Od 2 marca obowiązywać będzie nowa siatka połączeń. Zmienią się niektóre numeracje linii, a także trasy. Mieszkańcy os. Dyrekcja Górna będą mogli dojechać do nowej galerii, a uczniowie z os. Zachód do Zespołu Szkół Technicznych.
- Aktualizacja siatki połączeń to bieżąca korekta wynikająca z potrzeb artykułowanych przez mieszkańców – podkreśla Dominik Gil z gabinetu prezydenta miasta.
Zmiana numerów linii nie będzie dotyczyć zmiany trasy i rozkładów jazdy. Linia 2B zmieni się na 14, a 5C na 10. Zawieszone będą natomiast linie 15 i 24, a wśród nowych linii pojawi się nr 13 i nr 6, która kursować będzie tylko w jednym kierunku, na trasie odwrotnej do linii nr 7.
Według ratusza zmiany w CLA wpłyną na:
- Lepsze skomunikowanie osiedla Działki, czyli ułatwienie mieszkańcom dojazdu do centrum, ułatwienie mieszkańcom Dyrekcji Górnej dojazdu do nowej galerii handlowej, zapewnienie dojazdu młodzieży z osiedli Zachód i Gwarek do Zespołu Szkół Technicznych, a także uporządkowanie numeracji linii – dodaje Gil.
W zmianach nie uwzględniono punktu przesiadkowego, który miał być zlokalizowany w pobliżu Hotelu Kamena. Jak się okazało, zrezygnowano z tego pomysłu z powodu negatywnych opinii mieszkańców artykułowanych na spotkaniu przeprowadzonym w urzędzie miasta.
- Chełmskie Linie Autobusowe zachęcają mieszkańców do zgłaszania uwag czy propozycji dotyczących siatki połączeń za pośrednictwem strony internetowej lub facebookowego profilu spółki. Ta forma konsultacji od pewnego czasu sprawdza się najlepiej, a wszelkie merytoryczne wiadomości nie pozostają bez odpowiedzi – uważa Dominik Gil.
POLECAMY: Chełmskie Linie Autobusowe zaczęły przynosić zyski, będa nowe autobusy
W związku z ustawieniem nowego przystanku na ul. Rolniczej („Rolnicza/Reja”) autobusy linii nr 5 nie będą zajeżdżały na przystanek „Przemysłowa/Rolnicza”. Ponadto w związku z nową pętlą na Osiedlu Gwarek nastąpi zmiana kierunków odjazdów z przystanków „Os. Gwarek”. Autobusy kursujące w kierunku ul. Lubelskiej będą odjeżdżały z przystanku zlokalizowanego przy blokach, natomiast w kierunku ul. Rejowieckiej z przystanku zlokalizowanego po przeciwnej stronie.
Trasa linii nr 6:
Jagiellońska Pętla – Rolnicza – 11 Listopada – I Pułku Szwoleżerów – Pl. Gdański – AK – Lwowska – Droga Męczenników – Połaniecka – Wolności – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – Hrubieszowska – Litewska – Ogrodnicza – Łowiecka – Jagiellońska Pętlla
Trasa linii nr 13:
Dworzec PKP – Piłsudskiego – Wołyńska – Brzóski – 11 Listopada – I Pułku Szwoleżerów – Słowackiego – Żwirki i Wigury – Żołnierzy I AWP – Wojsławicka – 3 Maja – Lwowska – AK – Lubelska – Zawadówka – Os. Gwarek Pętla
Powrót - Os. Gwarek Pętla – Zawadówka – Lubelska – AK – Lutosławskiego – Wieniawskiego – Lwowska – 3 Maja – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – Hrubieszowska – Wiejska – Batorego – Słowackiego – I Pułku Szwoleżerów – Piłsudskiego – Dworzec PKP.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?