Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jesteśmy dobrze przygotowani, zabezpieczeni. Prezydent Andrzej Wnuk uspokaja mieszkańców Zamościa

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Prezydent Andrzej Wnuk
Prezydent Andrzej Wnuk Bogdan Nowak
- Witam państwa w czwartkowy poranek, kiedy za naszą wschodnią granicą rozgorzała regularna wojna – powiedział dzisiaj rano prezydent Andrzej Wnuk w nagraniu, które zamieścił na swoim profilu internetowym. - To nie są rzeczy o których nie rozmawialibyśmy w ostatnich tygodniach, jesteśmy codziennie w stałym kontakcie z wojewodą, z przedstawicielami rządu. Wiedzieliśmy o tym, że Rosja zbroi się, Rosja jest gotowa napaść naszego sąsiada. I to zrobiła.

Prezydent Andrzej Wnuk mówił o tym, że rakiety i bomby wybuchają już kilkadziesiąt kilometrów za naszą wschodnią granicą (donoszą o tym media) oraz o uchodźcach, którzy mogą się niebawem pojawić w Zamościu i całym regionie. Zapewniał jednak, że miejscowe władze są na taką ewentualność przygotowane. W Zamościu powstały np. dwa punkty, gdzie uchodźcy będą mogli przenocować. Tam także otrzymają żywność, odzież.

- Wzdłuż naszej granicy wojewoda przygotował cztery punkty recepcyjne dla osób, które będą chciały przejechać do zachodniej Europy: zarówno dla obywateli państw NATO, Unii Europejskiej jak i dla Ukraińców – zauważył prezydent Andrzej Wnuk. - Czy mamy powody do niepokoju? Kiedy naszego sąsiada ktoś napada, trzeba się martwić. Jednak uspokajam: nie przejmujcie się państwo, Zamość, Polska – jest dobrze broniona. W tej chwili na naszym terenie przebywa ponad 3 tys. żołnierzy, z czego ponad 1,5 tys. z wojsk NATO. Mamy też odpowiedni sprzęt, odpowiednio przeszkoloną armię, więc jesteśmy dobrze bronieni.

Prezydent Andrzej Wnuk przewiduje, że konflikt rosyjsko-ukraiński będzie – jak mówił: „trochę dłuższy”. Mówił także o Ukraińcach, którzy mieszkają w naszym regionie.

- Szacujemy, że na terenie województwa lubelskiego jest to ok. 50 tys. osób na stałe. Kilkaset osób przebywa w Zamościu – mówił prezydent Andrzej Wnuk. - Chciałem ich pozdrowić, jesteśmy z wami, nie macie się czego obawiać. Tu jesteście bezpieczni.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto