Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu. ZDJĘCIA

Joanna Nowicka
Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu
Centrum handlowe przy Sadowej: tłumy na otwarciu HopStop w Zamościu JN
Otwarcie centrum handlowego HopStop przy Sadowej w Zamościu przyciągnęło w sobotę prawdziwe tłumy. Najdłuższa kolejka ciągnęła się do elektroniki w markecie Media Expert, ale wśród hitów były też... pieluchy z Biedronki. Zobaczcie zdjęcia

Jak dowiedzieliśmy się na sobotniej konferencji prasowej w centrum HopStop znajdują się jeszcze trzy wolne lokale dla najemców: - Prowadzimy rozmowy, ale na razie nie zdradzamy jakie marki się tam znajdą - mówi Justyna Kojak, koordynator ds. komercjalizacji w Katharsis Development, spółce która wybudowała HopStop w Zamościu.

Z kolei Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju w Katharsis Development poinformowała, że inwestor przeznaczył ponad 2 mln złotych na infrastrukturę drogową wokół centrum przy Sadowej i wokół inwestycji na terenie dworca PKS na nowym mieście.
- Miasto Zamość można postawić za wzór relacji inwestora z włodarzami. Udało nam się połączyć nasze potrzeby i możliwości finansowe z potrzebami miasta. Negocjacje były trudne burzliwe, momentami wręcz "szło na noże", szczególnie jeśli chodzi właśnie o inwestycje drogowe, ale udało nam się porozumieć - mówi Ewa Zurman.

Szacuje się, że centrach handlowych firmy w Zamościu pracę znajdzie co najmniej 200 osób. Zarząd Katharsis Development zapewnia, że spółka nie jest zwolniona z żadnych podatków i płaci je na miejscu, w Zamościu.

W centrum handlowym HopStop przy Sadowej swoje miejsce znalazły: KIK, Martes Sport, Media Expert, Rossmann, Świat Prasy, Apteka Dyżurna, Cukiernia Jutrzenka czy Kwiaciarnia Aga Flowers. Do tego dochodzą największa w województwie Biedronka i stacja Orlen. A od stycznia czterotorowa kręgielnia Balaboom (z bilardem i restauracją).

Przypominamy, że jeszcze kilka lat temu na gruncie przy Sadowej mieściła się baza zamojskiego PKS-u. Przewoźnik był jednak w bardzo złej kondycji finansowej. Zdecydowano, że jedynym ratunkiem dla PKS-u jest sprzedaż majątku.

W ręce warszawskiego inwestora, Katharsis Development Sp. z o.o. trafiły zarówno baza autobusowa, jak i dworzec wraz z otoczeniem na Nowym Mieście. Przeznaczeniem obu miejsc są właśnie centra handlowe. To na terenie dworca PKS będzie miało zachowaną funkcje dworcową: będzie można tu kupić bilet i wsiąść w busa czy autobus. Będące jeszcze w budowie tzw. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne na Nowym Mieście zostanie otwarte prawdopodobnie wiosną 2016 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto