Hetman Zamość - Motor Lublin 1:0. Zobacz zdjęcia

KK
W sparingowych derbach trzecioligowców, Hetman pokonał na własnym boisku lubelski Motor 1:0. Zamościanie zdobyli zwycięską bramkę po strzale z rzutu karnego.

W pierwszej połowie nie padły żadne gole, choć obie strony miały swoje okazje bramkowe. Po zmianie stron goście przeważali i dłużej utrzymywali się przy piłce, a zamościanie czekali na swoją szansę po kontrze. Na kwadrans przed końcem, faulowany przez testowanego w Motorze lewego obrońcę Marcina Świecha był nowy zawodnik Hetmana, Daniel Dybiec. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a z rzutu karnego nie pomylił się Paweł Myśliwiecki, który zapewnił miejscowej drużynie wygraną.

Sobotnie spotkanie było dla obu zespołów czwartym sparingiem w trakcie obecnych zimowych przygotowań. Hetman wcześniej remisował 1:1 ze Stalą Kraśnik oraz 0:0 z Pogonią Siedlce, a także pokonał 5:0 grający w "okręgówce" STS Gryf Gmina Zamość. Natomiast żółto-biało-niebiescy w 2020 roku jeszcze nie zwyciężyli, a w poprzednich grach kontrolnych remisowali 2:2 z Górnikiem Łęczna, 0:0 z Resovią oraz przegrali 2:3 ze Stalą Rzeszów. Kolejne mecze towarzyskie czekają oba zespoły w przyszłym tygodniu.

Hetman Zamość - Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Myśliwiecki 75

Motor: (I połowa) Kalinowski – Michota, Cichocki, Grodzicki, zawodnik testowany I, Kunca, Swędrowski, Król, Duda, Ceglarz, Ropski. (II połowa): Olszewski – Gruszkowski, Zbiciak, Łukasik, Świech, Wójcik, Darmochwał, Kumoch, Rymek, Nowak, Ropski (77 Kunca). Trener: Mirosław Hajdo