Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwa miliony złotych dla krasnobrodzkiego sanatorium. Ilość miejsc wzrośnie tam do 187

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Starostwo Powiatowe w Zamościu
Wiele już udało się zrobić. Plany także są bardzo poważne. Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne im. J. Korczaka w Krasnobrodzie otrzymało rządowa dotację w wysokości 2 mln zł na wyposażenie jednego z budynków, po jego rozbudowie. Stało się to w poniedziałek (23 października).

Przekazane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie pokojów dla kuracjuszy oraz zakup sprzętu dla nowego zakładu przyrodoleczniczego.

Zakład przyrodoleczniczy, park i promenada

To kolejny, bardzo ważny krok. Prace dotyczące rozbudowy i modernizacji Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie zostały wpisane w wieloletniej prognozie finansowej powiatu zamojskiego. Widać tego efekty. Na terenie krasnobrodzkiego sanatorium rozbudowano niedawno m.in. przychodnię uzdrowiskową. Powstała tam część hotelowa (na piętrze). Na parterze budynku będzie funkcjonował natomiast zakład przyrodoleczniczy.

Inwestycja pochłonęła ok. 11 mln zł. Powiat zamojski otrzymał dofinansowanie na ten cel w wysokości 6 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę wysupłał samorząd. Teraz obiekt zostanie odpowiednio wyposażony. Będzie to możliwe dzięki przyznanej ostatnio, rządowej dotacji w wysokości 2 mln zł. Dzięki temu powstaną w sanatorium 62 nowe miejsca dla kuracjuszy w 31 pokojach. Gdy tak się stanie ilość miejsc w sanatorium wzrośnie do 187.

Nie tylko to jest ważne. Jakiś czas temu uporządkowano również zabytkowy park przy sanatorium. Została także wybudowana promenada spacerowa przy ul. Młyńskiej o szerokości 5 m. Inwestycja (krasnobrodzkiego magistratu) pochłonęła ponad 2,3 mln zł, z czego 1,2 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie.

W planach renowacja zabytków

W sąsiedztwie stanął także taras widokowy, a w całej okolicy posadzono wiele drzew i krzewów ozdobnych. To nie wszystko. W planach jest także renowacji sanatoryjnych zabytków oraz budowa kilku nowych. To m.in. obiekty hotelowe, basen i restauracja. Mówi się też o budowie amfiteatru, a nawet tężni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto