widowisko pt. „Wesoła bajka o smutnej królewnie”.

📢 Trwa 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zobacz fotorelację

W Kazimierzu Dolnym w ten weekend (25-26 czerwca) odbywa się najważniejszy festiwal śpiewaków i kapel ludowych w Polsce. To okazja, by zapoznać się z tradycyjną muzyką. W programie dwudniowego wydarzenia znalazły się nie tylko koncerty, ale także m.in. warsztaty i zabawy ludowe oraz widowisko. Ostatni koncert tegorocznego festiwalu zaplanowano na godz. 17 w niedzielę, a wcześniej odbędzie się m.in. ogłoszenie wyników części konkursowej i występy laureatów.

Zobacz fotorelacją z pierwszego dnia 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, klikając w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gmina Zamość. Spółka Laude wybudowała najnowocześniejszy terminal przeładunkowy w Polsce

Jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w kraju, a także największym obecnie terminalem należącym do Laude Smart Intermodal. Obiekt wybudowano właśnie przy stacji kolejowej Bortatycze (linia kolejowa LHS). Będzie przyjmował ładunki przywożone do naszego kraju po szerokim torze z Ukrainy. Inwestycja pochłonęła prawie 30 mln zł.

📢 Lubelskie. Od początku wakacji w regionie utonęły dwie osoby. Płetwonurkowie szukają zaginionego 17-latka

W ciągu jednego popołudnia w województwie lubelskim doszło do dwóch utonięć i jednego zaginięcia nad wodą. Z udziałem płetwonurków wciąż trwają poszukiwania zaginionego 17-latka.

📢 Lubelskie. 40-kilometrowa kolejka przy granicy. Zapowiedziano zawieszenie ruchu samochodów osobowych

Kolejka pojazdów do przekroczenia granicy na przejściu Dorohusk-Jagodzin sięga aż za Stołpie. Oznacza to, że ma ona ok. 40 km długości.

📢 Lubelskie: "Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody..." Noc świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej

W Muzeum Wsi Lubelskiej obchodzono wczoraj (24.06) noc św. Jana. Z tej okazji, na mieszkańców którzy przybyli tego dnia do muzeum czekało emocjonujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Na miejscu czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe, dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana - uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką medycyny ludowej oraz poznać kilka ziół i ich właściwości. Dodatkowo, chętni mogli nauczyć się samodzielnie wić wianek oraz poznać tradycyjne sobótkowe pieśni. Na najmłodszych czekały wyzwania plastyczne oraz konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci. Wydarzenie zostało dopełnione przez występ zespołu obrzędowego z Hańska, który wystawił przedstawienie pt. „Wilija Św. Jana".

Aby zobaczyć galerię z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chirurg z Zamościa ujął się za pacjentami szpitala „papieskiego”. Złożył na siebie donos

To nietypowa, chyba wyjątkowa sytuacja. Lekarz chirurgii naczyniowej pracujący w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wyliczył ile trwały niektóre wizyty w poradni, gdzie pracuje. To 6,5 minuty. Uznał, że to narusza prawa chorych. Dlatego zdecydował się na „desperacki” krok. Powiadomił o tym szpitalnego rzecznika praw pacjenta. Sprawa zrobiła się głośna.

📢 Zamość. Odwracamy głowy od zielonej brei. To ma się niebawem zmienić

  • Rzeka Łabuńka na odcinku od ul. Szczebrzeskiej, aż do ul. Sadowej wygląda okropnie, coraz gorzej – złości się pan Tomasz z Zamościa, jeden z naszych Czytelników (nazwisko do wiadomości redakcji). - Zarosła zielskiem, a w niektórych miejscach stała się zieloną breją. Tkwią w niej plastikowe butelki i inne śmieci. To nieodpowiednia wizytówka miasta.

📢 Weekend na Lubelszczyźnie nie musi być nudny! Te koncerty i wydarzenia odbędą się w nadchodzących dniach w naszym regionie

Przed nami kolejny czerwcowy weekend na Lubelszczyźnie, w jaki sposób spędzić go ze znajomymi lub rodziną? Podpowiadamy! Sprawdź jakie koncerty, pokazy, wystawy oraz inne eventy odbędą się w nadchodzących dniach w Twoim mieście. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Barszcz Sosnowskiego znów kwitnie! Gdzie na Lubelszczyźnie trzeba szczególnie uważać na tę niebezpieczną roślinę? [21.06]

Barszcz Sosnowskiego został sprowadzony do Europy z byłego ZSRR. Rosjanie chcieli stworzyć z barszczy kaukaskich wydajne rośliny pastewne, które miały posłużyć do produkcji pasz. Zmiany genetyczne doprowadziły jednak do powstania niebezpiecznego gatunku. który może spowodować oparzenia II i III stopnia, a także podrażnienie dróg oddechowych oraz oczu. Na stronie barszcz.edu.pl (stan na 21.06. 2022 r.) w woj. lubelskim pojawienie się tej rośliny było zgłaszane 173 razy. Aby sprawdzić lokalizację barszczu na mapie, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Z tych lubelskich miast i wsi wyjechało najwięcej mieszkańców. Oto lista najszybciej wyludniających się gmin na Lubelszczyźnie. Zobacz

Skala migracji na Lubelszczyźnie szokuje? Pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" opublikowało listę najszybciej wyludniających się miejscowości w naszym regionie. Czy Twoje miasto lub wieś znalazły się w czołówce tego zestawienia? Sprawdź!

📢 Zamość. W Akademii Zamojskiej dyskutowano o sztuce, architekturze i miejskiej przestrzeni

„Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce” – to hasło Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbyła się w tym mieście (w dniach 10-11 czerwca). Jej organizatorem był Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

📢 Było magicznie, poetycko. Zamojskie obchody dawnego Święta Kupały pozostaną w pamięci na długo

Noc Świętojańska (dawne, słowiańskie Święto Kupały) związana była z letnim przesileniem Słońca, obchodzonym w czasie najkrótszej nocy w roku. Obchodzono ją bardzo malowniczo. Zostało to przypomniane w niedzielę (19 czerwca) w zamojskim Parku Miejskim. Śpiewano wówczas wspólnie stare pieśni, tańczono przy ognisku oraz puszczano wianki na wodzie.

📢 Zamość. Ogólnopolskie spotkanie myśliwych trwało dwa dni

Na pewno nikt się nie nudził. XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej – Zamość 2022 przeszedł do historii. Impreza odbywała się na miejscowym Starym Mieście w dniach 17-18 czerwca.

📢 Zamość. Ogólnopolskie spotkanie myśliwych trwało dwa dni

Na pewno nikt się nie nudził. XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej – Zamość 2022 przeszedł do historii. Impreza odbywała się na miejscowym Starym Mieście w dniach 17-18 czerwca.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie