Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się już jutro. 16 czerwca uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych będą pisać egzamin z języka polskiego

Redakcja
Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 r. (w terminie głównym).W 2020 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych.

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Język polski: 16 czerwca 2020 r.
Termin główny: (wtorek) – godz. 9:00
Termin dodatkowy: 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

Matematyka: 17 czerwca 2020 r.
Termin główny: (środa) –godz. 9:00.
Termin dodatkowy: 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

Język obcy nowożytny
Termin główny: 18 czerwca 2020 r.(czwartek) –godz.9:00
Termin dodatkowy: 9 lipca 2020 r.(czwartek) – godz. 9:00

Czas trwania egzaminów z poszczególnych przedmiotów.
Język polski 120 min
Matematyka 100 min
Język obcy nowożytny 90 min

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

o 60 minut – w przypadku języka polskiego
o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 137 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

77 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim
60 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone do 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z obostrzeniami epidemicznymi m.in.:

Przy wejściu do szkoły będzie umieszczony płyn do dezynfekcji rąk oraz zamieszczona informacja o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu zostanie umieszczona informacja na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.

Jeżeli dyrektor szkoły podejmie decyzję o rozpoczynaniu egzaminu z przesunięciem czasowym – spóźnieni zdający mogą wejść na egzamin nawet z ostatnią grupą, jeżeli w danej sali egzaminacyjnej jest stolik, przy którym zdający może pracować z arkuszem egzaminacyjnym.

Zobaczcie jak było podczas egzaminu przed pandemią. Na takie zdjęcia nie możemy liczyć w tym roku.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie