Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu. ZDJĘCIA

Joanna Nowicka
Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu
Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu JN
Otwarcie centrum handlowego HopStop przy Sadowej w Zamościu przyciągnęło w sobotę prawdziwe tłumy. Najdłuższa kolejka ciągnęła się do elektroniki w markecie Media Expert, ale wśród hitów były też... pieluchy z Biedronki. Zobaczcie zdjęcia

Jak dowiedzieliśmy się na sobotniej konferencji prasowej w centrum HopStop znajdują się jeszcze trzy wolne lokale dla najemców: - Prowadzimy rozmowy, ale na razie nie zdradzamy jakie marki się tam znajdą - mówi Justyna Kojak, koordynator ds. komercjalizacji w Katharsis Development, spółce która wybudowała HopStop w Zamościu.

Z kolei Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju w Katharsis Development poinformowała, że inwestor przeznaczył ponad 2 mln złotych na infrastrukturę drogową wokół centrum przy Sadowej i wokół inwestycji na terenie dworca PKS na nowym mieście.
- Miasto Zamość można postawić za wzór relacji inwestora z włodarzami. Udało nam się połączyć nasze potrzeby i możliwości finansowe z potrzebami miasta. Negocjacje były trudne burzliwe, momentami wręcz "szło na noże", szczególnie jeśli chodzi właśnie o inwestycje drogowe, ale udało nam się porozumieć - mówi Ewa Zurman.

Szacuje się, że centrach handlowych firmy w Zamościu pracę znajdzie co najmniej 200 osób. Zarząd Katharsis Development zapewnia, że spółka nie jest zwolniona z żadnych podatków i płaci je na miejscu, w Zamościu.

W centrum handlowym HopStop przy Sadowej swoje miejsce znalazły: KIK, Martes Sport, Media Expert, Rossmann, Świat Prasy, Apteka Dyżurna, Cukiernia Jutrzenka czy Kwiaciarnia Aga Flowers. Do tego dochodzą największa w województwie Biedronka i stacja Orlen. A od stycznia czterotorowa kręgielnia Balaboom (z bilardem i restauracją).

Przypominamy, że jeszcze kilka lat temu na gruncie przy Sadowej mieściła się baza zamojskiego PKS-u. Przewoźnik był jednak w bardzo złej kondycji finansowej. Zdecydowano, że jedynym ratunkiem dla PKS-u jest sprzedaż majątku.

W ręce warszawskiego inwestora, Katharsis Development Sp. z o.o. trafiły zarówno baza autobusowa, jak i dworzec wraz z otoczeniem na Nowym Mieście. Przeznaczeniem obu miejsc są właśnie centra handlowe. To na terenie dworca PKS będzie miało zachowaną funkcje dworcową: będzie można tu kupić bilet i wsiąść w busa czy autobus. Będące jeszcze w budowie tzw. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne na Nowym Mieście zostanie otwarte prawdopodobnie wiosną 2016 roku.

Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie